PSV in Europa League in slotfase onderuit tegen AS Monaco
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zichzelf in de Europa League in een lastige situatie gebracht. De Eindhovenaren verloren voor eigen publiek van AS Monaco, de huidige nummer 10 uit Frankrijk: 1-2. De eerste thuiswedstrijd in Groep B wist PSV vorige maand ook niet te winnen. Tegen Real Sociedad werd het toen 2-2.
Oud-AZ'er Myron Boadu opende in de 19e minuut, met zijn eerste doelpunt voor AS Monaco, de score: 0-1. De gelijkmaker kwam na een uur spelen op naam van Cody Gakpo.
Gakpo viel kort na die treffer uit. Even voor de 1-1 liet ook Noni Madueke zich met een blessure vervangen. Het is voor trainer Roger Schmidt te hopen dat zijn twee aanvallers op tijd fit zijn voor de uitwedstrijd tegen koploper Ajax van zondag in de Eredivisie.
Stand
PSV viel in de slotfase aan, maar het was juist Monaco dat toesloeg in een counter. Invaller Sofiane Diop scoorde in de 89e minuut: 1-2.
Real Sociedad won dankzij een treffer van oud-Willem II'er Alexander Isak bij het nog puntloze Sturm Graz: 0-1. Monaco is nu koploper met 7 punten, gevolgd door Sociedad (5) en PSV (4).
Over twee weken speelt PSV de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
10 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
12 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
20 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
20 uur geleden