Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV houdt kans in play-offs na klein verlies bij Benfica

PSV houdt kans in play-offs na klein verlies bij Benfica

LISSABON (ANP) - PSV heeft nog alle kans zich als tweede Nederlandse club voor de groepsfase van de Champions League te plaatsen. In Lissabon leed de formatie van coach Roger Schmidt in de play-offs een kleine nederlaag: 2-1. PSV liet zelfs meerdere mogelijkheden liggen om met een gelijkspel weg te gaan uit het voor een derde gevulde Estádio da Luz.

Halverwege leidde de thuisclub met 2-0. Rafa Silva scoorde al na 10 minuten, door de bal net voor het uitgestoken been van doelman Joël Drommel in de hoek te schuiven. De voorzet was van Roman Jaremtsjoek, de Oekraïner die op het Europees kampioenschap nog scoorde tegen Nederland. Vlak voor rust viel de tweede treffer. De Duitser Julian Weigl kon van dichtbij raak schieten, nadat de centrale verdediger Nicolás Otamendi een hoekschop met het hoofd had verlengd.

Dat gebeurde net in een fase dat PSV wat meer ging aandringen, mede door enkele goede acties op de flank van Noni Madueke. Na bijna een half uur knalde Eran Zahavi de bal fraai achter keeper Odisseas Vlachodimos, maar de Israëlische spits stond buitenspel. Ook was er een aardige inzet van Cody Gakpo, die werd gekeerd door de Griekse doelman. Verder kon Zahavi net niet intikken na een pass van Madueke.

Dicht bij gelijkmaker

PSV begon goed aan de tweede helft, wat in de 52e minuut tot de 2-1 leidde. Gakpo mocht tientallen meters met de bal dribbelen, om vervolgens van buiten het zestienmetergebied te scoren. Daarvoor had Vlachodimos maar net kunnen redden bij een kopbal van Marko van Ginkel, na een pass van Mario Götze. Ook Götze zelf, Zahavi en opnieuw Gakpo waren daarna dicht bij de gelijkmaker.

De return is komende dinsdag in Eindhoven. Eerder in de voorronde schakelde PSV het Turkse Galatasaray en het Deense Midtjylland uit.

Meer uit Voetbal

Mbappé helpt Real Madrid met twee treffers aan ruime zege

OVIEDO (ANP) - Real Madrid heeft in Oviedo ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De nummer 2 van Spanje van vorig seizoen versloeg mede dankzij twee doelpunten van Kylian Mbappé het gepromoveerde Real Oviedo met 3-0.

8 uur geleden
Atalanta verspeelt in eerste wedstrijd punten tegen Pisa

BERGAMO (ANP) - Atalanta is het nieuwe seizoen in Italië teleurstellend begonnen. De nummer 3 van de Serie A van vorig seizoen kwam in Bergamo niet verder dan een gelijkspel tegen het gepromoveerde Pisa: 1-1.

9 uur geleden
Manchester United blijft steken op gelijkspel bij Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen niet weten te winnen. De ploeg van trainer Rúben Amorim bleef bij Fulham steken op 1-1. United, de nummer 15 van vorig seizoen, verloor vorige week zijn eerste wedstrijd van Arsenal (0-1).

9 uur geleden
Ajax houdt het lang spannend tegen Heracles Almelo

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het voor eigen publiek lang spannend gehouden tegen Heracles Almelo (2-0). Steven Berghuis schoot de thuisploeg na een halfuur op voorsprong in de Johan Cruijff ArenA. De ploeg van trainer John Heitinga creëerde vervolgens veel kansen, maar kon niet voorkomen dat de bezoekers tot de 87e minuut uitzicht hielden op het eerste punt van dit seizoen in de Eredivisie. Uiteindelijk zorgde Wout Weghorst voor veel opluchting bij het Amsterdamse publiek. De spits vierde zijn treffer tegen een van zijn voormalige clubs uitbundig. Ook hij vreesde kennelijk dat Heracles in de slotfase toch nog gelijk zou maken.

13 uur geleden
Verdediger Hato neemt afscheid van supporters Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato heeft vlak voor het thuisduel met Heracles Almelo afscheid genomen van de supporters van Ajax. De 19-jarige verdediger vertrok begin deze maand naar Chelsea en debuteerde afgelopen vrijdag in de uitwedstrijd tegen West Ham United in de Premier League. Hij mocht in de tweede helft invallen.

15 uur geleden
Voetballer Rowe van Marseille naar Bologna na kleedkamerruzie

BOLOGNA (ANP) - Bologna heeft aanvaller Jonathan Rowe overgenomen van Olympique Marseille. Dat meldde de Italiaanse club, die verder geen details gaf over de transfer. De 22-jarige Engelsman mocht vertrekken bij Marseille na een ruzie in de kleedkamer met zijn Franse ploeggenoot Adrien Rabiot.

15 uur geleden
FC Utrecht wint met drie assists van El Karouani van Excelsior

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag de tweede overwinning van het seizoen in de Eredivisie behaald. Het elftal van Ron Jans won in De Galgenwaard met 4-1 van Excelsior. Souffian El Karouani was met drie assists de man van de wedstrijd.

15 uur geleden