PSV jaagt op clubrecord tegen Ajax in Johan Cruijff ArenA
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil in de uitwedstrijd tegen Ajax een clubrecord verbreken. De club kan voor de 36e keer op rij ongeslagen blijven in de Eredivisie. PSV bleef driemaal eerder 35 opeenvolgende competitieduels zonder nederlaag.
Alleen Ajax (52 duels) en Feyenoord (41 duels) bleven langer ongeslagen in de Eredivisie. PSV begint zaterdagavond met uitstekende statistieken. De koploper uit Eindhoven is de enige club met een positieve balans tegen Ajax in de Eredivisie. Van de 135 voorgaande ontmoetingen won PSV er 56 en verloor het er 52. 27 onderlinge duels leverden geen winnaar op.
Ajax won in Amsterdam 35 competitieduels met PSV, tegenover 22 nederlagen en tien gelijke spelen. PSV won de laatste drie competitiewedstrijden tegen Ajax en is met vijf overwinningen en een gelijkspel ongeslagen gebleven in de laatste zes ontmoetingen met de concurrent uit Amsterdam. Het gelijk geëindigde duel is de bekerfinale van vorig seizoen, die PSV na strafschoppen won.
De laatste overwinningen van Ajax op PSV dateren uit het seizoen 2021/2022, toen de club uit de hoofdstad thuis met 5-0 en in Eindhoven met 2-1 zegevierde. PSV bleef Ajax eerder dit seizoen in Eindhoven de baas (5-2), mede door drie doelpunten van Hirving Lozano.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
1 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geleden