PSV herstelt zich bij Sparta van nederlaag tegen AZ
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich zaterdag in de Eredivisie hersteld van de thuisnederlaag van woensdag tegen AZ (1-3). Het elftal van trainer Roger Schmidt kwam bij Sparta al vroeg op achterstand, maar liep aan het begin van de tweede helft snel weg bij de Rotterdammers. Het werd uiteindelijk 3-5.
Voor PSV betekende het de eerste overwinning in het nieuwe jaar. De Eindhovenaren verspeelden zondag bij Ajax een voorsprong van twee doelpunten (2-2), waarna drie dagen later de nederlaag tegen AZ volgde. PSV moest daardoor winnen om koploper Ajax in het vizier te houden.
In de beginfase leek een nieuwe verrassing aanstaande. Na balverlies van Pablo Rosario schoot Bryan Smeets de bal in de 4e minuut fraai in het doel: 1-0. Rosario droeg de aanvoerdersband omdat Denzel Dumfries op de reservebank begon. Datzelfde gold voor topscorer Donyell Malen. Schmidt is vanwege het drukke wedstrijdprogramma voorzichtig met zijn belangrijkste spelers. Malen deed dit seizoen slechts drie competitiewedstrijden van het begin tot het einde mee.
Vervangen
Kort voor rust moest de spits alsnog het veld in. Cody Gakpo kreeg een tik op zijn voet en moest zich laten vervangen. Gakpo viel tegen Ajax uit met een enkelblessure en miste daardoor de confrontatie met AZ. Bij de entree van Malen stond het al 1-1. Mauro Júnior maakte halverwege de eerste helft op aangeven van Noni Madueke gelijk.
Schmidt kreeg in de eerste helft een gele kaart van scheidsrechter Bas Nijhuis omdat hij aanmerkingen op hem had. Schmidt en Nijhuis maakten eind oktober ook al ruzie toen PSV bij Vitesse speelde en met 2-1 verloor. Schmidt haalde toen na afloop op de persconferentie in woorden hard uit naar de scheidsrechter.
Beginfase
PSV besliste de wedstrijd in de beginfase van de tweede helft snel. Malen werkte in de 47e minuut de 1-2 binnen. Madueke zorgde vrijwel direct daarna voor de 1-3 en is zo dit seizoen tot dusverre bij elf doelpunten betrokken: zes doelpunten en vijf assists.
Philipp Max liet PSV in de 71e minuut nog verder weglopen (1-4), maar de Eindhovenaren kwamen toch nog even in de problemen. Invaller Danzell Gravenberch noteerde in de 75e minuut de 2-4 en Reda Kharchouch (ook een invaller) benutte in de 87e minuut een strafschop. PSV hield stand en in blessuretijd zorgde Malen voor de definitieve beslissing: 3-5. Malen staat dit seizoen nu op negen doelpunten in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
17 uur geleden