Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV hoopt dat duel met Galatasaray leidend is voor komend seizoen

PSV hoopt dat duel met Galatasaray leidend is voor komend seizoen

EINDHOVEN (ANP) - Of hij het beste PSV onder zijn leiding had gezien, wilde trainer Roger Schmidt niet direct zeggen. "Maar het was wel een erg goede wedstrijd", aldus de Duitse trainer na de zege van 5-1 op Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De ruime overwinning en de manier waarop PSV voetbalde, zorgde voor euforie in het Philips Stadion, dat voor het eerst sinds lange tijd weer eens goed gevuld mocht zijn bij een officiële wedstrijd.

Schmidt en PSV konden niet voorbijgaan aan het zwakke spel van Galatasaray, dat het op bijna alle punten af moest leggen tegen de Eindhovenaren. PSV maakte vanaf de eerste minuut een gretige indruk en jaagde de Turken over het hele veld op. De thuisploeg hield dat nagenoeg de hele wedstrijd vol. Vorig seizoen probeerde PSV dat ook wel, maar dat was toen vaak maar in delen van de wedstrijd te zien. Het spel was erg wisselvallig.

"Vorig seizoen hebben we ook wel wat goede wedstrijden gespeeld", zei Schmidt. "Maar we hebben ons wel ontwikkeld. Dat zal ook wel moeten, want de club heeft ook doelen. Doelen die we moeten waarmaken."

Hecht collectief

Een groot verschil met vorig seizoen is dat PSV de selectie toen pas op een later moment samenstelde. Veel spelers stroomden pas in toen het seizoen was begonnen, zoals de Duitsers Philipp Max en Mario Götze. Later werd ook nog Eran Zahavi aan de groep toegevoegd.

Schmidt koos er woensdag bewust voor te spelen met spelers die de gehele voorbereiding, van een kleine vier weken, meemaakten. Oranje-international Cody Gakpo sloot na zijn deelname aan het EK vorige week dinsdag weer aan op de training, maar hij moest nog even op zijn beurt wachten. De keuze van Schmidt voor zijn basiself pakte goed uit. PSV oogde al behoorlijk ingespeeld en als hecht collectief.

Concurrentie

Gakpo viel na een uur spelen in, samen met de van Brighton & Hove Albion overgenomen Davy Pröpper. Verdediger Jordan Teze en middenvelder Pablo Rosario, vorig seizoen twee vaste waarden, moesten genoegen nemen met een plek op de reservebank. Dat is een teken dat de concurrentie wat is toegenomen. "Het is logisch als jongens teleurgesteld zijn als ze niet spelen, er is maar plek voor elf man", aldus Schmidt.

Zahavi, met drie doelpunten en een assist de gevierde man, benadrukte het teambelang. "Scoren is leuk, maar ik ben hier om prijzen te winnen."

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

18 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

20 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

22 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

23 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

1 dag geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

1 dag geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

1 dag geleden