PSV in spannende slotfase langs Sparta Rotterdam
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft optimaal geprofiteerd van de nederlagen van Ajax (0-1 tegen FC Utrecht) en Feyenoord (2-1 bij Vitesse). De Eindhovense ploeg kon in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1) ruim 80 minuten lang niet tot scoren komen. De thuisclub had een groot overwicht, kreeg ook voldoende kansen, maar de afronding liet veel te wensen over.
Sparta-doelman Maduka Okoye stak bovendien in een grootse vorm en had ook af en toe het nodige geluk. Ibrahim Sangaré brak in de slotfase alsnog de ban waarna invaller Ryan Thomas het eenzijdige duel leek te beslissen. Ook Sparta wist echter via Lennart Thy nog te scoren, maar de sensationele gelijkmaker zat er niet meer in.
Het begin van het duel beloofde niet veel goeds voor Sparta. PSV trachtte meteen afstand te nemen van de Rotterdammers en met name Sangaré kreeg een paar goede kansen. Okoye hield zijn ploeg echter overeind.
Moeizame openingsfase
Na de moeizame openingsfase kwam Sparta beter in de wedstrijd, met dank aan PSV dat nogal traag en voorspelbaar speelde en ook verzuimde de vleugels goed te benutten. Sporadisch konden de bezoekers zelf een aanval opzetten en in de 25e minuut kwam Vito van Crooy zelfs tot scoren. Die verrassende treffer werd wegens hands echter terecht afgekeurd.
Na de rust toonde PSV weinig verbetering. Door een slippertje bij Michaël Heylen kwam Eran Zahavi in de 51e minuut wel in scoringspositie, maar Okoye liet zich niet passeren. Kort daarna tikte hij ook een schot van Ritsu Doan uit zijn doel.
Wissels
Sparta bleef ook na de rust loeren op de counter. Eerst schoot Bryan Smeets in de 59e minuut naast en kort daarna knalde Sven Mijnans de bal over het doel. Marco van Ginkel en Ritsu Doan waren op dat moment bij PSV al gewisseld voor Thomas en Carlos Vinícius. De verse krachten zorgden voor nieuwe impulsen bij de thuisploeg. Dirk Abels haalde de bal van de doellijn weg en de paal voorkwam een treffer van Sangaré.
In de slotfase drukte PSV toch nog door. Eerst schoot Sangaré raak na een sterke actie en kort daarna tikte Thomas de bal van dichtbij binnen. Dat deed Thy aan de andere kant ook, maar daar bleef het bij: 2-1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
25 minuten geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
58 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
14 uur geleden