PSV hoopt dat duel met Galatasaray leidend is voor komend seizoen
EINDHOVEN (ANP) - Of hij het beste PSV onder zijn leiding had gezien, wilde trainer Roger Schmidt niet direct zeggen. "Maar het was wel een erg goede wedstrijd", aldus de Duitse trainer na de zege van 5-1 op Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De ruime overwinning en de manier waarop PSV voetbalde, zorgde voor euforie in het Philips Stadion, dat voor het eerst sinds lange tijd weer eens goed gevuld mocht zijn bij een officiële wedstrijd.
Schmidt en PSV konden niet voorbijgaan aan het zwakke spel van Galatasaray, dat het op bijna alle punten af moest leggen tegen de Eindhovenaren. PSV maakte vanaf de eerste minuut een gretige indruk en jaagde de Turken over het hele veld op. De thuisploeg hield dat nagenoeg de hele wedstrijd vol. Vorig seizoen probeerde PSV dat ook wel, maar dat was toen vaak maar in delen van de wedstrijd te zien. Het spel was erg wisselvallig.
"Vorig seizoen hebben we ook wel wat goede wedstrijden gespeeld", zei Schmidt. "Maar we hebben ons wel ontwikkeld. Dat zal ook wel moeten, want de club heeft ook doelen. Doelen die we moeten waarmaken."
Hecht collectief
Een groot verschil met vorig seizoen is dat PSV de selectie toen pas op een later moment samenstelde. Veel spelers stroomden pas in toen het seizoen was begonnen, zoals de Duitsers Philipp Max en Mario Götze. Later werd ook nog Eran Zahavi aan de groep toegevoegd.
Schmidt koos er woensdag bewust voor te spelen met spelers die de gehele voorbereiding, van een kleine vier weken, meemaakten. Oranje-international Cody Gakpo sloot na zijn deelname aan het EK vorige week dinsdag weer aan op de training, maar hij moest nog even op zijn beurt wachten. De keuze van Schmidt voor zijn basiself pakte goed uit. PSV oogde al behoorlijk ingespeeld en als hecht collectief.
Concurrentie
Gakpo viel na een uur spelen in, samen met de van Brighton & Hove Albion overgenomen Davy Pröpper. Verdediger Jordan Teze en middenvelder Pablo Rosario, vorig seizoen twee vaste waarden, moesten genoegen nemen met een plek op de reservebank. Dat is een teken dat de concurrentie wat is toegenomen. "Het is logisch als jongens teleurgesteld zijn als ze niet spelen, er is maar plek voor elf man", aldus Schmidt.
Zahavi, met drie doelpunten en een assist de gevierde man, benadrukte het teambelang. "Scoren is leuk, maar ik ben hier om prijzen te winnen."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden