PSV heeft trainer Van Nistelrooij en Sangaré terug tegen Sevilla
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft trainer Ruud van Nistelrooij en middenvelder Ibrahim Sangaré terug voor de Europa League-wedstrijd tegen Sevilla FC. De twee zijn hersteld van ziekte. Ze misten zondag het competitieduel bij FC Utrecht (2-2). Het is overigens nog de vraag of Sangaré voldoende is hersteld om donderdag te kunnen starten. De 25-jarige Ivoriaan begon woensdag pas weer met trainen en is volgens Van Nistelrooij nog zwakjes, zo zei de trainer in aanloop naar het thuisduel.
Van Nistelrooij en Sangaré waren er afgelopen donderdag nog wel bij in de heenwedstrijd tegen Sevilla in de tussenronde van de Europa League. In Spanje verloren de Eindhovenaren met 3-0, waardoor plaatsing voor de achtste finales een lastige opgave is geworden. Het beslissende duel begint donderdag om 18.45 uur in het Philips-stadion.
Van Nistelrooij gelooft hoe dan ook nog in een stunt. "We weten wat we gaan doen, maar we moeten ook kijken hoe de wedstrijd zich ontwikkelt. Het gaat er vooral om dat je op een bepaalde manier in het laatste halfuur aankomt. Dan kan je wat trucs gaan uithalen." De trainer dacht ook terug aan het succesvolle inbrengen van spitsen Luuk de Jong en Wout Weghorst bij Oranje in de WK-kwartfinale tegen Argentinië bij een 2-0-achterstand. Weghorst maakte in de slotfase twee doelpunten, maar Nederland verloor uiteindelijk na strafschoppen.
De trainer put onder andere hoop uit het feit dat PSV bij Sevilla in de eerste helft wel goed speelde. "Dat is het hoogste niveau dat we hebben gehaald dit jaar. Dat volhouden is een volgende stap. We willen Sevilla onder druk zetten. We kunnen morgen ook niet anders."
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
5 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
6 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
7 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
7 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
9 uur geleden