PSV herstelt zich bij Sparta van nederlaag tegen AZ
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich zaterdag in de Eredivisie hersteld van de thuisnederlaag van woensdag tegen AZ (1-3). Het elftal van trainer Roger Schmidt kwam bij Sparta al vroeg op achterstand, maar liep aan het begin van de tweede helft snel weg bij de Rotterdammers. Het werd uiteindelijk 3-5.
Voor PSV betekende het de eerste overwinning in het nieuwe jaar. De Eindhovenaren verspeelden zondag bij Ajax een voorsprong van twee doelpunten (2-2), waarna drie dagen later de nederlaag tegen AZ volgde. PSV moest daardoor winnen om koploper Ajax in het vizier te houden.
In de beginfase leek een nieuwe verrassing aanstaande. Na balverlies van Pablo Rosario schoot Bryan Smeets de bal in de 4e minuut fraai in het doel: 1-0. Rosario droeg de aanvoerdersband omdat Denzel Dumfries op de reservebank begon. Datzelfde gold voor topscorer Donyell Malen. Schmidt is vanwege het drukke wedstrijdprogramma voorzichtig met zijn belangrijkste spelers. Malen deed dit seizoen slechts drie competitiewedstrijden van het begin tot het einde mee.
Vervangen
Kort voor rust moest de spits alsnog het veld in. Cody Gakpo kreeg een tik op zijn voet en moest zich laten vervangen. Gakpo viel tegen Ajax uit met een enkelblessure en miste daardoor de confrontatie met AZ. Bij de entree van Malen stond het al 1-1. Mauro Júnior maakte halverwege de eerste helft op aangeven van Noni Madueke gelijk.
Schmidt kreeg in de eerste helft een gele kaart van scheidsrechter Bas Nijhuis omdat hij aanmerkingen op hem had. Schmidt en Nijhuis maakten eind oktober ook al ruzie toen PSV bij Vitesse speelde en met 2-1 verloor. Schmidt haalde toen na afloop op de persconferentie in woorden hard uit naar de scheidsrechter.
Beginfase
PSV besliste de wedstrijd in de beginfase van de tweede helft snel. Malen werkte in de 47e minuut de 1-2 binnen. Madueke zorgde vrijwel direct daarna voor de 1-3 en is zo dit seizoen tot dusverre bij elf doelpunten betrokken: zes doelpunten en vijf assists.
Philipp Max liet PSV in de 71e minuut nog verder weglopen (1-4), maar de Eindhovenaren kwamen toch nog even in de problemen. Invaller Danzell Gravenberch noteerde in de 75e minuut de 2-4 en Reda Kharchouch (ook een invaller) benutte in de 87e minuut een strafschop. PSV hield stand en in blessuretijd zorgde Malen voor de definitieve beslissing: 3-5. Malen staat dit seizoen nu op negen doelpunten in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
2 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
4 uur geleden