PSV in spannende slotfase langs Sparta Rotterdam
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft optimaal geprofiteerd van de nederlagen van Ajax (0-1 tegen FC Utrecht) en Feyenoord (2-1 bij Vitesse). De Eindhovense ploeg kon in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) ruim 80 minuten lang niet tot scoren komen. De thuisclub had een groot overwicht, kreeg ook voldoende kansen, maar de afronding liet veel te wensen over.
Sparta-doelman Maduka Okoye stak bovendien in een grootse vorm en had ook af en toe het nodige geluk. Ibrahim Sangaré brak in de slotfase alsnog de ban waarna invaller Ryan Thomas het eenzijdige duel leek te beslissen. Ook Sparta wist echter via Lennart Thy nog te scoren, maar de sensationele gelijkmaker zat er niet meer in.
Het begin van het duel beloofde niet veel goeds voor Sparta. PSV trachtte meteen afstand te nemen van de Rotterdammers en met name Sangaré kreeg een paar goede kansen. Okoye hield zijn ploeg echter overeind.
Moeizame openingsfase
Na de moeizame openingsfase kwam Sparta beter in de wedstrijd, met dank aan PSV dat nogal traag en voorspelbaar speelde en ook verzuimde de vleugels goed te benutten. Sporadisch konden de bezoekers zelf een aanval opzetten en in de 25e minuut kwam Vito van Crooy zelfs tot scoren. Die verrassende treffer werd wegens hands echter terecht afgekeurd.
Na de rust toonde PSV weinig verbetering. Door een slippertje bij Michaël Heylen kwam Eran Zahavi in de 51e minuut wel in scoringspositie, maar Okoye liet zich niet passeren. Kort daarna tikte hij ook een schot van Ritsu Doan uit zijn doel.
Wissels
Sparta bleef ook na de rust loeren op de counter. Eerst schoot Bryan Smeets in de 59e minuut naast en kort daarna knalde Sven Mijnans de bal over het doel. Marco van Ginkel en Ritsu Doan waren op dat moment bij PSV al gewisseld voor Thomas en Carlos Vinícius. De verse krachten zorgden voor nieuwe impulsen bij de thuisploeg. Dirk Abels haalde de bal van de doellijn weg en de paal voorkwam een treffer van Sangaré.
In de slotfase drukte PSV toch nog door. Eerst schoot Sangaré raak na een sterke actie en kort daarna tikte Thomas de bal van dichtbij binnen. Dat deed Thy aan de andere kant ook, maar daar bleef het bij: 2-1.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
13 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
23 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geleden