PSV herstelt zich bij Excelsior van zeldzame nederlaag bij NEC
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft weer een horde genomen in de race naar de landstitel. De koploper had het niet makkelijk in de uitwedstrijd bij Excelsior. Maar twee doelpunten binnen vijf minuten in de tweede helft volstonden voor een zege op de nummer 16 van de Eredivisie (0-2).
PSV vergrootte de voorsprong op Feyenoord tot 10 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam speelt donderdag nog wel een uitduel met nummer laatst FC Volendam.
Trainer Peter Bosz van PSV was benieuwd hoe zijn ploeg zou reageren op de eerste nederlaag van dit seizoen bij NEC (3-1) in de Eredivisie. Vergeleken met het duel van zaterdag in Nijmegen kon hij niet beschikken over de geblesseerde Jerdy Schouten en Hirving Lozano. Bosz liet Mauro Júnior en Malik Tillman aan de aftrap verschijnen. Noa Lang en Ismael Saibari ontbraken ook nog bij de lijstaanvoerder uit Eindhoven.
Geen antwoord
Excelsior won slechts een van de vorige twintig competitieduels, maar hield aanvankelijk vrij eenvoudig stand. PSV kwam voor het eerst dit seizoen in de eerste helft van een competitiewedstrijd tot geen enkele inzet tussen de palen van de tegenstander. De koploper creëerde een grote en een kleine kans voor rust. Luuk de Jong schoot voor open doel naast na een goede pass van Sergino Dest. Verdediger Casper Widell van de thuisploeg blokte een kopbal van Joey Veerman.
Voor aanvaller Couhaib Driouech van Excelsior duurde de wedstrijd maar twaalf minuten. De smaakmaker van de club uit Rotterdam raakte al snel geblesseerd en verliet met tranen in zijn ogen het veld. Hij stond in de winterstop in de belangstelling van PSV en Feyenoord en had zich voorgenomen om te laten zien waarom beide clubs in de zomer weer bij hem moeten terugkomen.
Het duurde tot aan de 56e minuut voordat doelman Stijn van Gassel van Excelsior voor het eerst serieus in actie moest komen. Hij voorkwam met een snelle reflex dat André Ramalho de score opende voor PSV. Van Gassel had twee minuten later geen antwoord op een uithaal van Mauro Júnior. De Braziliaan werkte de bal met zijn linkervoet hoog in het doel (0-1). Ruim vier minuten later tekende Johan Bakayoko voor de tweede treffer van de bezoekers.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
6 uur geleden