Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV herstelt zich bij Excelsior van zeldzame nederlaag bij NEC

PSV herstelt zich bij Excelsior van zeldzame nederlaag bij NEC

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft weer een horde genomen in de race naar de landstitel. De koploper had het niet makkelijk in de uitwedstrijd bij Excelsior. Maar twee doelpunten binnen vijf minuten in de tweede helft volstonden voor een zege op de nummer 16 van de Eredivisie (0-2).

PSV vergrootte de voorsprong op Feyenoord tot 10 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam speelt donderdag nog wel een uitduel met nummer laatst FC Volendam.

Trainer Peter Bosz van PSV was benieuwd hoe zijn ploeg zou reageren op de eerste nederlaag van dit seizoen bij NEC (3-1) in de Eredivisie. Vergeleken met het duel van zaterdag in Nijmegen kon hij niet beschikken over de geblesseerde Jerdy Schouten en Hirving Lozano. Bosz liet Mauro Júnior en Malik Tillman aan de aftrap verschijnen. Noa Lang en Ismael Saibari ontbraken ook nog bij de lijstaanvoerder uit Eindhoven.

Geen antwoord

Excelsior won slechts een van de vorige twintig competitieduels, maar hield aanvankelijk vrij eenvoudig stand. PSV kwam voor het eerst dit seizoen in de eerste helft van een competitiewedstrijd tot geen enkele inzet tussen de palen van de tegenstander. De koploper creëerde een grote en een kleine kans voor rust. Luuk de Jong schoot voor open doel naast na een goede pass van Sergino Dest. Verdediger Casper Widell van de thuisploeg blokte een kopbal van Joey Veerman.

Voor aanvaller Couhaib Driouech van Excelsior duurde de wedstrijd maar twaalf minuten. De smaakmaker van de club uit Rotterdam raakte al snel geblesseerd en verliet met tranen in zijn ogen het veld. Hij stond in de winterstop in de belangstelling van PSV en Feyenoord en had zich voorgenomen om te laten zien waarom beide clubs in de zomer weer bij hem moeten terugkomen.

Het duurde tot aan de 56e minuut voordat doelman Stijn van Gassel van Excelsior voor het eerst serieus in actie moest komen. Hij voorkwam met een snelle reflex dat André Ramalho de score opende voor PSV. Van Gassel had twee minuten later geen antwoord op een uithaal van Mauro Júnior. De Braziliaan werkte de bal met zijn linkervoet hoog in het doel (0-1). Ruim vier minuten later tekende Johan Bakayoko voor de tweede treffer van de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Messi wil na voetballoopbaan geen coach maar clubeigenaar worden

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.

26 minuten geleden
KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

4 uur geleden
NEC - FC Utrecht en vijf duels eerste divisie op vrijdag afgelast

ZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

7 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

19 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

19 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

21 uur geleden