PSV in derde voorronde Champions League tegen AS Monaco
NYON (ANP) - PSV heeft behoorlijk zwaar geloot voor de derde voorronde van de Champions League. De Eindhovenaren werden bij de loting in Nyon gekoppeld aan AS Monaco, de nummer 3 van vorig seizoen in Frankrijk. De eerste ontmoeting is op 2 of 3 augustus, de return een week later.
PSV en AS Monaco troffen elkaar vorig seizoen in de groepsfase van de Europa League. Monaco won in het Philips-stadion met 2-1, mede door een doelpunt van oud-AZ'er Myron Boadu. De wedstrijd in Frankrijk eindigde in 0-0. Monaco eindigde als eerste in groep B en ging samen met nummer 2 Real Sociedad door naar de volgende ronde. PSV was als nummer 3 aangewezen op een vervolg in de Conference League.
De eerste wedstrijd is op dinsdag 2 of woensdag 3 augustus, de return in Eindhoven volgt woensdag 9 augustus. De winnaar plaatst zich voor de play-offs, de laatste voorronde om het hoofdtoernooi van de Champions League te bereiken. Als PSV van Monaco verliest, moet het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij verder in de groepsfase van de Europa League.
Vorig seizoen derde in Ligue 1
Monaco eindigde vorig seizoen met 69 punten als derde in de Ligue 1, achter kampioen Paris Saint-Germain (86 punten) en Olympique Marseille (71 punten).
Philippe Clement is de trainer van AS Monaco. De Belg volgde begin januari de ontslagen Niko Kovac op. Alfred Schreuder, inmiddels trainer van Ajax, nam de plek van Clement bij Club Brugge over en werd met de Belgische club kampioen.
AS Monaco versterkte zich afgelopen week met de Zwitserse international Breel Embolo. De 25-jarige aanvaller, geboren in Kameroen, kwam over van Borussia Mönchengladbach.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
23 uur geleden