PSV in derde voorronde Champions League tegen AS Monaco
NYON (ANP) - PSV heeft behoorlijk zwaar geloot voor de derde voorronde van de Champions League. De Eindhovenaren werden bij de loting in Nyon gekoppeld aan AS Monaco, de nummer 3 van vorig seizoen in Frankrijk. De eerste ontmoeting is op 2 of 3 augustus, de return een week later.
PSV en AS Monaco troffen elkaar vorig seizoen in de groepsfase van de Europa League. Monaco won in het Philips-stadion met 2-1, mede door een doelpunt van oud-AZ'er Myron Boadu. De wedstrijd in Frankrijk eindigde in 0-0. Monaco eindigde als eerste in groep B en ging samen met nummer 2 Real Sociedad door naar de volgende ronde. PSV was als nummer 3 aangewezen op een vervolg in de Conference League.
De eerste wedstrijd is op dinsdag 2 of woensdag 3 augustus, de return in Eindhoven volgt woensdag 9 augustus. De winnaar plaatst zich voor de play-offs, de laatste voorronde om het hoofdtoernooi van de Champions League te bereiken. Als PSV van Monaco verliest, moet het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij verder in de groepsfase van de Europa League.
Vorig seizoen derde in Ligue 1
Monaco eindigde vorig seizoen met 69 punten als derde in de Ligue 1, achter kampioen Paris Saint-Germain (86 punten) en Olympique Marseille (71 punten).
Philippe Clement is de trainer van AS Monaco. De Belg volgde begin januari de ontslagen Niko Kovac op. Alfred Schreuder, inmiddels trainer van Ajax, nam de plek van Clement bij Club Brugge over en werd met de Belgische club kampioen.
AS Monaco versterkte zich afgelopen week met de Zwitserse international Breel Embolo. De 25-jarige aanvaller, geboren in Kameroen, kwam over van Borussia Mönchengladbach.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
15 uur geleden