PSV huurt linksback Malacia met optie tot koop
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Tyrell Malacia tot het einde van het seizoen binnen als nieuwe linksback. De 25-jarige oud-Feyenoorder komt op huurbasis over van Manchester United, bevestigt de club uit Eindhoven. Malacia maakte eind vorig jaar zijn rentree na lang blessureleed. PSV heeft ook een optie tot koop op hem bedongen.
"Ik ben blij om hier te zijn. Eindelijk weer lekker voetballen", zei Malacia na het ondertekenen van zijn contract op PSV Campus De Herdgang met een brede glimlach op zijn gezicht. "Ik kom van een lange blessure, maar ben inmiddels fit en weet dat mijn tijd weer gaat komen. In elke zware periode zitten ook positieve elementen en dat is in dit geval dat ik fysiek én mentaal veel sterker ben geworden. Ik heb meer geduld, ben volwassener, ken mijn lichaam beter en dat soort dingen. Ik ben klaar om te knallen en hopelijk meerdere prijzen te winnen met PSV."
De negenvoudig international van Oranje maakte in de zomer van 2022 de overstap van Feyenoord naar United, waar Erik ten Hag toen net was begonnen als trainer. Malacia had de afgelopen jaren veel last van blessureleed. De verdediger kwam tot 47 optredens voor de Engelse club, zijn vooralsnog laatste vorige week in de Europa League tegen Steaua Boekarest.
PSV was op zoek naar een vleugelverdediger na het vertrek van Matteo Dams en Fredrik Oppegard vorige week. Anass Salah-Eddine was ook in beeld, maar FC Twente verkocht hem aan AS Roma.
PSV is er niet in geslaagd om een vervanger voor de geblesseerde Ricardo Pepi te vinden. De komst van Loum Tchaouna (Lazio) en Noah Ohio (FC Utrecht) bleek niet haalbaar. Daardoor is Luuk de Jong de enige echt fitte centrumspits in de selectie van trainer Peter Bosz.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
48 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
54 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
3 uur geleden