Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken

PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit jaar een wedstrijd gewonnen. De Eindhovenaren waren zaterdag in eigen stadion met 3-0 te sterk voor Willem II en zorgden er daarmee voor dat de huidige crisis niet nog grotere vormen aanneemt.

PSV startte 2020 met een gelijkspel tegen VVV-Venlo (1-1). Daarna volgde uitschakeling in het bekertoernooi tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0) en opnieuw een gelijkspel, tegen FC Twente (1-1). Na het verlies van zondag bij koploper Ajax (1-0) kwam het elftal van trainer Ernest Faber nog vaster op de vijfde plaats te staan.

De selectie van PSV kreeg zaterdag bij aankomst bij het stadion steun uit onverwachte hoek. Waar een groep fanatieke supporters zich de voorbije weken steeds meer tegen het clubbestuur en bepaalde spelers richtte, en na het vorige thuisduel met Twente zelfs het stadion wilde bestormen, besloten ze dit keer achter het elftal te gaan staan. De technische staf en de spelers werden hartstochtelijk toegezongen toen ze voor de hoofdingang de bus uitstapten. Ook was vuurwerk te horen.

Europees voetbal

De actie van de fans was het gevolg van overleg afgelopen week tussen meerdere groeperingen binnen de club. Na weken van incidenten en intriges, was de leiding van de club er alles aan gelegen de rijen binnen de club weer gesloten te houden. Algemeen directeur Toon Gerbrands vertelde vrijdag dat "de eenheid van geest en denken terug is binnen alle geledingen van PSV."

PSV is sinds 1974 onafgebroken actief in een van de Europese clubtoernooien. De taak voor Faber en zijn selectie voor de resterende maanden is dat PSV ook komende seizoen weer Europees voetbal mag spelen.

Noodzakelijk

Tegen Willem II was een overwinning welhaast noodzakelijk. PSV was wel de wat bovenliggende partij, maar kon niet overtuigen tegen de Tilburgers. Willem II won eerder dit seizoen zowel de uitwedstrijd tegen Ajax als AZ. Het niveau van die duels wist het team van coach Adrie Koster niet te halen.

Opnieuw was het Denzel Dumfries die PSV bij de hand nam. De rechterverdediger opende in de 32e minuut op aangeven van Daniel Schwaab de score. Voor Dumfries is het al zijn derde doelpunt dit jaar en zijn zesde van het hele seizoen.

Goed resultaat

Willem II mocht lang hopen op een goed resultaat. Middenvelder Ryan Thomas zorgde met de 2-0, in de 70e minuut, voor enorme opluchting in Eindhoven. In blessuretijd schoot Mike Trésor Ndayishimiye de bal knullig in eigen doel.

PSV heeft nu nog een punt minder dan nummer vier Willem II.

Meer uit Voetbal

Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

1 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

2 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

3 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

3 uur geleden
Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

13 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

15 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

18 uur geleden