Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV in spannende slotfase langs Sparta Rotterdam

PSV in spannende slotfase langs Sparta Rotterdam

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft optimaal geprofiteerd van de nederlagen van Ajax (0-1 tegen FC Utrecht) en Feyenoord (2-1 bij Vitesse). De Eindhovense ploeg kon in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) ruim 80 minuten lang niet tot scoren komen. De thuisclub had een groot overwicht, kreeg ook voldoende kansen, maar de afronding liet veel te wensen over.

Sparta-doelman Maduka Okoye stak bovendien in een grootse vorm en had ook af en toe het nodige geluk. Ibrahim Sangaré brak in de slotfase alsnog de ban waarna invaller Ryan Thomas het eenzijdige duel leek te beslissen. Ook Sparta wist echter via Lennart Thy nog te scoren, maar de sensationele gelijkmaker zat er niet meer in.

Het begin van het duel beloofde niet veel goeds voor Sparta. PSV trachtte meteen afstand te nemen van de Rotterdammers en met name Sangaré kreeg een paar goede kansen. Okoye hield zijn ploeg echter overeind.

Moeizame openingsfase

Na de moeizame openingsfase kwam Sparta beter in de wedstrijd, met dank aan PSV dat nogal traag en voorspelbaar speelde en ook verzuimde de vleugels goed te benutten. Sporadisch konden de bezoekers zelf een aanval opzetten en in de 25e minuut kwam Vito van Crooy zelfs tot scoren. Die verrassende treffer werd wegens hands echter terecht afgekeurd.

Na de rust toonde PSV weinig verbetering. Door een slippertje bij Michaël Heylen kwam Eran Zahavi in de 51e minuut wel in scoringspositie, maar Okoye liet zich niet passeren. Kort daarna tikte hij ook een schot van Ritsu Doan uit zijn doel.

Wissels

Sparta bleef ook na de rust loeren op de counter. Eerst schoot Bryan Smeets in de 59e minuut naast en kort daarna knalde Sven Mijnans de bal over het doel. Marco van Ginkel en Ritsu Doan waren op dat moment bij PSV al gewisseld voor Thomas en Carlos Vinícius. De verse krachten zorgden voor nieuwe impulsen bij de thuisploeg. Dirk Abels haalde de bal van de doellijn weg en de paal voorkwam een treffer van Sangaré.

In de slotfase drukte PSV toch nog door. Eerst schoot Sangaré raak na een sterke actie en kort daarna tikte Thomas de bal van dichtbij binnen. Dat deed Thy aan de andere kant ook, maar daar bleef het bij: 2-1.

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

1 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

8 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

8 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

9 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

11 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

17 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

19 uur geleden