PSV kan na rellen in Lens rekenen op nieuwe straf UEFA
LENS (ANP) - PSV verliet Frankrijk dinsdagnacht met een slecht gevoel. De ongeslagen koploper van de Eredivisie hoopte vooraf op meer dan een gelijkspel in de ontmoeting met RC Lens (1-1) in de Champions League. Daarnaast moet PSV rekening houden met een nieuwe straf van de UEFA.
Een jaar na de ongeregeldheden bij Arsenal ging het opnieuw mis. Twee uur voor aanvang van de wedstrijd tegen Lens braken rellen uit, eerst in de stad en daarna bij het stadion. De politie greep in met onder meer wapenstokken en traangas. Tijdens de rust sloopten PSV-fans vele stoeltjes, die ze, net als enkele stukken vuurwerk, in een naastgelegen vak met supporters van Lens gooiden. Fans van Lens wierpen de stoeltjes weer terug. In een eerste bericht na afloop van de rellen meldde de Franse politie 24 lichtgewonden.
"Dat is altijd vervelend, dit soort dingen wil je niet zien. Het is een klein groepje dat dat doet. Ze verpesten het voor de anderen", zei PSV-spits Luuk de Jong, die na afloop pas van de gebeurtenissen hoorde. "Als we uitwedstrijden moeten spelen zonder fans, dan tref je daar ook de spelers mee."
Niet goed
PSV staat er na vorig seizoen bij de UEFA zo al niet goed op. Eindhovense supporters richtten toen, na de uitwedstrijd tegen Arsenal in de Europa League, vernielingen aan en ook gooiden ze met voorwerpen. De UEFA strafte PSV met het spelen van één uitwedstrijd zonder fans, bij de Noorse club Bodø/Glimt. PSV moest daarnaast ook een boete betalen van 40.000 euro en met Arsenal overleggen over het vergoeden van de schade.
Eind februari viel tijdens de thuiswedstrijd tegen Sevilla, eveneens in de Europa League, een supporter van PSV de doelman van de Spaanse club op het veld in het Philips-stadion aan. Bij het eerste Europese thuisduel van dit seizoen, in de voorronden tegen Sturm Graz, moest daardoor een deel van de tribune achter het doel leeg blijven. De geldstraf voor PSV kwam dit keer uit op 20.000 euro.
PSV speelt over twee weken opnieuw tegen Lens, dan in Eindhoven. Woensdag 29 november volgt in Spanje de ontmoeting met Sevilla. PSV sluit de groepsfase van de Champions League dinsdag 12 december af tegen Arsenal.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
36 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden