PSV jaagt op clubrecord tegen Ajax in Johan Cruijff ArenA
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil in de uitwedstrijd tegen Ajax een clubrecord verbreken. De club kan voor de 36e keer op rij ongeslagen blijven in de Eredivisie. PSV bleef driemaal eerder 35 opeenvolgende competitieduels zonder nederlaag.
Alleen Ajax (52 duels) en Feyenoord (41 duels) bleven langer ongeslagen in de Eredivisie. PSV begint zaterdagavond met uitstekende statistieken. De koploper uit Eindhoven is de enige club met een positieve balans tegen Ajax in de Eredivisie. Van de 135 voorgaande ontmoetingen won PSV er 56 en verloor het er 52. 27 onderlinge duels leverden geen winnaar op.
Ajax won in Amsterdam 35 competitieduels met PSV, tegenover 22 nederlagen en tien gelijke spelen. PSV won de laatste drie competitiewedstrijden tegen Ajax en is met vijf overwinningen en een gelijkspel ongeslagen gebleven in de laatste zes ontmoetingen met de concurrent uit Amsterdam. Het gelijk geëindigde duel is de bekerfinale van vorig seizoen, die PSV na strafschoppen won.
De laatste overwinningen van Ajax op PSV dateren uit het seizoen 2021/2022, toen de club uit de hoofdstad thuis met 5-0 en in Eindhoven met 2-1 zegevierde. PSV bleef Ajax eerder dit seizoen in Eindhoven de baas (5-2), mede door drie doelpunten van Hirving Lozano.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
30 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
19 uur geleden