PSV is na drukke maanden klaar voor rustige climax Eredivisie
EINDHOVEN (ANP) - Na de drukke eerste maanden van 2021 met veel wedstrijdverplichtingen is voor PSV-trainer Roger Schmidt het moment aangebroken om het enige overgebleven doel te bewerkstelligen: plaatsing voor de voorronde van de Champions League. De komende anderhalve maand staan voor PSV nog maar zeven duels op het programma. Zondag is de thuiswedstrijd tegen Heracles de eerste van de climax van de Eredivisie.
"Iedereen is gezond teruggekomen uit de interlandperiode, geen blessures", aldus Schmidt. "Donderdag hebben ze vrij gehad, dus ik heb ze nog niet live gezien. We kunnen tevreden zijn met de interlandperiode."
Na een periode van twee weken zonder Eredivisievoetbal hervat PSV de strijd om de tweede plek. "We hebben wat rust genomen en het was goed om wat tijd te hebben om over wat dingen te denken. We zijn er klaar voor en hebben frisse energie voor de laatste zeven wedstrijden. Het is erg belangrijk het laatste belangrijke doel te behalen."
Nieuwe uitdaging
Waar Schmidt eerder in het seizoen met regelmaat spelers vroegtijdig wisselde om ze te sparen in een drukke periode, zal het in de maand april juist vechten zijn om wedstrijdminuten. PSV komt in april slechts drie keer in actie; na het duel van dit weekend op 11 april tegen VVV-Venlo en op 24 april tegen FC Groningen. Op 18 april wordt de finale van de KNVB-beker gespeeld, tussen Ajax en Vitesse.
"Dat is weer een nieuwe uitdaging, net als dat veel wedstrijden spelen een uitdaging was. We speelden eens vijf wedstrijden in twaalf dagen, als ik het me goed herinner. Het is een kwestie van veel trainen en naar wedstrijden toewerken en de spanning opbouwen", aldus de PSV-trainer. "Dit seizoen was erg lastig met de coronapauze en het was erg ongebruikelijk dat de twee seizoenshelften niet hetzelfde waren. Maar nu moet ik de ploeg naar het einde gidsen."
PSV kan tegen Heracles niet beschikken over Ryan Thomas, die een enkelblessure heeft opgelopen. De Nieuw-Zeelander komt dit seizoen niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
8 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
19 uur geleden