PSV heeft eerste overwinning van 2020 eindelijk te pakken
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit jaar een wedstrijd gewonnen. De Eindhovenaren waren zaterdag in eigen stadion met 3-0 te sterk voor Willem II en zorgden er daarmee voor dat de huidige crisis niet nog grotere vormen aanneemt.
PSV startte 2020 met een gelijkspel tegen VVV-Venlo (1-1). Daarna volgde uitschakeling in het bekertoernooi tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0) en opnieuw een gelijkspel, tegen FC Twente (1-1). Na het verlies van zondag bij koploper Ajax (1-0) kwam het elftal van trainer Ernest Faber nog vaster op de vijfde plaats te staan.
De selectie van PSV kreeg zaterdag bij aankomst bij het stadion steun uit onverwachte hoek. Waar een groep fanatieke supporters zich de voorbije weken steeds meer tegen het clubbestuur en bepaalde spelers richtte, en na het vorige thuisduel met Twente zelfs het stadion wilde bestormen, besloten ze dit keer achter het elftal te gaan staan. De technische staf en de spelers werden hartstochtelijk toegezongen toen ze voor de hoofdingang de bus uitstapten. Ook was vuurwerk te horen.
Europees voetbal
De actie van de fans was het gevolg van overleg afgelopen week tussen meerdere groeperingen binnen de club. Na weken van incidenten en intriges, was de leiding van de club er alles aan gelegen de rijen binnen de club weer gesloten te houden. Algemeen directeur Toon Gerbrands vertelde vrijdag dat "de eenheid van geest en denken terug is binnen alle geledingen van PSV."
PSV is sinds 1974 onafgebroken actief in een van de Europese clubtoernooien. De taak voor Faber en zijn selectie voor de resterende maanden is dat PSV ook komende seizoen weer Europees voetbal mag spelen.
Noodzakelijk
Tegen Willem II was een overwinning welhaast noodzakelijk. PSV was wel de wat bovenliggende partij, maar kon niet overtuigen tegen de Tilburgers. Willem II won eerder dit seizoen zowel de uitwedstrijd tegen Ajax als AZ. Het niveau van die duels wist het team van coach Adrie Koster niet te halen.
Opnieuw was het Denzel Dumfries die PSV bij de hand nam. De rechterverdediger opende in de 32e minuut op aangeven van Daniel Schwaab de score. Voor Dumfries is het al zijn derde doelpunt dit jaar en zijn zesde van het hele seizoen.
Goed resultaat
Willem II mocht lang hopen op een goed resultaat. Middenvelder Ryan Thomas zorgde met de 2-0, in de 70e minuut, voor enorme opluchting in Eindhoven. In blessuretijd schoot Mike Trésor Ndayishimiye de bal knullig in eigen doel.
PSV heeft nu nog een punt minder dan nummer vier Willem II.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
7 uur geleden