PSV huurt linksback Malacia met optie tot koop
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Tyrell Malacia tot het einde van het seizoen binnen als nieuwe linksback. De 25-jarige oud-Feyenoorder komt op huurbasis over van Manchester United, bevestigt de club uit Eindhoven. Malacia maakte eind vorig jaar zijn rentree na lang blessureleed. PSV heeft ook een optie tot koop op hem bedongen.
"Ik ben blij om hier te zijn. Eindelijk weer lekker voetballen", zei Malacia na het ondertekenen van zijn contract op PSV Campus De Herdgang met een brede glimlach op zijn gezicht. "Ik kom van een lange blessure, maar ben inmiddels fit en weet dat mijn tijd weer gaat komen. In elke zware periode zitten ook positieve elementen en dat is in dit geval dat ik fysiek én mentaal veel sterker ben geworden. Ik heb meer geduld, ben volwassener, ken mijn lichaam beter en dat soort dingen. Ik ben klaar om te knallen en hopelijk meerdere prijzen te winnen met PSV."
De negenvoudig international van Oranje maakte in de zomer van 2022 de overstap van Feyenoord naar United, waar Erik ten Hag toen net was begonnen als trainer. Malacia had de afgelopen jaren veel last van blessureleed. De verdediger kwam tot 47 optredens voor de Engelse club, zijn vooralsnog laatste vorige week in de Europa League tegen Steaua Boekarest.
PSV was op zoek naar een vleugelverdediger na het vertrek van Matteo Dams en Fredrik Oppegard vorige week. Anass Salah-Eddine was ook in beeld, maar FC Twente verkocht hem aan AS Roma.
PSV is er niet in geslaagd om een vervanger voor de geblesseerde Ricardo Pepi te vinden. De komst van Loum Tchaouna (Lazio) en Noah Ohio (FC Utrecht) bleek niet haalbaar. Daardoor is Luuk de Jong de enige echt fitte centrumspits in de selectie van trainer Peter Bosz.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
16 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
19 uur geleden