Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur

PSV herstelt zich bij Zürich van pijnlijk verlies tegen Cambuur

ZÜRICH (ANP) - PSV heeft zich hersteld van de pijnlijke nederlaag van zaterdag bij SC Cambuur (3-0) in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij won in de Europa League overtuigend bij FC Zürich: 1-5. Beide ploegen treffen elkaar volgende week opnieuw, dan in Eindhoven.

Een betere tegenstander om het verlies in Leeuwarden van zich af te spelen, kon PSV zich nauwelijks wensen. FC Zürich won begin mei na dertien jaar weer de Zwitserse titel, maar staat dit seizoen na negen wedstrijden met 3 punten op de laatste plaats en won nog niet.

Van Nistelrooij paste zijn elftal op drie plekken aan. Verdedigers Jordan Teze en Jarrad Branthwaite (niet geheel fit) raakten hun basisplek kwijt, net als middenvelder Guus Til. Phillipp Mwene verving Teze als rechtsback en in het centrum van de defensie nam André Ramalho de plek van Branthwaite over. De Belg Yorbe Vertessen startte als spits en was daarmee als basisspeler de vervanger van Til. Xavi Simons, tegen Cambuur nog spits, voetbalde nu als aanvallende middenvelder.

Vertrouwen

Vertessen maakte het vertrouwen in de beginfase direct waar. Na een dieptepass van Armando Obispo schoot de snelle Belg met links raak. Na ruim een kwartier spelen mocht Vertessen opnieuw juichen. Dit keer was de aanvaller met rechts trefzeker.

Zürich maakte een zwakke indruk en PSV kon doen wat het wilde. Halverwege de eerste helft was het al 0-3. Cody Gakpo wilde Vertessen inspelen, maar kreeg de bal via een speler van Zürich voor zijn voeten. Van afstand haalde Gakpo, die zijn 150e officiële duel speelde voor de Eindhovenaren, doeltreffend uit.

Wissels

Nadat Xavi Simons voor rust ook nog voor de 0-4 zorgde, kon PSV de blik al gauw wenden op de uitwedstrijd van zondag tegen sc Heerenveen, de nummer 6 van de Eredivisie.

Gakpo maakte na 56 minuten spelen zijn tweede doelpunt van de avond, waarna Van Nistelrooij zijn aanvoerder, Simons en Vertessen naar de kant haalde. Onder anderen Til, Johan Bakayoko en Anwar El Ghazi vielen in. El Ghazi raakte de lat, maar treffers voor PSV vielen er niet meer. Oud-NEC'er Jonathan Okita deed in de slotfase nog iets terug namens Zürich (1-5).

PSV heeft na twee duels 4 punten in groep A van de Europa League. Na de ontmoeting met Zürich speelt PSV nog twee keer tegen Arsenal en nog een keer tegen FK Bodø/Glimt.

Meer uit Voetbal

Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

45 minuten geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

2 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

4 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

5 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

13 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

13 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

16 uur geleden