PSV hoopt dat duel met Galatasaray leidend is voor komend seizoen
EINDHOVEN (ANP) - Of hij het beste PSV onder zijn leiding had gezien, wilde trainer Roger Schmidt niet direct zeggen. "Maar het was wel een erg goede wedstrijd", aldus de Duitse trainer na de zege van 5-1 op Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De ruime overwinning en de manier waarop PSV voetbalde, zorgde voor euforie in het Philips Stadion, dat voor het eerst sinds lange tijd weer eens goed gevuld mocht zijn bij een officiële wedstrijd.
Schmidt en PSV konden niet voorbijgaan aan het zwakke spel van Galatasaray, dat het op bijna alle punten af moest leggen tegen de Eindhovenaren. PSV maakte vanaf de eerste minuut een gretige indruk en jaagde de Turken over het hele veld op. De thuisploeg hield dat nagenoeg de hele wedstrijd vol. Vorig seizoen probeerde PSV dat ook wel, maar dat was toen vaak maar in delen van de wedstrijd te zien. Het spel was erg wisselvallig.
"Vorig seizoen hebben we ook wel wat goede wedstrijden gespeeld", zei Schmidt. "Maar we hebben ons wel ontwikkeld. Dat zal ook wel moeten, want de club heeft ook doelen. Doelen die we moeten waarmaken."
Hecht collectief
Een groot verschil met vorig seizoen is dat PSV de selectie toen pas op een later moment samenstelde. Veel spelers stroomden pas in toen het seizoen was begonnen, zoals de Duitsers Philipp Max en Mario Götze. Later werd ook nog Eran Zahavi aan de groep toegevoegd.
Schmidt koos er woensdag bewust voor te spelen met spelers die de gehele voorbereiding, van een kleine vier weken, meemaakten. Oranje-international Cody Gakpo sloot na zijn deelname aan het EK vorige week dinsdag weer aan op de training, maar hij moest nog even op zijn beurt wachten. De keuze van Schmidt voor zijn basiself pakte goed uit. PSV oogde al behoorlijk ingespeeld en als hecht collectief.
Concurrentie
Gakpo viel na een uur spelen in, samen met de van Brighton & Hove Albion overgenomen Davy Pröpper. Verdediger Jordan Teze en middenvelder Pablo Rosario, vorig seizoen twee vaste waarden, moesten genoegen nemen met een plek op de reservebank. Dat is een teken dat de concurrentie wat is toegenomen. "Het is logisch als jongens teleurgesteld zijn als ze niet spelen, er is maar plek voor elf man", aldus Schmidt.
Zahavi, met drie doelpunten en een assist de gevierde man, benadrukte het teambelang. "Scoren is leuk, maar ik ben hier om prijzen te winnen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
11 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
11 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
17 uur geleden