PSV jaagt op clubrecord tegen Ajax in Johan Cruijff ArenA
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil in de uitwedstrijd tegen Ajax een clubrecord verbreken. De club kan voor de 36e keer op rij ongeslagen blijven in de Eredivisie. PSV bleef driemaal eerder 35 opeenvolgende competitieduels zonder nederlaag.
Alleen Ajax (52 duels) en Feyenoord (41 duels) bleven langer ongeslagen in de Eredivisie. PSV begint zaterdagavond met uitstekende statistieken. De koploper uit Eindhoven is de enige club met een positieve balans tegen Ajax in de Eredivisie. Van de 135 voorgaande ontmoetingen won PSV er 56 en verloor het er 52. 27 onderlinge duels leverden geen winnaar op.
Ajax won in Amsterdam 35 competitieduels met PSV, tegenover 22 nederlagen en tien gelijke spelen. PSV won de laatste drie competitiewedstrijden tegen Ajax en is met vijf overwinningen en een gelijkspel ongeslagen gebleven in de laatste zes ontmoetingen met de concurrent uit Amsterdam. Het gelijk geëindigde duel is de bekerfinale van vorig seizoen, die PSV na strafschoppen won.
De laatste overwinningen van Ajax op PSV dateren uit het seizoen 2021/2022, toen de club uit de hoofdstad thuis met 5-0 en in Eindhoven met 2-1 zegevierde. PSV bleef Ajax eerder dit seizoen in Eindhoven de baas (5-2), mede door drie doelpunten van Hirving Lozano.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geleden