PSV is na drukke maanden klaar voor rustige climax Eredivisie
EINDHOVEN (ANP) - Na de drukke eerste maanden van 2021 met veel wedstrijdverplichtingen is voor PSV-trainer Roger Schmidt het moment aangebroken om het enige overgebleven doel te bewerkstelligen: plaatsing voor de voorronde van de Champions League. De komende anderhalve maand staan voor PSV nog maar zeven duels op het programma. Zondag is de thuiswedstrijd tegen Heracles de eerste van de climax van de Eredivisie.
"Iedereen is gezond teruggekomen uit de interlandperiode, geen blessures", aldus Schmidt. "Donderdag hebben ze vrij gehad, dus ik heb ze nog niet live gezien. We kunnen tevreden zijn met de interlandperiode."
Na een periode van twee weken zonder Eredivisievoetbal hervat PSV de strijd om de tweede plek. "We hebben wat rust genomen en het was goed om wat tijd te hebben om over wat dingen te denken. We zijn er klaar voor en hebben frisse energie voor de laatste zeven wedstrijden. Het is erg belangrijk het laatste belangrijke doel te behalen."
Nieuwe uitdaging
Waar Schmidt eerder in het seizoen met regelmaat spelers vroegtijdig wisselde om ze te sparen in een drukke periode, zal het in de maand april juist vechten zijn om wedstrijdminuten. PSV komt in april slechts drie keer in actie; na het duel van dit weekend op 11 april tegen VVV-Venlo en op 24 april tegen FC Groningen. Op 18 april wordt de finale van de KNVB-beker gespeeld, tussen Ajax en Vitesse.
"Dat is weer een nieuwe uitdaging, net als dat veel wedstrijden spelen een uitdaging was. We speelden eens vijf wedstrijden in twaalf dagen, als ik het me goed herinner. Het is een kwestie van veel trainen en naar wedstrijden toewerken en de spanning opbouwen", aldus de PSV-trainer. "Dit seizoen was erg lastig met de coronapauze en het was erg ongebruikelijk dat de twee seizoenshelften niet hetzelfde waren. Maar nu moet ik de ploeg naar het einde gidsen."
PSV kan tegen Heracles niet beschikken over Ryan Thomas, die een enkelblessure heeft opgelopen. De Nieuw-Zeelander komt dit seizoen niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
11 uur geleden