PSV in Europa League in slotfase onderuit tegen AS Monaco
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zichzelf in de Europa League in een lastige situatie gebracht. De Eindhovenaren verloren voor eigen publiek van AS Monaco, de huidige nummer 10 uit Frankrijk: 1-2. De eerste thuiswedstrijd in Groep B wist PSV vorige maand ook niet te winnen. Tegen Real Sociedad werd het toen 2-2.
Oud-AZ'er Myron Boadu opende in de 19e minuut, met zijn eerste doelpunt voor AS Monaco, de score: 0-1. De gelijkmaker kwam na een uur spelen op naam van Cody Gakpo.
Gakpo viel kort na die treffer uit. Even voor de 1-1 liet ook Noni Madueke zich met een blessure vervangen. Het is voor trainer Roger Schmidt te hopen dat zijn twee aanvallers op tijd fit zijn voor de uitwedstrijd tegen koploper Ajax van zondag in de Eredivisie.
Stand
PSV viel in de slotfase aan, maar het was juist Monaco dat toesloeg in een counter. Invaller Sofiane Diop scoorde in de 89e minuut: 1-2.
Real Sociedad won dankzij een treffer van oud-Willem II'er Alexander Isak bij het nog puntloze Sturm Graz: 0-1. Monaco is nu koploper met 7 punten, gevolgd door Sociedad (5) en PSV (4).
Over twee weken speelt PSV de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
24 minuten geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
45 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
12 uur geleden