Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur

PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur

ZÜRICH (ANP) - PSV heeft zich hersteld van de pijnlijke nederlaag van zaterdag bij SC Cambuur (3-0) in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij won in de Europa League overtuigend bij FC Zürich: 1-5. Beide ploegen treffen elkaar volgende week opnieuw, dan in Eindhoven.

Een betere tegenstander om het verlies in Leeuwarden van zich af te spelen, kon PSV zich nauwelijks wensen. FC Zürich won begin mei na dertien jaar weer de Zwitserse titel, maar staat dit seizoen na negen wedstrijden met 3 punten op de laatste plaats en won nog niet.

Van Nistelrooij paste zijn elftal op drie plekken aan. Verdedigers Jordan Teze en Jarrad Branthwaite (niet geheel fit) raakten hun basisplek kwijt, net als middenvelder Guus Til. Phillipp Mwene verving Teze als rechtsback en in het centrum van de defensie nam André Ramalho de plek van Branthwaite over. De Belg Yorbe Vertessen startte als spits en was daarmee als basisspeler de vervanger van Til. Xavi Simons, tegen Cambuur nog spits, voetbalde nu als aanvallende middenvelder.

Vertrouwen

Vertessen maakte het vertrouwen in de beginfase direct waar. Na een dieptepass van Armando Obispo schoot de snelle Belg met links raak. Na ruim een kwartier spelen mocht Vertessen opnieuw juichen. Dit keer was de aanvaller met rechts trefzeker.

Zürich maakte een zwakke indruk en PSV kon doen wat het wilde. Halverwege de eerste helft was het al 0-3. Cody Gakpo wilde Vertessen inspelen, maar kreeg de bal via een speler van Zürich voor zijn voeten. Van afstand haalde Gakpo, die zijn 150e officiële duel speelde voor de Eindhovenaren, doeltreffend uit.

Wissels

Nadat Xavi Simons voor rust ook nog voor de 0-4 zorgde, kon PSV de blik al gauw wenden op de uitwedstrijd van zondag tegen sc Heerenveen, de nummer 6 van de Eredivisie.

Gakpo maakte na 56 minuten spelen zijn tweede doelpunt van de avond, waarna Van Nistelrooij zijn aanvoerder, Simons en Vertessen naar de kant haalde. Onder anderen Til, Johan Bakayoko en Anwar El Ghazi vielen in. El Ghazi raakte de lat, maar treffers voor PSV vielen er niet meer. Oud-NEC'er Jonathan Okita deed in de slotfase nog iets terug namens Zürich (1-5).

PSV heeft na twee duels 4 punten in groep A van de Europa League. Na de ontmoeting met Zürich speelt PSV nog twee keer tegen Arsenal en nog een keer tegen FK Bodø/Glimt.

Meer uit Voetbal

WK-deelnemers onder extreme veiligheidsmaatregelen naar loting

WASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.

37 minuten geleden
Trainer Slot wil eerst terug naar top 4 met zwalkend Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.

3 uur geleden
PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

4 uur geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

5 uur geleden
Turkse voetballers opgepakt in onderzoek naar gokschandaal

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.

6 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder Min en Van den Berg na operaties

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.

6 uur geleden
Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

18 uur geleden