Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV in Sittard te sterk voor Fortuna: 1-3

PSV in Sittard te sterk voor Fortuna: 1-3

SITTARD (ANP) - PSV heeft zondag in een open wedstrijd Fortuna Sittard met 3-1 verslagen. Van de vele kansen voor de bezoekers benutte de Israëliër Eran Zahavi er twee voor rust. Met een 2-0-voorsprong en tot dan overtuigend spel leek de tweede helft een formaliteit te worden, maar een doelpunt van George Cox (1-2) zorgde voor nog wat spanning. Invaller Noni Madueke, terug na een langdurige blessure, besliste het duel kort voor tijd.

Bij Fortuna stond de van een knieblessure herstelde Yanick van Osch weer in het doel waarmee een heuse 'keeperssoap' ten einde kwam. De Limburgers begonnen vorige week in Groningen met de net aangetrokken Piet Velthuizen als keeper, maar de 33-jarige Nijmegenaar bleek verre van fit en blesseerde zich al snel. Alexei Koselev, die wacht op toestemming om naar zijn nieuw club in Japan af te reizen, kon als invaller een nederlaag niet voorkomen.

Van Osch kreeg het bij zijn rentree meteen druk. PSV scoorde inmiddels al 29 competitieduels op rij en ook in Sittard was het snel raak. Zahavi passeerde in de tiende minuut Van Osch van dichtbij, op aangeven van Denzel Dumfries. Twee minuten later was het bijna alweer raak, maar Zahavi kon de bal net niet aantikken na een voorzet van Mario Götze.

Open duel

Het was de aanzet voor een open duel met kansen aan beide zijden. Want voordat Zahavi in de 22e minuut verzuimde de marge te verdubbelen had PSV-verdediger Philipp Max ternauwernood kunnen voorkomen dat Zian Flemming raak schoot en kort erna verzuimde Lisandro Semedo gelijk te maken.

Max stond na een klein halfuur met een voorzet aan de basis van de 0-2 van opnieuw Zahavi. Het betekende zijn negende competitietreffer.

Ihattaren

Bij PSV was Mohamed Ihattaren er weer bij. De middenvelder was vorige week voor de topper tegen Ajax buiten de selectie gelaten omdat hij zich rond het Europa League-duel met Olympiakos niet professioneel had gedragen. Terwijl hij in Sittard warmliep zag hij hoe Donyell Malen onderuit werd gelopen door Mickaël Tirpan, Zahavi schoot uit de vrije trap op de paal.

Ihattaren en Madueke stonden net in het veld of Cox bracht in de 69e minuut de spanning terug met een schot vanuit een moeilijke hoek: 1-2. PSV zag Olivier Boscagli nog met een blessure uitvallen en Madueke het duel met een knap schot beslissen.

PSV heeft een achterstand van 6 punten op Ajax, dat ook nog een duel tegoed heeft.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Fitz-Jim, Mokio, Brobbey en Godts in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax begint met Kian Fitz-Jim en Jorthy Mokio aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Ze krijgen de voorkeur boven Davy Klaassen en Daniele Rugani, die zondag aan het verloren thuisduel met NEC (0-3) begonnen.

1 uur geleden
PSV met Saibari in plaats van Til, Dest vervangt Ledezma

EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo met Ismael Saibari in de basis. De Marokkaan krijgt op het middenveld de voorkeur boven Guus Til, die zondag in het met 3-2 gewonnen uitduel met Feyenoord nog vanaf het begin meedeed.

1 uur geleden
Van Aarle verruilt FC Eindhoven voor Italiaanse club Juventus

EINDHOVEN (ANP) - Voetballer Shane van Aarle verruilt deze zomer FC Eindhoven voor de Italiaanse club Juventus. De 18-jarige verdediger debuteerde pas in december voor de huidige nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie.

2 uur geleden
Lewandowski keert terug voor mogelijk kampioensduel Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski keert donderdag terug in de selectie van FC Barcelona voor de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Espanyol. De Poolse spits miste de laatste drie competitieduels door een spierblessure.

4 uur geleden
FIFA verwacht opbrengst van 1 miljard uit WK vrouwenvoetbal

RIYAD (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA verwacht in de toekomst een opbrengst van 1 miljard dollar (bijna 900 miljoen euro) van het WK voetbal voor vrouwen. Dat zei FIFA-baas Gianni Infantino op een bijeenkomst voor investeerders in Riyad in Saudi-Arabië.

5 uur geleden
Voormalig topclub Sampdoria gedegradeerd naar Serie C

GENUA (ANP) - Sampdoria is dinsdagavond voor het eerst in de clubhistorie gedegradeerd naar de Serie C, het derde niveau in het Italiaanse voetbal. De club speelde met 0-0 gelijk tegen Juve Stabia en eindigde daarmee als achttiende in de Serie B.

10 uur geleden
Forest-spits Awoniyi na operatie in kunstmatige coma gebracht

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-spits Taiwo Awoniyi is in een kunstmatige coma gebracht om te herstellen van een spoedoperatie aan zijn buik, melden Britse media. Hij was zondag in de slotminuten van de thuiswedstrijd tegen Leicester City (2-2) tegen een doelpaal aangelopen, in een uiterste poging te scoren. De coma was volgens de artsen nodig om zijn hartslag te reguleren.

19 uur geleden