Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur

PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur

ZÜRICH (ANP) - PSV heeft zich hersteld van de pijnlijke nederlaag van zaterdag bij SC Cambuur (3-0) in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij won in de Europa League overtuigend bij FC Zürich: 1-5. Beide ploegen treffen elkaar volgende week opnieuw, dan in Eindhoven.

Een betere tegenstander om het verlies in Leeuwarden van zich af te spelen, kon PSV zich nauwelijks wensen. FC Zürich won begin mei na dertien jaar weer de Zwitserse titel, maar staat dit seizoen na negen wedstrijden met 3 punten op de laatste plaats en won nog niet.

Van Nistelrooij paste zijn elftal op drie plekken aan. Verdedigers Jordan Teze en Jarrad Branthwaite (niet geheel fit) raakten hun basisplek kwijt, net als middenvelder Guus Til. Phillipp Mwene verving Teze als rechtsback en in het centrum van de defensie nam André Ramalho de plek van Branthwaite over. De Belg Yorbe Vertessen startte als spits en was daarmee als basisspeler de vervanger van Til. Xavi Simons, tegen Cambuur nog spits, voetbalde nu als aanvallende middenvelder.

Vertrouwen

Vertessen maakte het vertrouwen in de beginfase direct waar. Na een dieptepass van Armando Obispo schoot de snelle Belg met links raak. Na ruim een kwartier spelen mocht Vertessen opnieuw juichen. Dit keer was de aanvaller met rechts trefzeker.

Zürich maakte een zwakke indruk en PSV kon doen wat het wilde. Halverwege de eerste helft was het al 0-3. Cody Gakpo wilde Vertessen inspelen, maar kreeg de bal via een speler van Zürich voor zijn voeten. Van afstand haalde Gakpo, die zijn 150e officiële duel speelde voor de Eindhovenaren, doeltreffend uit.

Wissels

Nadat Xavi Simons voor rust ook nog voor de 0-4 zorgde, kon PSV de blik al gauw wenden op de uitwedstrijd van zondag tegen sc Heerenveen, de nummer 6 van de Eredivisie.

Gakpo maakte na 56 minuten spelen zijn tweede doelpunt van de avond, waarna Van Nistelrooij zijn aanvoerder, Simons en Vertessen naar de kant haalde. Onder anderen Til, Johan Bakayoko en Anwar El Ghazi vielen in. El Ghazi raakte de lat, maar treffers voor PSV vielen er niet meer. Oud-NEC'er Jonathan Okita deed in de slotfase nog iets terug namens Zürich (1-5).

PSV heeft na twee duels 4 punten in groep A van de Europa League. Na de ontmoeting met Zürich speelt PSV nog twee keer tegen Arsenal en nog een keer tegen FK Bodø/Glimt.

Meer uit Voetbal

Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

9 minuten geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

1 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

4 uur geleden
Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

4 uur geleden
Noorwegen waarschijnlijk zonder spits Haaland tegen Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.

5 uur geleden
Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

7 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

16 uur geleden