PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit jaar een wedstrijd gewonnen. De Eindhovenaren waren zaterdag in eigen stadion met 3-0 te sterk voor Willem II en zorgden er daarmee voor dat de huidige crisis niet nog grotere vormen aanneemt.
PSV startte 2020 met een gelijkspel tegen VVV-Venlo (1-1). Daarna volgde uitschakeling in het bekertoernooi tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0) en opnieuw een gelijkspel, tegen FC Twente (1-1). Na het verlies van zondag bij koploper Ajax (1-0) kwam het elftal van trainer Ernest Faber nog vaster op de vijfde plaats te staan.
De selectie van PSV kreeg zaterdag bij aankomst bij het stadion steun uit onverwachte hoek. Waar een groep fanatieke supporters zich de voorbije weken steeds meer tegen het clubbestuur en bepaalde spelers richtte, en na het vorige thuisduel met Twente zelfs het stadion wilde bestormen, besloten ze dit keer achter het elftal te gaan staan. De technische staf en de spelers werden hartstochtelijk toegezongen toen ze voor de hoofdingang de bus uitstapten. Ook was vuurwerk te horen.
Europees voetbal
De actie van de fans was het gevolg van overleg afgelopen week tussen meerdere groeperingen binnen de club. Na weken van incidenten en intriges, was de leiding van de club er alles aan gelegen de rijen binnen de club weer gesloten te houden. Algemeen directeur Toon Gerbrands vertelde vrijdag dat "de eenheid van geest en denken terug is binnen alle geledingen van PSV."
PSV is sinds 1974 onafgebroken actief in een van de Europese clubtoernooien. De taak voor Faber en zijn selectie voor de resterende maanden is dat PSV ook komende seizoen weer Europees voetbal mag spelen.
Noodzakelijk
Tegen Willem II was een overwinning welhaast noodzakelijk. PSV was wel de wat bovenliggende partij, maar kon niet overtuigen tegen de Tilburgers. Willem II won eerder dit seizoen zowel de uitwedstrijd tegen Ajax als AZ. Het niveau van die duels wist het team van coach Adrie Koster niet te halen.
Opnieuw was het Denzel Dumfries die PSV bij de hand nam. De rechterverdediger opende in de 32e minuut op aangeven van Daniel Schwaab de score. Voor Dumfries is het al zijn derde doelpunt dit jaar en zijn zesde van het hele seizoen.
Goed resultaat
Willem II mocht lang hopen op een goed resultaat. Middenvelder Ryan Thomas zorgde met de 2-0, in de 70e minuut, voor enorme opluchting in Eindhoven. In blessuretijd schoot Mike Trésor Ndayishimiye de bal knullig in eigen doel.
PSV heeft nu nog een punt minder dan nummer vier Willem II.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
8 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
8 uur geleden