PSV in uitduel met Feyenoord zonder aanvallers Lang en Lozano
EINDHOVEN (ANP) - Koploper PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord niet beschikken over aanvallers Hirving Lozano en Noa Lang. Beide buitenspelers zijn niet op tijd hersteld van een blessure.
De 24-jarige Lang maakte vorig weekeinde in de ontmoeting met FC Twente als invaller zijn rentree na zeven weken afwezigheid door een hamstringblessure. Daarna ontbrak hij in de selectie voor de Champions League-wedstrijd tegen Sevilla, omdat hij een kleine terugslag had gekregen. De terugslag is te groot om tegen Feyenoord alweer te kunnen voetballen. "Ik kan niet vertellen wanneer hij wel weer kan spelen. Dat gaan we van week tot week bekijken", aldus trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
Lozano raakte woensdag in de slotfase van de eerste helft tegen Sevilla geblesseerd, ook aan zijn hamstring. PSV vreesde de 28-jarige Mexicaan voor langere tijd kwijt te zijn, maar dat lijkt mee te vallen. "We zullen hem geen anderhalve maand kwijt zijn", aldus Bosz. Johan Bakayoko (rechts) en Yorbe Vertessen (links) zijn tegen Feyenoord normaal gesproken de twee buitenspelers. Andere echte vleugelspelers heeft Bosz niet tot zijn beschikking.
Vertrouwen
"De blessure van Lang kan ik niet los zien van de overvolle speelkalender", sprak Bosz. "Hij heeft ook maar één week vakantie gehad. We kijken nu ook naar de lange termijn en dat is de reden dat we nu een stap terug doen met hem."
PSV won begin augustus van Feyenoord in de strijd om de Johan Cruijff Schaal: 1-0. Lang maakte toen in de slotfase het doelpunt. "Dat was een wedstrijd waar het op elkaar knalde. Daarvoor hadden we volgens mij pas één keer negentig minuten in de benen. Dan ben je nog niet fysiek op je top, wat we nu zijn. Maar het was toen natuurlijk al een wedstrijd met twee speelstijlen met druk naar voren, met ploegen die vanuit de omschakeling snel naar voren willen spelen."
De zware reeks van zeven wedstrijden voor de winterstop, tegen veelal sterke tegenstanders, is met zeges op FC Twente (0-3) en Sevilla (2-3) uitstekend gestart voor PSV. Bosz ziet ondanks het ontbreken van Lang en Lozano ook het duel met Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben echt een goede ploeg. Daar hoort niet alleen technische vaardigheid bij, maar ook volwassenheid. We beschikken over jongens die het allemaal al meegemaakt hebben en gasten die het samen doen. Met samen doen bedoel ik niet die elf die op het veld staan, maar de hele selectie."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
5 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
8 uur geleden