Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken

PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit jaar een wedstrijd gewonnen. De Eindhovenaren waren zaterdag in eigen stadion met 3-0 te sterk voor Willem II en zorgden er daarmee voor dat de huidige crisis niet nog grotere vormen aanneemt.

PSV startte 2020 met een gelijkspel tegen VVV-Venlo (1-1). Daarna volgde uitschakeling in het bekertoernooi tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0) en opnieuw een gelijkspel, tegen FC Twente (1-1). Na het verlies van zondag bij koploper Ajax (1-0) kwam het elftal van trainer Ernest Faber nog vaster op de vijfde plaats te staan.

De selectie van PSV kreeg zaterdag bij aankomst bij het stadion steun uit onverwachte hoek. Waar een groep fanatieke supporters zich de voorbije weken steeds meer tegen het clubbestuur en bepaalde spelers richtte, en na het vorige thuisduel met Twente zelfs het stadion wilde bestormen, besloten ze dit keer achter het elftal te gaan staan. De technische staf en de spelers werden hartstochtelijk toegezongen toen ze voor de hoofdingang de bus uitstapten. Ook was vuurwerk te horen.

Europees voetbal

De actie van de fans was het gevolg van overleg afgelopen week tussen meerdere groeperingen binnen de club. Na weken van incidenten en intriges, was de leiding van de club er alles aan gelegen de rijen binnen de club weer gesloten te houden. Algemeen directeur Toon Gerbrands vertelde vrijdag dat "de eenheid van geest en denken terug is binnen alle geledingen van PSV."

PSV is sinds 1974 onafgebroken actief in een van de Europese clubtoernooien. De taak voor Faber en zijn selectie voor de resterende maanden is dat PSV ook komende seizoen weer Europees voetbal mag spelen.

Noodzakelijk

Tegen Willem II was een overwinning welhaast noodzakelijk. PSV was wel de wat bovenliggende partij, maar kon niet overtuigen tegen de Tilburgers. Willem II won eerder dit seizoen zowel de uitwedstrijd tegen Ajax als AZ. Het niveau van die duels wist het team van coach Adrie Koster niet te halen.

Opnieuw was het Denzel Dumfries die PSV bij de hand nam. De rechterverdediger opende in de 32e minuut op aangeven van Daniel Schwaab de score. Voor Dumfries is het al zijn derde doelpunt dit jaar en zijn zesde van het hele seizoen.

Goed resultaat

Willem II mocht lang hopen op een goed resultaat. Middenvelder Ryan Thomas zorgde met de 2-0, in de 70e minuut, voor enorme opluchting in Eindhoven. In blessuretijd schoot Mike Trésor Ndayishimiye de bal knullig in eigen doel.

PSV heeft nu nog een punt minder dan nummer vier Willem II.

Meer uit Voetbal

Directeur Vitesse vindt actie fans De Graafschap 'onacceptabel'

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden, algemeen directeur van Vitesse, noemt het "onacceptabel" dat het duel met De Graafschap door toedoen van supporters is geannuleerd. "Dit is heel vervelend voor onze supporters. Er waren 17.000 mensen in ons stadion", zei Van der Linden zondag tegen ESPN. "We hoopten er een feestje van te maken. Dit heb ik nog nooit meegemaakt."

14 minuten geleden
Vitesse - De Graafschap afgelast na blokkade spelersbus door fans

DOETINCHEM (ANP) - De wedstrijd tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie is definitief afgelast. Dat besloot de KNVB nadat boze supporters van De Graafschap de spelersbus tegenhielden bij het stadion van de club uit Doetinchem.

33 minuten geleden
Boze supporters blokkeren spelersbus De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Boze supporters van De Graafschap houden de spelersbus tegen bij het stadion van de club uit Doetinchem. De poort zit op slot, bevestigde directeur Marco Bogers aan het ANP. Door de protestactie kan de bus niet vertrekken naar Arnhem voor de wedstrijd tegen Vitesse in de eerste divisie.

1 uur geleden
Minuut stilte en sobere sfeer bij voetbalwedstrijden in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - De wedstrijden in het Poolse betaald voetbal gaan zondag door, ondanks dat er een nationale rouwperiode is afgekondigd na de dodelijke schietpartij in het centrum van Krakau. "De geplande voetbalwedstrijden gaan door, maar op een wijze die past bij de ernst van de situatie", verklaarde de Poolse bond PZPN.

1 uur geleden
Messi eerste speler die voor tweede jaar op rij topscorer MLS is

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.

3 uur geleden
Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

13 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

13 uur geleden