Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken

PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit jaar een wedstrijd gewonnen. De Eindhovenaren waren zaterdag in eigen stadion met 3-0 te sterk voor Willem II en zorgden er daarmee voor dat de huidige crisis niet nog grotere vormen aanneemt.

PSV startte 2020 met een gelijkspel tegen VVV-Venlo (1-1). Daarna volgde uitschakeling in het bekertoernooi tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0) en opnieuw een gelijkspel, tegen FC Twente (1-1). Na het verlies van zondag bij koploper Ajax (1-0) kwam het elftal van trainer Ernest Faber nog vaster op de vijfde plaats te staan.

De selectie van PSV kreeg zaterdag bij aankomst bij het stadion steun uit onverwachte hoek. Waar een groep fanatieke supporters zich de voorbije weken steeds meer tegen het clubbestuur en bepaalde spelers richtte, en na het vorige thuisduel met Twente zelfs het stadion wilde bestormen, besloten ze dit keer achter het elftal te gaan staan. De technische staf en de spelers werden hartstochtelijk toegezongen toen ze voor de hoofdingang de bus uitstapten. Ook was vuurwerk te horen.

Europees voetbal

De actie van de fans was het gevolg van overleg afgelopen week tussen meerdere groeperingen binnen de club. Na weken van incidenten en intriges, was de leiding van de club er alles aan gelegen de rijen binnen de club weer gesloten te houden. Algemeen directeur Toon Gerbrands vertelde vrijdag dat "de eenheid van geest en denken terug is binnen alle geledingen van PSV."

PSV is sinds 1974 onafgebroken actief in een van de Europese clubtoernooien. De taak voor Faber en zijn selectie voor de resterende maanden is dat PSV ook komende seizoen weer Europees voetbal mag spelen.

Noodzakelijk

Tegen Willem II was een overwinning welhaast noodzakelijk. PSV was wel de wat bovenliggende partij, maar kon niet overtuigen tegen de Tilburgers. Willem II won eerder dit seizoen zowel de uitwedstrijd tegen Ajax als AZ. Het niveau van die duels wist het team van coach Adrie Koster niet te halen.

Opnieuw was het Denzel Dumfries die PSV bij de hand nam. De rechterverdediger opende in de 32e minuut op aangeven van Daniel Schwaab de score. Voor Dumfries is het al zijn derde doelpunt dit jaar en zijn zesde van het hele seizoen.

Goed resultaat

Willem II mocht lang hopen op een goed resultaat. Middenvelder Ryan Thomas zorgde met de 2-0, in de 70e minuut, voor enorme opluchting in Eindhoven. In blessuretijd schoot Mike Trésor Ndayishimiye de bal knullig in eigen doel.

PSV heeft nu nog een punt minder dan nummer vier Willem II.

Meer uit Voetbal

Sparta boekt bij Telstar eerste seizoenszege

VELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.

13 uur geleden
PSV voorlopig zonder aanvaller Pléa

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan voorlopig niet beschikken over aanvaller Alassane Pléa. De Franse spits viel vrijdag op de training uit met een blessure. Medisch onderzoek heeft uitgewezen dat de 33-jarige aanvaller in elk geval tot de komende interlandperiode eind september niet in actie kan komen in wedstrijden.

14 uur geleden
Amazon-oprichter Jeff Bezos neemt minderheidsbelang in Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft een minderheidsbelang genomen in de Britse voetbalclub Liverpool FC. Hoeveel geld de steenrijke zakenman precies in de club steekt, is niet bekend. De huidige eigenaren blijven sowieso meerderheidseigenaren en Bezos krijgt het niet voor het zeggen bij de twintigvoudig Engels kampioen.

16 uur geleden
Martens: nationaal voetbalelftal moet altijd van land zelf zijn

ZEIST (ANP) - Lieke Martens stelt dat "het nationale voetbalteam altijd van het land zelf moet blijven". Daarmee wijst de 33-jarige oud-international de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino om een deel van de rechten van het WK voetbal aan investeerders te verkopen resoluut van de hand. "Het is vervelend als mensen die zelf niets met de sport te maken hebben zoveel invloed uitoefenen", zei Martens in Zeist op een persdag van de KNVB tegen het ANP. "Het zou moeten gaan om het belang van de spelers en speelsters. En niet alleen om geld."

18 uur geleden
Saibari is klaar voor eerste speelminuten bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ismael Saibari wil zaterdag debuteren voor Bayern München tijdens een vriendschappelijk duel met RB Leipzig. De van PSV overgekomen middenvelder is hersteld van een blessure die hij met Marokko opliep tijdens het WK. "Ik ben goed hersteld en train weer volledig mee met de rest van het team," zei hij tijdens zijn presentatie bij de kampioen van Duitsland.

20 uur geleden
Van Gaal: gefeliciteerd Xavi, veel geluk mijn vriend

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft Xavi succes gewenst met zijn nieuwe functie als bondscoach van het Nederlands elftal. "Gefeliciteerd Xavi. Veel geluk mijn vriend", schrijft hij op Instagram waarop ook een groepsfoto van FC Barcelona te zien is met een jonge Xavi en trainer Van Gaal.

20 uur geleden
Revaliderende De Jong haalt uit naar journalist en andere media

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft fel uitgehaald naar een Spaanse journalist, die in de ogen van de international onjuiste berichten over hem verspreidt. "Hij [Gerard Romero] heeft vaker leugens over mij verteld. Ik wil het niet meer zomaar aan mij voorbij laten gaan. Hij moet weten dat er gevolgen zijn als je onjuiste informatie verspreidt", stelde de 29-jarige voetballer in een speciaal gearrangeerd interview met het eigen clubkanaal van FC Barcelona om opheldering te verschaffen. "Voor veel journalisten is het belangrijk om een verhaal naar buiten te brengen en is de waarheid daarbij minder van belang."

20 uur geleden