PSV in spannende slotfase langs Sparta Rotterdam
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft optimaal geprofiteerd van de nederlagen van Ajax (0-1 tegen FC Utrecht) en Feyenoord (2-1 bij Vitesse). De Eindhovense ploeg kon in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) ruim 80 minuten lang niet tot scoren komen. De thuisclub had een groot overwicht, kreeg ook voldoende kansen, maar de afronding liet veel te wensen over.
Sparta-doelman Maduka Okoye stak bovendien in een grootse vorm en had ook af en toe het nodige geluk. Ibrahim Sangaré brak in de slotfase alsnog de ban waarna invaller Ryan Thomas het eenzijdige duel leek te beslissen. Ook Sparta wist echter via Lennart Thy nog te scoren, maar de sensationele gelijkmaker zat er niet meer in.
Het begin van het duel beloofde niet veel goeds voor Sparta. PSV trachtte meteen afstand te nemen van de Rotterdammers en met name Sangaré kreeg een paar goede kansen. Okoye hield zijn ploeg echter overeind.
Moeizame openingsfase
Na de moeizame openingsfase kwam Sparta beter in de wedstrijd, met dank aan PSV dat nogal traag en voorspelbaar speelde en ook verzuimde de vleugels goed te benutten. Sporadisch konden de bezoekers zelf een aanval opzetten en in de 25e minuut kwam Vito van Crooy zelfs tot scoren. Die verrassende treffer werd wegens hands echter terecht afgekeurd.
Na de rust toonde PSV weinig verbetering. Door een slippertje bij Michaël Heylen kwam Eran Zahavi in de 51e minuut wel in scoringspositie, maar Okoye liet zich niet passeren. Kort daarna tikte hij ook een schot van Ritsu Doan uit zijn doel.
Wissels
Sparta bleef ook na de rust loeren op de counter. Eerst schoot Bryan Smeets in de 59e minuut naast en kort daarna knalde Sven Mijnans de bal over het doel. Marco van Ginkel en Ritsu Doan waren op dat moment bij PSV al gewisseld voor Thomas en Carlos Vinícius. De verse krachten zorgden voor nieuwe impulsen bij de thuisploeg. Dirk Abels haalde de bal van de doellijn weg en de paal voorkwam een treffer van Sangaré.
In de slotfase drukte PSV toch nog door. Eerst schoot Sangaré raak na een sterke actie en kort daarna tikte Thomas de bal van dichtbij binnen. Dat deed Thy aan de andere kant ook, maar daar bleef het bij: 2-1.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
10 uur geleden