PSV in uitduel met Feyenoord zonder aanvallers Lang en Lozano
EINDHOVEN (ANP) - Koploper PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord niet beschikken over aanvallers Hirving Lozano en Noa Lang. Beide buitenspelers zijn niet op tijd hersteld van een blessure.
De 24-jarige Lang maakte vorig weekeinde in de ontmoeting met FC Twente als invaller zijn rentree na zeven weken afwezigheid door een hamstringblessure. Daarna ontbrak hij in de selectie voor de Champions League-wedstrijd tegen Sevilla, omdat hij een kleine terugslag had gekregen. De terugslag is te groot om tegen Feyenoord alweer te kunnen voetballen. "Ik kan niet vertellen wanneer hij wel weer kan spelen. Dat gaan we van week tot week bekijken", aldus trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
Lozano raakte woensdag in de slotfase van de eerste helft tegen Sevilla geblesseerd, ook aan zijn hamstring. PSV vreesde de 28-jarige Mexicaan voor langere tijd kwijt te zijn, maar dat lijkt mee te vallen. "We zullen hem geen anderhalve maand kwijt zijn", aldus Bosz. Johan Bakayoko (rechts) en Yorbe Vertessen (links) zijn tegen Feyenoord normaal gesproken de twee buitenspelers. Andere echte vleugelspelers heeft Bosz niet tot zijn beschikking.
Vertrouwen
"De blessure van Lang kan ik niet los zien van de overvolle speelkalender", sprak Bosz. "Hij heeft ook maar één week vakantie gehad. We kijken nu ook naar de lange termijn en dat is de reden dat we nu een stap terug doen met hem."
PSV won begin augustus van Feyenoord in de strijd om de Johan Cruijff Schaal: 1-0. Lang maakte toen in de slotfase het doelpunt. "Dat was een wedstrijd waar het op elkaar knalde. Daarvoor hadden we volgens mij pas één keer negentig minuten in de benen. Dan ben je nog niet fysiek op je top, wat we nu zijn. Maar het was toen natuurlijk al een wedstrijd met twee speelstijlen met druk naar voren, met ploegen die vanuit de omschakeling snel naar voren willen spelen."
De zware reeks van zeven wedstrijden voor de winterstop, tegen veelal sterke tegenstanders, is met zeges op FC Twente (0-3) en Sevilla (2-3) uitstekend gestart voor PSV. Bosz ziet ondanks het ontbreken van Lang en Lozano ook het duel met Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben echt een goede ploeg. Daar hoort niet alleen technische vaardigheid bij, maar ook volwassenheid. We beschikken over jongens die het allemaal al meegemaakt hebben en gasten die het samen doen. Met samen doen bedoel ik niet die elf die op het veld staan, maar de hele selectie."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden