PSV kan na rellen in Lens rekenen op nieuwe straf UEFA
LENS (ANP) - PSV verliet Frankrijk dinsdagnacht met een slecht gevoel. De ongeslagen koploper van de Eredivisie hoopte vooraf op meer dan een gelijkspel in de ontmoeting met RC Lens (1-1) in de Champions League. Daarnaast moet PSV rekening houden met een nieuwe straf van de UEFA.
Een jaar na de ongeregeldheden bij Arsenal ging het opnieuw mis. Twee uur voor aanvang van de wedstrijd tegen Lens braken rellen uit, eerst in de stad en daarna bij het stadion. De politie greep in met onder meer wapenstokken en traangas. Tijdens de rust sloopten PSV-fans vele stoeltjes, die ze, net als enkele stukken vuurwerk, in een naastgelegen vak met supporters van Lens gooiden. Fans van Lens wierpen de stoeltjes weer terug. In een eerste bericht na afloop van de rellen meldde de Franse politie 24 lichtgewonden.
"Dat is altijd vervelend, dit soort dingen wil je niet zien. Het is een klein groepje dat dat doet. Ze verpesten het voor de anderen", zei PSV-spits Luuk de Jong, die na afloop pas van de gebeurtenissen hoorde. "Als we uitwedstrijden moeten spelen zonder fans, dan tref je daar ook de spelers mee."
Niet goed
PSV staat er na vorig seizoen bij de UEFA zo al niet goed op. Eindhovense supporters richtten toen, na de uitwedstrijd tegen Arsenal in de Europa League, vernielingen aan en ook gooiden ze met voorwerpen. De UEFA strafte PSV met het spelen van één uitwedstrijd zonder fans, bij de Noorse club Bodø/Glimt. PSV moest daarnaast ook een boete betalen van 40.000 euro en met Arsenal overleggen over het vergoeden van de schade.
Eind februari viel tijdens de thuiswedstrijd tegen Sevilla, eveneens in de Europa League, een supporter van PSV de doelman van de Spaanse club op het veld in het Philips-stadion aan. Bij het eerste Europese thuisduel van dit seizoen, in de voorronden tegen Sturm Graz, moest daardoor een deel van de tribune achter het doel leeg blijven. De geldstraf voor PSV kwam dit keer uit op 20.000 euro.
PSV speelt over twee weken opnieuw tegen Lens, dan in Eindhoven. Woensdag 29 november volgt in Spanje de ontmoeting met Sevilla. PSV sluit de groepsfase van de Champions League dinsdag 12 december af tegen Arsenal.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden