PSV in uitduel met Feyenoord zonder aanvallers Lang en Lozano
EINDHOVEN (ANP) - Koploper PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord niet beschikken over aanvallers Hirving Lozano en Noa Lang. Beide buitenspelers zijn niet op tijd hersteld van een blessure.
De 24-jarige Lang maakte vorig weekeinde in de ontmoeting met FC Twente als invaller zijn rentree na zeven weken afwezigheid door een hamstringblessure. Daarna ontbrak hij in de selectie voor de Champions League-wedstrijd tegen Sevilla, omdat hij een kleine terugslag had gekregen. De terugslag is te groot om tegen Feyenoord alweer te kunnen voetballen. "Ik kan niet vertellen wanneer hij wel weer kan spelen. Dat gaan we van week tot week bekijken", aldus trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
Lozano raakte woensdag in de slotfase van de eerste helft tegen Sevilla geblesseerd, ook aan zijn hamstring. PSV vreesde de 28-jarige Mexicaan voor langere tijd kwijt te zijn, maar dat lijkt mee te vallen. "We zullen hem geen anderhalve maand kwijt zijn", aldus Bosz. Johan Bakayoko (rechts) en Yorbe Vertessen (links) zijn tegen Feyenoord normaal gesproken de twee buitenspelers. Andere echte vleugelspelers heeft Bosz niet tot zijn beschikking.
Vertrouwen
"De blessure van Lang kan ik niet los zien van de overvolle speelkalender", sprak Bosz. "Hij heeft ook maar één week vakantie gehad. We kijken nu ook naar de lange termijn en dat is de reden dat we nu een stap terug doen met hem."
PSV won begin augustus van Feyenoord in de strijd om de Johan Cruijff Schaal: 1-0. Lang maakte toen in de slotfase het doelpunt. "Dat was een wedstrijd waar het op elkaar knalde. Daarvoor hadden we volgens mij pas één keer negentig minuten in de benen. Dan ben je nog niet fysiek op je top, wat we nu zijn. Maar het was toen natuurlijk al een wedstrijd met twee speelstijlen met druk naar voren, met ploegen die vanuit de omschakeling snel naar voren willen spelen."
De zware reeks van zeven wedstrijden voor de winterstop, tegen veelal sterke tegenstanders, is met zeges op FC Twente (0-3) en Sevilla (2-3) uitstekend gestart voor PSV. Bosz ziet ondanks het ontbreken van Lang en Lozano ook het duel met Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben echt een goede ploeg. Daar hoort niet alleen technische vaardigheid bij, maar ook volwassenheid. We beschikken over jongens die het allemaal al meegemaakt hebben en gasten die het samen doen. Met samen doen bedoel ik niet die elf die op het veld staan, maar de hele selectie."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
10 uur geleden