PSV in groep bij Arsenal in Europa League, Feyenoord treft Lazio
NYON (ANP) - PSV neemt het in de groepsfase van de Europa League op tegen Arsenal, in 2019 finalist in het tweede clubtoernooi van Europa. Feyenoord werd gekoppeld aan Lazio uit Rome, waar in het verleden ongeregeldheden met fans van Feyenoord waren.
PSV neemt het verder op tegen FK Bodø/Glimt uit Noorwegen en het Zwitserse FC Zürich. Het Deense FC Midtjylland en SK Sturm Graz uit Oostenrijk zijn de andere twee tegenstanders van Feyenoord.
De wedstrijd Lazio - Feyenoord is beladen omdat de Rotterdamse fans in 2015 zware vernielingen aanbrachten in de Italiaanse stad, tot grote woede van de stad en de toenmalige tegenstander AS Roma.
PSV
PSV verloor woensdag in de play-offs van de Champions League van de Schotse club Rangers FC, Feyenoord kwalificeerde zich rechtstreeks voor de groepsfase van de Europa League.
De eerste speelronde van de Europa League is op donderdag 8 september. Op 3 november worden de laatste groepsduels gespeeld. Feyenoord mag bij de eerste uitwedstrijd geen supporters meenemen. Ook moet een deel van De Kuip leeg blijven bij de eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van het Europese bekertoernooi. Het gaat om de noordtribune, waar de fanatieke aanhang zit. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA bestrafte Feyenoord daarmee voor ongeregeldheden tijdens beide duels met Olympique Marseille in de halve finales van de Conference League.
Finale
De finale van de Europa League wordt volgend jaar in de Hongaarse hoofdstad Boedapest gespeeld.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
18 uur geleden