PSV houdt titelrace open en verzekert zich van Champions League
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich met een spectaculaire 3-2-overwinning op Feyenoord verzekerd van de tweede plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Peter Bosz mag zelfs nog hopen op de landstitel. PSV verkleinde de achterstand op Ajax tot 1 punt. PSV is in ieder geval zeker van rechtstreekse deelname aan de Champions League. Nummer 3 Feyenoord kan PSV met een achterstand van 8 punten niet meer achterhalen.
Feyenoord-PSV was een wedstrijd met een wisselend spelbeeld. Feyenoord was in de eerste helft in vrijwel alle opzichten beter en scherper dan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie maakte met name gebruik van de ruimte die er aan de rechterkant bij de Eindhovenaren viel. De onervaren rechtsback Richard Ledezma kwam voortdurend in de problemen. De Rotterdammers wisten de zwakte van PSV snel af te straffen.
Feyenoord kwam in de vijfde minuut op voorsprong door een doelpunt van Igor Paixão. De Braziliaan werd door een lange bal van Feyenoord-doelman Timon Wellenreuther vrij voor het doel van PSV gezet. Paixão rondde koelbloedig af. Vijf minuten later schoot Givairo Read de Rotterdammers naar de 2-0. De rechtsback schoot na een prachtige assist van Anis Hadj Moussa in de verre hoek achter PSV-doelman Walter Benítez raak. Bosz haalde Ledezma na 26 minuten naar de kant en bracht Sergiño Dest in. Daardoor was PSV beter in balans.
In de tweede helft waren de rollen volledig omgedraaid en nam de ploeg van Bosz het initiatief over. Dat loonde snel. PSV-aanvaller Ivan Perisic verkleinde de achterstand in de 50e minuut naar 2-1. Terwijl Feyenoord zich steeds verder terug liet zakken om de voorsprong te verdedigen, ging PSV mede met het inbrengen van Ismael Saibari op zoek naar de gelijkmaker. En die kwam er ook. Noa Lang bracht PSV in de 73e minuut langszij. PSV greep zelfs in een zinderende slotfase de volle winst. Nadat een treffer van Malik Tillman was afgekeurd wegens buitenspel, besliste Lang het duel diep in de blessuretijd.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
7 uur geleden