Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV in derde voorronde Champions League tegen AS Monaco

PSV in derde voorronde Champions League tegen AS Monaco

NYON (ANP) - PSV heeft behoorlijk zwaar geloot voor de derde voorronde van de Champions League. De Eindhovenaren werden bij de loting in Nyon gekoppeld aan AS Monaco, de nummer 3 van vorig seizoen in Frankrijk. De eerste ontmoeting is op 2 of 3 augustus, de return een week later.

PSV en AS Monaco troffen elkaar vorig seizoen in de groepsfase van de Europa League. Monaco won in het Philips-stadion met 2-1, mede door een doelpunt van oud-AZ'er Myron Boadu. De wedstrijd in Frankrijk eindigde in 0-0. Monaco eindigde als eerste in groep B en ging samen met nummer 2 Real Sociedad door naar de volgende ronde. PSV was als nummer 3 aangewezen op een vervolg in de Conference League.

De eerste wedstrijd is op dinsdag 2 of woensdag 3 augustus, de return in Eindhoven volgt woensdag 9 augustus. De winnaar plaatst zich voor de play-offs, de laatste voorronde om het hoofdtoernooi van de Champions League te bereiken. Als PSV van Monaco verliest, moet het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij verder in de groepsfase van de Europa League.

Vorig seizoen derde in Ligue 1

Monaco eindigde vorig seizoen met 69 punten als derde in de Ligue 1, achter kampioen Paris Saint-Germain (86 punten) en Olympique Marseille (71 punten).

Philippe Clement is de trainer van AS Monaco. De Belg volgde begin januari de ontslagen Niko Kovac op. Alfred Schreuder, inmiddels trainer van Ajax, nam de plek van Clement bij Club Brugge over en werd met de Belgische club kampioen.

AS Monaco versterkte zich afgelopen week met de Zwitserse international Breel Embolo. De 25-jarige aanvaller, geboren in Kameroen, kwam over van Borussia Mönchengladbach.

Meer uit Voetbal

Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

1 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

2 uur geleden
Antwerp is aanvoerder Janssen na knieoperatie voorlopig kwijt

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.

2 uur geleden
FC Twente tot winterstop zonder geblesseerde Ünüvar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.

3 uur geleden
AZ lange tijd zonder aanvoerder Clasie na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.

4 uur geleden
Pepi, Dest en Obispo sluiten na interlands vrijdag aan bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.

4 uur geleden
KNVB ziet aantal leden opnieuw stijgen en meldt record

ZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.

5 uur geleden