PSV in groep bij Arsenal in Europa League, Feyenoord treft Lazio
NYON (ANP) - PSV neemt het in de groepsfase van de Europa League op tegen Arsenal, in 2019 finalist in het tweede clubtoernooi van Europa. Feyenoord werd gekoppeld aan Lazio uit Rome, waar in het verleden ongeregeldheden met fans van Feyenoord waren.
PSV neemt het verder op tegen FK Bodø/Glimt uit Noorwegen en het Zwitserse FC Zürich. Het Deense FC Midtjylland en SK Sturm Graz uit Oostenrijk zijn de andere twee tegenstanders van Feyenoord.
De wedstrijd Lazio - Feyenoord is beladen omdat de Rotterdamse fans in 2015 zware vernielingen aanbrachten in de Italiaanse stad, tot grote woede van de stad en de toenmalige tegenstander AS Roma.
PSV
PSV verloor woensdag in de play-offs van de Champions League van de Schotse club Rangers FC, Feyenoord kwalificeerde zich rechtstreeks voor de groepsfase van de Europa League.
De eerste speelronde van de Europa League is op donderdag 8 september. Op 3 november worden de laatste groepsduels gespeeld. Feyenoord mag bij de eerste uitwedstrijd geen supporters meenemen. Ook moet een deel van De Kuip leeg blijven bij de eerste thuiswedstrijd in de groepsfase van het Europese bekertoernooi. Het gaat om de noordtribune, waar de fanatieke aanhang zit. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA bestrafte Feyenoord daarmee voor ongeregeldheden tijdens beide duels met Olympique Marseille in de halve finales van de Conference League.
Finale
De finale van de Europa League wordt volgend jaar in de Hongaarse hoofdstad Boedapest gespeeld.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
38 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
12 uur geleden