PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur
ZÜRICH (ANP) - PSV heeft zich hersteld van de pijnlijke nederlaag van zaterdag bij SC Cambuur (3-0) in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij won in de Europa League overtuigend bij FC Zürich: 1-5. Beide ploegen treffen elkaar volgende week opnieuw, dan in Eindhoven.
Een betere tegenstander om het verlies in Leeuwarden van zich af te spelen, kon PSV zich nauwelijks wensen. FC Zürich won begin mei na dertien jaar weer de Zwitserse titel, maar staat dit seizoen na negen wedstrijden met 3 punten op de laatste plaats en won nog niet.
Van Nistelrooij paste zijn elftal op drie plekken aan. Verdedigers Jordan Teze en Jarrad Branthwaite (niet geheel fit) raakten hun basisplek kwijt, net als middenvelder Guus Til. Phillipp Mwene verving Teze als rechtsback en in het centrum van de defensie nam André Ramalho de plek van Branthwaite over. De Belg Yorbe Vertessen startte als spits en was daarmee als basisspeler de vervanger van Til. Xavi Simons, tegen Cambuur nog spits, voetbalde nu als aanvallende middenvelder.
Vertrouwen
Vertessen maakte het vertrouwen in de beginfase direct waar. Na een dieptepass van Armando Obispo schoot de snelle Belg met links raak. Na ruim een kwartier spelen mocht Vertessen opnieuw juichen. Dit keer was de aanvaller met rechts trefzeker.
Zürich maakte een zwakke indruk en PSV kon doen wat het wilde. Halverwege de eerste helft was het al 0-3. Cody Gakpo wilde Vertessen inspelen, maar kreeg de bal via een speler van Zürich voor zijn voeten. Van afstand haalde Gakpo, die zijn 150e officiële duel speelde voor de Eindhovenaren, doeltreffend uit.
Wissels
Nadat Xavi Simons voor rust ook nog voor de 0-4 zorgde, kon PSV de blik al gauw wenden op de uitwedstrijd van zondag tegen sc Heerenveen, de nummer 6 van de Eredivisie.
Gakpo maakte na 56 minuten spelen zijn tweede doelpunt van de avond, waarna Van Nistelrooij zijn aanvoerder, Simons en Vertessen naar de kant haalde. Onder anderen Til, Johan Bakayoko en Anwar El Ghazi vielen in. El Ghazi raakte de lat, maar treffers voor PSV vielen er niet meer. Oud-NEC'er Jonathan Okita deed in de slotfase nog iets terug namens Zürich (1-5).
PSV heeft na twee duels 4 punten in groep A van de Europa League. Na de ontmoeting met Zürich speelt PSV nog twee keer tegen Arsenal en nog een keer tegen FK Bodø/Glimt.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
19 uur geleden