PSV kan na rellen in Lens rekenen op nieuwe straf UEFA
LENS (ANP) - PSV verliet Frankrijk dinsdagnacht met een slecht gevoel. De ongeslagen koploper van de Eredivisie hoopte vooraf op meer dan een gelijkspel in de ontmoeting met RC Lens (1-1) in de Champions League. Daarnaast moet PSV rekening houden met een nieuwe straf van de UEFA.
Een jaar na de ongeregeldheden bij Arsenal ging het opnieuw mis. Twee uur voor aanvang van de wedstrijd tegen Lens braken rellen uit, eerst in de stad en daarna bij het stadion. De politie greep in met onder meer wapenstokken en traangas. Tijdens de rust sloopten PSV-fans vele stoeltjes, die ze, net als enkele stukken vuurwerk, in een naastgelegen vak met supporters van Lens gooiden. Fans van Lens wierpen de stoeltjes weer terug. In een eerste bericht na afloop van de rellen meldde de Franse politie 24 lichtgewonden.
"Dat is altijd vervelend, dit soort dingen wil je niet zien. Het is een klein groepje dat dat doet. Ze verpesten het voor de anderen", zei PSV-spits Luuk de Jong, die na afloop pas van de gebeurtenissen hoorde. "Als we uitwedstrijden moeten spelen zonder fans, dan tref je daar ook de spelers mee."
Niet goed
PSV staat er na vorig seizoen bij de UEFA zo al niet goed op. Eindhovense supporters richtten toen, na de uitwedstrijd tegen Arsenal in de Europa League, vernielingen aan en ook gooiden ze met voorwerpen. De UEFA strafte PSV met het spelen van één uitwedstrijd zonder fans, bij de Noorse club Bodø/Glimt. PSV moest daarnaast ook een boete betalen van 40.000 euro en met Arsenal overleggen over het vergoeden van de schade.
Eind februari viel tijdens de thuiswedstrijd tegen Sevilla, eveneens in de Europa League, een supporter van PSV de doelman van de Spaanse club op het veld in het Philips-stadion aan. Bij het eerste Europese thuisduel van dit seizoen, in de voorronden tegen Sturm Graz, moest daardoor een deel van de tribune achter het doel leeg blijven. De geldstraf voor PSV kwam dit keer uit op 20.000 euro.
PSV speelt over twee weken opnieuw tegen Lens, dan in Eindhoven. Woensdag 29 november volgt in Spanje de ontmoeting met Sevilla. PSV sluit de groepsfase van de Champions League dinsdag 12 december af tegen Arsenal.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
3 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
9 uur geleden