PSV in uitduel met Feyenoord zonder aanvallers Lang en Lozano
EINDHOVEN (ANP) - Koploper PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord niet beschikken over aanvallers Hirving Lozano en Noa Lang. Beide buitenspelers zijn niet op tijd hersteld van een blessure.
De 24-jarige Lang maakte vorig weekeinde in de ontmoeting met FC Twente als invaller zijn rentree na zeven weken afwezigheid door een hamstringblessure. Daarna ontbrak hij in de selectie voor de Champions League-wedstrijd tegen Sevilla, omdat hij een kleine terugslag had gekregen. De terugslag is te groot om tegen Feyenoord alweer te kunnen voetballen. "Ik kan niet vertellen wanneer hij wel weer kan spelen. Dat gaan we van week tot week bekijken", aldus trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
Lozano raakte woensdag in de slotfase van de eerste helft tegen Sevilla geblesseerd, ook aan zijn hamstring. PSV vreesde de 28-jarige Mexicaan voor langere tijd kwijt te zijn, maar dat lijkt mee te vallen. "We zullen hem geen anderhalve maand kwijt zijn", aldus Bosz. Johan Bakayoko (rechts) en Yorbe Vertessen (links) zijn tegen Feyenoord normaal gesproken de twee buitenspelers. Andere echte vleugelspelers heeft Bosz niet tot zijn beschikking.
Vertrouwen
"De blessure van Lang kan ik niet los zien van de overvolle speelkalender", sprak Bosz. "Hij heeft ook maar één week vakantie gehad. We kijken nu ook naar de lange termijn en dat is de reden dat we nu een stap terug doen met hem."
PSV won begin augustus van Feyenoord in de strijd om de Johan Cruijff Schaal: 1-0. Lang maakte toen in de slotfase het doelpunt. "Dat was een wedstrijd waar het op elkaar knalde. Daarvoor hadden we volgens mij pas één keer negentig minuten in de benen. Dan ben je nog niet fysiek op je top, wat we nu zijn. Maar het was toen natuurlijk al een wedstrijd met twee speelstijlen met druk naar voren, met ploegen die vanuit de omschakeling snel naar voren willen spelen."
De zware reeks van zeven wedstrijden voor de winterstop, tegen veelal sterke tegenstanders, is met zeges op FC Twente (0-3) en Sevilla (2-3) uitstekend gestart voor PSV. Bosz ziet ondanks het ontbreken van Lang en Lozano ook het duel met Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben echt een goede ploeg. Daar hoort niet alleen technische vaardigheid bij, maar ook volwassenheid. We beschikken over jongens die het allemaal al meegemaakt hebben en gasten die het samen doen. Met samen doen bedoel ik niet die elf die op het veld staan, maar de hele selectie."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
10 uur geleden