PSV in Europa League in slotfase onderuit tegen AS Monaco
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zichzelf in de Europa League in een lastige situatie gebracht. De Eindhovenaren verloren voor eigen publiek van AS Monaco, de huidige nummer 10 uit Frankrijk: 1-2. De eerste thuiswedstrijd in Groep B wist PSV vorige maand ook niet te winnen. Tegen Real Sociedad werd het toen 2-2.
Oud-AZ'er Myron Boadu opende in de 19e minuut, met zijn eerste doelpunt voor AS Monaco, de score: 0-1. De gelijkmaker kwam na een uur spelen op naam van Cody Gakpo.
Gakpo viel kort na die treffer uit. Even voor de 1-1 liet ook Noni Madueke zich met een blessure vervangen. Het is voor trainer Roger Schmidt te hopen dat zijn twee aanvallers op tijd fit zijn voor de uitwedstrijd tegen koploper Ajax van zondag in de Eredivisie.
Stand
PSV viel in de slotfase aan, maar het was juist Monaco dat toesloeg in een counter. Invaller Sofiane Diop scoorde in de 89e minuut: 1-2.
Real Sociedad won dankzij een treffer van oud-Willem II'er Alexander Isak bij het nog puntloze Sturm Graz: 0-1. Monaco is nu koploper met 7 punten, gevolgd door Sociedad (5) en PSV (4).
Over twee weken speelt PSV de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
19 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden