PSV hoopt spanning met zege op Ajax weer beetje terug te brengen
EINDHOVEN (ANP) - PSV krijgt zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax de kans de spanning in de strijd om de titel in de Eredivisie een beetje terug te brengen. De druk in het Philips-stadion ligt bij de Eindhovenaren, die alleen gebaat zijn bij een overwinning. Ajax lijkt PSV bij een zege op een onoverbrugbare achterstand te zetten en ook bij een nederlaag blijven de Amsterdammers riant aan kop staan.
Ajax begint de confrontatie in Noord-Brabant met een voorsprong van 6 punten op PSV. Het elftal van trainer Erik ten Hag speelde ook een duel minder.
Bij Ajax is het meespelen van Daley Blind onzeker. De verdediger hield klachten over aan de ontmoeting met Lille van donderdag, waarin Ajax zich verzekerde van een plek in de achtste finales van de Europa League. Ten Hag moet Noussair Mazraoui zeker missen in Eindhoven. Achter de naam van Nicolás Tagliafico staat een groot vraagteken.
PSV, dat door Olympiakos werd uitgeschakeld in de Europa League, mist de geschorste controlerende middenvelder Ibrahim Sangaré.
Het is de derde ontmoeting in twee maanden tijd tussen PSV en Ajax. In de Johan Cruijff ArenA speelden beide teams in januari in de Eredivisie gelijk: 2-2. In de kwartfinale van de KNVB-beker won Ajax eerder deze maand in Amsterdam met 2-1.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden