Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV in uitduel met Feyenoord zonder aanvallers Lang en Lozano

PSV in uitduel met Feyenoord zonder aanvallers Lang en Lozano

EINDHOVEN (ANP) - Koploper PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord niet beschikken over aanvallers Hirving Lozano en Noa Lang. Beide buitenspelers zijn niet op tijd hersteld van een blessure.

De 24-jarige Lang maakte vorig weekeinde in de ontmoeting met FC Twente als invaller zijn rentree na zeven weken afwezigheid door een hamstringblessure. Daarna ontbrak hij in de selectie voor de Champions League-wedstrijd tegen Sevilla, omdat hij een kleine terugslag had gekregen. De terugslag is te groot om tegen Feyenoord alweer te kunnen voetballen. "Ik kan niet vertellen wanneer hij wel weer kan spelen. Dat gaan we van week tot week bekijken", aldus trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.

Lozano raakte woensdag in de slotfase van de eerste helft tegen Sevilla geblesseerd, ook aan zijn hamstring. PSV vreesde de 28-jarige Mexicaan voor langere tijd kwijt te zijn, maar dat lijkt mee te vallen. "We zullen hem geen anderhalve maand kwijt zijn", aldus Bosz. Johan Bakayoko (rechts) en Yorbe Vertessen (links) zijn tegen Feyenoord normaal gesproken de twee buitenspelers. Andere echte vleugelspelers heeft Bosz niet tot zijn beschikking.

Vertrouwen

"De blessure van Lang kan ik niet los zien van de overvolle speelkalender", sprak Bosz. "Hij heeft ook maar één week vakantie gehad. We kijken nu ook naar de lange termijn en dat is de reden dat we nu een stap terug doen met hem."

PSV won begin augustus van Feyenoord in de strijd om de Johan Cruijff Schaal: 1-0. Lang maakte toen in de slotfase het doelpunt. "Dat was een wedstrijd waar het op elkaar knalde. Daarvoor hadden we volgens mij pas één keer negentig minuten in de benen. Dan ben je nog niet fysiek op je top, wat we nu zijn. Maar het was toen natuurlijk al een wedstrijd met twee speelstijlen met druk naar voren, met ploegen die vanuit de omschakeling snel naar voren willen spelen."

De zware reeks van zeven wedstrijden voor de winterstop, tegen veelal sterke tegenstanders, is met zeges op FC Twente (0-3) en Sevilla (2-3) uitstekend gestart voor PSV. Bosz ziet ondanks het ontbreken van Lang en Lozano ook het duel met Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben echt een goede ploeg. Daar hoort niet alleen technische vaardigheid bij, maar ook volwassenheid. We beschikken over jongens die het allemaal al meegemaakt hebben en gasten die het samen doen. Met samen doen bedoel ik niet die elf die op het veld staan, maar de hele selectie."

Meer uit Voetbal

Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

1 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

1 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

1 uur geleden
België stelt WK-deelname veilig met ruime zege op Liechtenstein

LUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).

1 uur geleden
Nationale vrije dag in Suriname bij plaatsing voor WK voetbal

PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden
Voetbalsters zonder Beerensteyn en Van Domselaar in oefenduels

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.

6 uur geleden
Bondscoach Menzo ziet kans op WK als 'cadeau' voor Suriname

GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.

12 uur geleden