PSV is na drukke maanden klaar voor rustige climax Eredivisie
EINDHOVEN (ANP) - Na de drukke eerste maanden van 2021 met veel wedstrijdverplichtingen is voor PSV-trainer Roger Schmidt het moment aangebroken om het enige overgebleven doel te bewerkstelligen: plaatsing voor de voorronde van de Champions League. De komende anderhalve maand staan voor PSV nog maar zeven duels op het programma. Zondag is de thuiswedstrijd tegen Heracles de eerste van de climax van de Eredivisie.
"Iedereen is gezond teruggekomen uit de interlandperiode, geen blessures", aldus Schmidt. "Donderdag hebben ze vrij gehad, dus ik heb ze nog niet live gezien. We kunnen tevreden zijn met de interlandperiode."
Na een periode van twee weken zonder Eredivisievoetbal hervat PSV de strijd om de tweede plek. "We hebben wat rust genomen en het was goed om wat tijd te hebben om over wat dingen te denken. We zijn er klaar voor en hebben frisse energie voor de laatste zeven wedstrijden. Het is erg belangrijk het laatste belangrijke doel te behalen."
Nieuwe uitdaging
Waar Schmidt eerder in het seizoen met regelmaat spelers vroegtijdig wisselde om ze te sparen in een drukke periode, zal het in de maand april juist vechten zijn om wedstrijdminuten. PSV komt in april slechts drie keer in actie; na het duel van dit weekend op 11 april tegen VVV-Venlo en op 24 april tegen FC Groningen. Op 18 april wordt de finale van de KNVB-beker gespeeld, tussen Ajax en Vitesse.
"Dat is weer een nieuwe uitdaging, net als dat veel wedstrijden spelen een uitdaging was. We speelden eens vijf wedstrijden in twaalf dagen, als ik het me goed herinner. Het is een kwestie van veel trainen en naar wedstrijden toewerken en de spanning opbouwen", aldus de PSV-trainer. "Dit seizoen was erg lastig met de coronapauze en het was erg ongebruikelijk dat de twee seizoenshelften niet hetzelfde waren. Maar nu moet ik de ploeg naar het einde gidsen."
PSV kan tegen Heracles niet beschikken over Ryan Thomas, die een enkelblessure heeft opgelopen. De Nieuw-Zeelander komt dit seizoen niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
26 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
19 uur geleden