PSV heeft trainer Van Nistelrooij en Sangaré terug tegen Sevilla
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft trainer Ruud van Nistelrooij en middenvelder Ibrahim Sangaré terug voor de Europa League-wedstrijd tegen Sevilla FC. De twee zijn hersteld van ziekte. Ze misten zondag het competitieduel bij FC Utrecht (2-2). Het is overigens nog de vraag of Sangaré voldoende is hersteld om donderdag te kunnen starten. De 25-jarige Ivoriaan begon woensdag pas weer met trainen en is volgens Van Nistelrooij nog zwakjes, zo zei de trainer in aanloop naar het thuisduel.
Van Nistelrooij en Sangaré waren er afgelopen donderdag nog wel bij in de heenwedstrijd tegen Sevilla in de tussenronde van de Europa League. In Spanje verloren de Eindhovenaren met 3-0, waardoor plaatsing voor de achtste finales een lastige opgave is geworden. Het beslissende duel begint donderdag om 18.45 uur in het Philips-stadion.
Van Nistelrooij gelooft hoe dan ook nog in een stunt. "We weten wat we gaan doen, maar we moeten ook kijken hoe de wedstrijd zich ontwikkelt. Het gaat er vooral om dat je op een bepaalde manier in het laatste halfuur aankomt. Dan kan je wat trucs gaan uithalen." De trainer dacht ook terug aan het succesvolle inbrengen van spitsen Luuk de Jong en Wout Weghorst bij Oranje in de WK-kwartfinale tegen Argentinië bij een 2-0-achterstand. Weghorst maakte in de slotfase twee doelpunten, maar Nederland verloor uiteindelijk na strafschoppen.
De trainer put onder andere hoop uit het feit dat PSV bij Sevilla in de eerste helft wel goed speelde. "Dat is het hoogste niveau dat we hebben gehaald dit jaar. Dat volhouden is een volgende stap. We willen Sevilla onder druk zetten. We kunnen morgen ook niet anders."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
2 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
2 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
9 uur geleden