PSV in bekertoernooi probleemloos voorbij NAC
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zonder veel moeite de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. De formatie van de Duitse trainer Roger Schmidt won thuis van NAC Breda, dat uitkomt in de Keuken Kampioen Divisie. Het duel in Eindhoven eindigde in 4-0. PSV had het afgelopen weekeinde in de competitie nog verloren van AZ.
Bij PSV keerde Noni Madueke terug in de basis. De Engelsman, veel geplaagd door blessures, nam meteen de openingstreffer voor zijn rekening en had nog een assist ook. Halverwege mocht hij gaan uitrusten. De Japanner Ritsu Doan was zijn vervanger.
Joël Drommel, het afgelopen weekeinde in het competitieduel met AZ nog gepasseerd, stond weer in het doel. Hij kreeg niet zo heel veel te doen. Yvon Mvogo mocht na één duel onder de lat weer plaatsnemen op de bank. Hij was tegen de Alkmaarders nogal nadrukkelijk in de fout gegaan.
Doelpunt Madueke
Al na 8 minuten zorgde Madueke voor de 1-0. Hij kopte raak nadat een hoekschop was verlengd. Na een aardige individuele actie scoorde vervolgens Mario Götze. De Duitser zorgde vlak voor rust ook voor de 3-0, na voorbereidend werk van Madueke.
Pas zo'n 10 minuten voor tijd liep PSV verder uit. Cody Gakpo zorgde met een fraai schot voor 4-0. Verder liet PSV veel kansen liggen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
38 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
11 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
11 uur geleden