PSV hervat competitie met zege op Excelsior en evenaart record
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar overtuigend begonnen. De koploper versloeg zaterdag in eigen stadion Excelsior met 3-1. Voor PSV betekende het in de competitie de zeventiende achtereenvolgende zege. Dat is een evenaring van het record uit het seizoen 1987/1988.
Luuk de Jong maakte in de eerste helft de doelpunten. De spits kreeg de bal in de 13e minuut voor zijn voeten, nadat keeper Stijn van Gassel redde na een kopbal van André Ramalho uit een hoekschop. Enkele minuten later was het weer raak. Dit keer scoorde De Jong, na een voorzet van Sergiño Dest, met zijn hoofd. Een doelpunt van Guus Til, ook nog voor rust, werd afgekeurd om buitenspel.
De Jong zorgde in de tweede helft van dichtbij ook voor de 3-0 en steeg op de ranglijst van topscorers aller tijden in de Eredivisie naar de tiende plaats. Invaller Derensili Sanches Fernandes deed in de slotfase iets terug namens Excelsior, dat daarna nog een grote kans kreeg en een doelpunt zag worden afgekeurd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
10 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden