Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV herstelt zich bij Excelsior van zeldzame nederlaag bij NEC

PSV herstelt zich bij Excelsior van zeldzame nederlaag bij NEC

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft weer een horde genomen in de race naar de landstitel. De koploper had het niet makkelijk in de uitwedstrijd bij Excelsior. Maar twee doelpunten binnen vijf minuten in de tweede helft volstonden voor een zege op de nummer 16 van de Eredivisie (0-2).

PSV vergrootte de voorsprong op Feyenoord tot 10 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam speelt donderdag nog wel een uitduel met nummer laatst FC Volendam.

Trainer Peter Bosz van PSV was benieuwd hoe zijn ploeg zou reageren op de eerste nederlaag van dit seizoen bij NEC (3-1) in de Eredivisie. Vergeleken met het duel van zaterdag in Nijmegen kon hij niet beschikken over de geblesseerde Jerdy Schouten en Hirving Lozano. Bosz liet Mauro Júnior en Malik Tillman aan de aftrap verschijnen. Noa Lang en Ismael Saibari ontbraken ook nog bij de lijstaanvoerder uit Eindhoven.

Geen antwoord

Excelsior won slechts een van de vorige twintig competitieduels, maar hield aanvankelijk vrij eenvoudig stand. PSV kwam voor het eerst dit seizoen in de eerste helft van een competitiewedstrijd tot geen enkele inzet tussen de palen van de tegenstander. De koploper creëerde een grote en een kleine kans voor rust. Luuk de Jong schoot voor open doel naast na een goede pass van Sergino Dest. Verdediger Casper Widell van de thuisploeg blokte een kopbal van Joey Veerman.

Voor aanvaller Couhaib Driouech van Excelsior duurde de wedstrijd maar twaalf minuten. De smaakmaker van de club uit Rotterdam raakte al snel geblesseerd en verliet met tranen in zijn ogen het veld. Hij stond in de winterstop in de belangstelling van PSV en Feyenoord en had zich voorgenomen om te laten zien waarom beide clubs in de zomer weer bij hem moeten terugkomen.

Het duurde tot aan de 56e minuut voordat doelman Stijn van Gassel van Excelsior voor het eerst serieus in actie moest komen. Hij voorkwam met een snelle reflex dat André Ramalho de score opende voor PSV. Van Gassel had twee minuten later geen antwoord op een uithaal van Mauro Júnior. De Braziliaan werkte de bal met zijn linkervoet hoog in het doel (0-1). Ruim vier minuten later tekende Johan Bakayoko voor de tweede treffer van de bezoekers.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

1 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

3 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

5 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

15 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

18 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

19 uur geleden