Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV herstelt zich bij Sparta van nederlaag tegen AZ

PSV herstelt zich bij Sparta van nederlaag tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich zaterdag in de Eredivisie hersteld van de thuisnederlaag van woensdag tegen AZ (1-3). Het elftal van trainer Roger Schmidt kwam bij Sparta al vroeg op achterstand, maar liep aan het begin van de tweede helft snel weg bij de Rotterdammers. Het werd uiteindelijk 3-5.

Voor PSV betekende het de eerste overwinning in het nieuwe jaar. De Eindhovenaren verspeelden zondag bij Ajax een voorsprong van twee doelpunten (2-2), waarna drie dagen later de nederlaag tegen AZ volgde. PSV moest daardoor winnen om koploper Ajax in het vizier te houden.

In de beginfase leek een nieuwe verrassing aanstaande. Na balverlies van Pablo Rosario schoot Bryan Smeets de bal in de 4e minuut fraai in het doel: 1-0. Rosario droeg de aanvoerdersband omdat Denzel Dumfries op de reservebank begon. Datzelfde gold voor topscorer Donyell Malen. Schmidt is vanwege het drukke wedstrijdprogramma voorzichtig met zijn belangrijkste spelers. Malen deed dit seizoen slechts drie competitiewedstrijden van het begin tot het einde mee.

Vervangen

Kort voor rust moest de spits alsnog het veld in. Cody Gakpo kreeg een tik op zijn voet en moest zich laten vervangen. Gakpo viel tegen Ajax uit met een enkelblessure en miste daardoor de confrontatie met AZ. Bij de entree van Malen stond het al 1-1. Mauro Júnior maakte halverwege de eerste helft op aangeven van Noni Madueke gelijk.

Schmidt kreeg in de eerste helft een gele kaart van scheidsrechter Bas Nijhuis omdat hij aanmerkingen op hem had. Schmidt en Nijhuis maakten eind oktober ook al ruzie toen PSV bij Vitesse speelde en met 2-1 verloor. Schmidt haalde toen na afloop op de persconferentie in woorden hard uit naar de scheidsrechter.

Beginfase

PSV besliste de wedstrijd in de beginfase van de tweede helft snel. Malen werkte in de 47e minuut de 1-2 binnen. Madueke zorgde vrijwel direct daarna voor de 1-3 en is zo dit seizoen tot dusverre bij elf doelpunten betrokken: zes doelpunten en vijf assists.

Philipp Max liet PSV in de 71e minuut nog verder weglopen (1-4), maar de Eindhovenaren kwamen toch nog even in de problemen. Invaller Danzell Gravenberch noteerde in de 75e minuut de 2-4 en Reda Kharchouch (ook een invaller) benutte in de 87e minuut een strafschop. PSV hield stand en in blessuretijd zorgde Malen voor de definitieve beslissing: 3-5. Malen staat dit seizoen nu op negen doelpunten in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

3 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

3 uur geleden
Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

14 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

14 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

16 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

21 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden