PSV jaagt op clubrecord tegen Ajax in Johan Cruijff ArenA
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil in de uitwedstrijd tegen Ajax een clubrecord verbreken. De club kan voor de 36e keer op rij ongeslagen blijven in de Eredivisie. PSV bleef driemaal eerder 35 opeenvolgende competitieduels zonder nederlaag.
Alleen Ajax (52 duels) en Feyenoord (41 duels) bleven langer ongeslagen in de Eredivisie. PSV begint zaterdagavond met uitstekende statistieken. De koploper uit Eindhoven is de enige club met een positieve balans tegen Ajax in de Eredivisie. Van de 135 voorgaande ontmoetingen won PSV er 56 en verloor het er 52. 27 onderlinge duels leverden geen winnaar op.
Ajax won in Amsterdam 35 competitieduels met PSV, tegenover 22 nederlagen en tien gelijke spelen. PSV won de laatste drie competitiewedstrijden tegen Ajax en is met vijf overwinningen en een gelijkspel ongeslagen gebleven in de laatste zes ontmoetingen met de concurrent uit Amsterdam. Het gelijk geëindigde duel is de bekerfinale van vorig seizoen, die PSV na strafschoppen won.
De laatste overwinningen van Ajax op PSV dateren uit het seizoen 2021/2022, toen de club uit de hoofdstad thuis met 5-0 en in Eindhoven met 2-1 zegevierde. PSV bleef Ajax eerder dit seizoen in Eindhoven de baas (5-2), mede door drie doelpunten van Hirving Lozano.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
17 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden