PSV herstelt zich bij Sparta van nederlaag tegen AZ
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich zaterdag in de Eredivisie hersteld van de thuisnederlaag van woensdag tegen AZ (1-3). Het elftal van trainer Roger Schmidt kwam bij Sparta al vroeg op achterstand, maar liep aan het begin van de tweede helft snel weg bij de Rotterdammers. Het werd uiteindelijk 3-5.
Voor PSV betekende het de eerste overwinning in het nieuwe jaar. De Eindhovenaren verspeelden zondag bij Ajax een voorsprong van twee doelpunten (2-2), waarna drie dagen later de nederlaag tegen AZ volgde. PSV moest daardoor winnen om koploper Ajax in het vizier te houden.
In de beginfase leek een nieuwe verrassing aanstaande. Na balverlies van Pablo Rosario schoot Bryan Smeets de bal in de 4e minuut fraai in het doel: 1-0. Rosario droeg de aanvoerdersband omdat Denzel Dumfries op de reservebank begon. Datzelfde gold voor topscorer Donyell Malen. Schmidt is vanwege het drukke wedstrijdprogramma voorzichtig met zijn belangrijkste spelers. Malen deed dit seizoen slechts drie competitiewedstrijden van het begin tot het einde mee.
Vervangen
Kort voor rust moest de spits alsnog het veld in. Cody Gakpo kreeg een tik op zijn voet en moest zich laten vervangen. Gakpo viel tegen Ajax uit met een enkelblessure en miste daardoor de confrontatie met AZ. Bij de entree van Malen stond het al 1-1. Mauro Júnior maakte halverwege de eerste helft op aangeven van Noni Madueke gelijk.
Schmidt kreeg in de eerste helft een gele kaart van scheidsrechter Bas Nijhuis omdat hij aanmerkingen op hem had. Schmidt en Nijhuis maakten eind oktober ook al ruzie toen PSV bij Vitesse speelde en met 2-1 verloor. Schmidt haalde toen na afloop op de persconferentie in woorden hard uit naar de scheidsrechter.
Beginfase
PSV besliste de wedstrijd in de beginfase van de tweede helft snel. Malen werkte in de 47e minuut de 1-2 binnen. Madueke zorgde vrijwel direct daarna voor de 1-3 en is zo dit seizoen tot dusverre bij elf doelpunten betrokken: zes doelpunten en vijf assists.
Philipp Max liet PSV in de 71e minuut nog verder weglopen (1-4), maar de Eindhovenaren kwamen toch nog even in de problemen. Invaller Danzell Gravenberch noteerde in de 75e minuut de 2-4 en Reda Kharchouch (ook een invaller) benutte in de 87e minuut een strafschop. PSV hield stand en in blessuretijd zorgde Malen voor de definitieve beslissing: 3-5. Malen staat dit seizoen nu op negen doelpunten in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
13 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
16 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
17 uur geleden