Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV kan na rellen in Lens rekenen op nieuwe straf UEFA

PSV kan na rellen in Lens rekenen op nieuwe straf UEFA

LENS (ANP) - PSV verliet Frankrijk dinsdagnacht met een slecht gevoel. De ongeslagen koploper van de Eredivisie hoopte vooraf op meer dan een gelijkspel in de ontmoeting met RC Lens (1-1) in de Champions League. Daarnaast moet PSV rekening houden met een nieuwe straf van de UEFA.

Een jaar na de ongeregeldheden bij Arsenal ging het opnieuw mis. Twee uur voor aanvang van de wedstrijd tegen Lens braken rellen uit, eerst in de stad en daarna bij het stadion. De politie greep in met onder meer wapenstokken en traangas. Tijdens de rust sloopten PSV-fans vele stoeltjes, die ze, net als enkele stukken vuurwerk, in een naastgelegen vak met supporters van Lens gooiden. Fans van Lens wierpen de stoeltjes weer terug. In een eerste bericht na afloop van de rellen meldde de Franse politie 24 lichtgewonden.

"Dat is altijd vervelend, dit soort dingen wil je niet zien. Het is een klein groepje dat dat doet. Ze verpesten het voor de anderen", zei PSV-spits Luuk de Jong, die na afloop pas van de gebeurtenissen hoorde. "Als we uitwedstrijden moeten spelen zonder fans, dan tref je daar ook de spelers mee."

Niet goed

PSV staat er na vorig seizoen bij de UEFA zo al niet goed op. Eindhovense supporters richtten toen, na de uitwedstrijd tegen Arsenal in de Europa League, vernielingen aan en ook gooiden ze met voorwerpen. De UEFA strafte PSV met het spelen van één uitwedstrijd zonder fans, bij de Noorse club Bodø/Glimt. PSV moest daarnaast ook een boete betalen van 40.000 euro en met Arsenal overleggen over het vergoeden van de schade.

Eind februari viel tijdens de thuiswedstrijd tegen Sevilla, eveneens in de Europa League, een supporter van PSV de doelman van de Spaanse club op het veld in het Philips-stadion aan. Bij het eerste Europese thuisduel van dit seizoen, in de voorronden tegen Sturm Graz, moest daardoor een deel van de tribune achter het doel leeg blijven. De geldstraf voor PSV kwam dit keer uit op 20.000 euro.

PSV speelt over twee weken opnieuw tegen Lens, dan in Eindhoven. Woensdag 29 november volgt in Spanje de ontmoeting met Sevilla. PSV sluit de groepsfase van de Champions League dinsdag 12 december af tegen Arsenal.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

1 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

1 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

2 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

3 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

3 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

4 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

5 uur geleden