PSV houdt met eerste CL-zege sinds 2015 zicht op achtste finales
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League een cruciale zege geboekt op RC Lens. Het elftal van trainer Peter Bosz versloeg de huidige nummer 10 van Frankrijk met 1-0 en steeg naar de tweede plaats in groep B. PSV heeft nu net als Lens 5 punten. Koploper Arsenal, dat Sevilla met 2-0 aan de kant zette, leidt met 9 punten. Sevilla is laatste met 2 punten.
Het was voor PSV de eerste overwinning in het hoofdtoernooi van de Champions League sinds december 2015, toen CSKA Moskou met 2-1 werd verslagen. De Eindhovenaren wisten de zeventien duels daarna allemaal niet te winnen.
Guus Til werd tegen Lens beloond voor zijn goede spel in de Eredivisie de laatste weken. De aanvallende middenvelder startte voor het eerst dit seizoen in een Champions League-wedstrijd in de basis. Bosz gaf de voorgaande drie groepsduels op die positie de voorkeur aan Ismael Saibari of Malik Tillman. Saibari viel afgelopen weekeinde in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo uit met een oogblessure, maar tegen Lens zat de Marokkaan alweer bij de selectie.
RC Lens
Na balverlies op het middenveld van Luuk de Jong, kwam het eerste gevaar van RC Lens. Linksback Sergiño Dest sneed op tijd naar binnen toe en kon daardoor een schot van Elye Wahi voorkomen.
PSV toonde zich efficiënt. De eerste kans leverde direct een doelpunt op. Johan Bakayoko legde de bal in de 12e minuut op het hoofd van De Jong, die via de onderkant van de lat raak kopte. Voor De Jong betekende dat zijn achtste doelpunt in de Champions League voor PSV, waarmee hij de topscorerslijst van de Eindhovenaren in dat toernooi nu samen met Ruud van Nistelrooij aanvoert.
Ongevaarlijke schoten
In het restant van de eerste helft kwam PSV tot wat ongevaarlijke schoten op doel. Verdediger Deiver Machado liet aan de andere kant, kort voor rust, een kans op de gelijkmaker liggen.
PSV wilde het duel snel beslissen en drukte Lens in de beginfase van de tweede helft achteruit. Hirving Lozano schoot twee keer over en een kopbal van Til was te zacht.
Gevaarlijk
Lens hield stand en kwam er zelf ook af toe gevaarlijk uit. PSV had geluk dat Machado na een uur spelen onderuit gleed. Olivier Boscagli voorkwam met zijn hoofd dat een schot van Salis Abdul Samed richting het doel ging.
PSV kreeg steeds meer ruimte, maar wist daar niet van te profiteren. Lozano zag in de 86e minuut de vrijstaande Bakayoko over het hoofd en schoot zelf. Doelman Brice Samba redde. Direct daarna ontsnapte PSV bij een schot op de paal van invaller Morgan Guilavogui, die in blessuretijd een rode kaart kreeg.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
15 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
18 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
18 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
22 uur geleden