PSV herstelt zich bij Excelsior van zeldzame nederlaag bij NEC
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft weer een horde genomen in de race naar de landstitel. De koploper had het niet makkelijk in de uitwedstrijd bij Excelsior. Maar twee doelpunten binnen vijf minuten in de tweede helft volstonden voor een zege op de nummer 16 van de Eredivisie (0-2).
PSV vergrootte de voorsprong op Feyenoord tot 10 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam speelt donderdag nog wel een uitduel met nummer laatst FC Volendam.
Trainer Peter Bosz van PSV was benieuwd hoe zijn ploeg zou reageren op de eerste nederlaag van dit seizoen bij NEC (3-1) in de Eredivisie. Vergeleken met het duel van zaterdag in Nijmegen kon hij niet beschikken over de geblesseerde Jerdy Schouten en Hirving Lozano. Bosz liet Mauro Júnior en Malik Tillman aan de aftrap verschijnen. Noa Lang en Ismael Saibari ontbraken ook nog bij de lijstaanvoerder uit Eindhoven.
Geen antwoord
Excelsior won slechts een van de vorige twintig competitieduels, maar hield aanvankelijk vrij eenvoudig stand. PSV kwam voor het eerst dit seizoen in de eerste helft van een competitiewedstrijd tot geen enkele inzet tussen de palen van de tegenstander. De koploper creëerde een grote en een kleine kans voor rust. Luuk de Jong schoot voor open doel naast na een goede pass van Sergino Dest. Verdediger Casper Widell van de thuisploeg blokte een kopbal van Joey Veerman.
Voor aanvaller Couhaib Driouech van Excelsior duurde de wedstrijd maar twaalf minuten. De smaakmaker van de club uit Rotterdam raakte al snel geblesseerd en verliet met tranen in zijn ogen het veld. Hij stond in de winterstop in de belangstelling van PSV en Feyenoord en had zich voorgenomen om te laten zien waarom beide clubs in de zomer weer bij hem moeten terugkomen.
Het duurde tot aan de 56e minuut voordat doelman Stijn van Gassel van Excelsior voor het eerst serieus in actie moest komen. Hij voorkwam met een snelle reflex dat André Ramalho de score opende voor PSV. Van Gassel had twee minuten later geen antwoord op een uithaal van Mauro Júnior. De Braziliaan werkte de bal met zijn linkervoet hoog in het doel (0-1). Ruim vier minuten later tekende Johan Bakayoko voor de tweede treffer van de bezoekers.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden