PSV kan na rellen in Lens rekenen op nieuwe straf UEFA
LENS (ANP) - PSV verliet Frankrijk dinsdagnacht met een slecht gevoel. De ongeslagen koploper van de Eredivisie hoopte vooraf op meer dan een gelijkspel in de ontmoeting met RC Lens (1-1) in de Champions League. Daarnaast moet PSV rekening houden met een nieuwe straf van de UEFA.
Een jaar na de ongeregeldheden bij Arsenal ging het opnieuw mis. Twee uur voor aanvang van de wedstrijd tegen Lens braken rellen uit, eerst in de stad en daarna bij het stadion. De politie greep in met onder meer wapenstokken en traangas. Tijdens de rust sloopten PSV-fans vele stoeltjes, die ze, net als enkele stukken vuurwerk, in een naastgelegen vak met supporters van Lens gooiden. Fans van Lens wierpen de stoeltjes weer terug. In een eerste bericht na afloop van de rellen meldde de Franse politie 24 lichtgewonden.
"Dat is altijd vervelend, dit soort dingen wil je niet zien. Het is een klein groepje dat dat doet. Ze verpesten het voor de anderen", zei PSV-spits Luuk de Jong, die na afloop pas van de gebeurtenissen hoorde. "Als we uitwedstrijden moeten spelen zonder fans, dan tref je daar ook de spelers mee."
Niet goed
PSV staat er na vorig seizoen bij de UEFA zo al niet goed op. Eindhovense supporters richtten toen, na de uitwedstrijd tegen Arsenal in de Europa League, vernielingen aan en ook gooiden ze met voorwerpen. De UEFA strafte PSV met het spelen van één uitwedstrijd zonder fans, bij de Noorse club Bodø/Glimt. PSV moest daarnaast ook een boete betalen van 40.000 euro en met Arsenal overleggen over het vergoeden van de schade.
Eind februari viel tijdens de thuiswedstrijd tegen Sevilla, eveneens in de Europa League, een supporter van PSV de doelman van de Spaanse club op het veld in het Philips-stadion aan. Bij het eerste Europese thuisduel van dit seizoen, in de voorronden tegen Sturm Graz, moest daardoor een deel van de tribune achter het doel leeg blijven. De geldstraf voor PSV kwam dit keer uit op 20.000 euro.
PSV speelt over twee weken opnieuw tegen Lens, dan in Eindhoven. Woensdag 29 november volgt in Spanje de ontmoeting met Sevilla. PSV sluit de groepsfase van de Champions League dinsdag 12 december af tegen Arsenal.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
11 uur geleden