Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV halveert uit veiligheidsoverwegingen capaciteit vak uitfans

PSV halveert uit veiligheidsoverwegingen capaciteit vak uitfans

EINDHOVEN (ANP) - PSV laat voorlopig in het vak voor de bezoekende supporters in het Philips-stadion minder mensen toe; nog maar de helft. Dat doet de Eindhovense club uit veiligheidsoverwegingen.

Onderzoek naar de constructie van het uitvak heeft duidelijk gemaakt dat het gevaarlijk kan zijn als het vak volledig gevuld is met springende mensen. PSV deed het onderzoek naar aanleiding van het instorten van de tribune voor bezoekende supporters in het stadion van NEC, in oktober 2021. "Uit dit onderzoek kwam naar voren dat in de toekomst het uitvak, zonder aanpassingen, het enige vak is dat potentieel beschadigd zou kunnen worden. Met potentiële beschadiging wordt bedoeld: mogelijke beschadigingen aan de constructie van het uitvak", meldt PSV.

De maatregel heeft geen gevolgen voor Sevilla, komende donderdag tegenstander in de tussenronde van de Europa League. De Spaanse club komt met een beperkt aantal fans naar Eindhoven. Het supportersvak zou zondag in de competitiewedstrijd tegen FC Twente wel helemaal vol zitten, maar dat kan nu dus niet.

Tijdelijke oplossing

"We kiezen per direct voor een tijdelijke oplossing in de vorm van een capaciteitsbeperking, een versteviging en werken ondertussen verder aan een permanente oplossing", zegt Sjors van den Boogaart, directeur van het Philips-stadion.

PSV heeft de KNVB, de UEFA en de gemeente Eindhoven ingelicht over de ontstane situatie. Zij hebben begrip voor de gemaakte keuzes, aldus de club.

Meer uit Voetbal

Doelman Olij bij debuut PSV snel naar de kant met blessure

EINDHOVEN (ANP) - Het officieuze debuut van Nick Olij bij PSV heeft niet lang geduurd. De doelman ging in de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen, tegen de Belgische kampioen Union St. Gillis, na een kleine tien minuten geblesseerd naar de kant. Niek Schiks verving hem.

6 minuten geleden
Ajax raakt verdedigster Kardinaal kwijt aan London City Lionesses

AMSTERDAM (ANP) - Isa Kardinaal vertrekt bij Ajax. De 20-jarige verdedigster, die nog een contract voor twee jaar had, maakt de overstap naar London City Lionesses.

2 uur geleden
Van Dijk legt bij uitvaart Jota bloemenkrans met nummer 20 neer

SÃO COSME (ANP) - Liverpool-aanvoerder Virgil van Dijk heeft zaterdag bij het begin van de uitvaart van ploeggenoot Diogo Jota in São Cosme in de buurt van Porto een rode bloemenkrans neergelegd. Op die krans staat in het wit rugnummer 20. Jota voetbalde bij Liverpool met dat nummer. Liverpool liet donderdag weten dat niemand bij de Engelse kampioen het nummer in de toekomst nog zal dragen.

4 uur geleden
Chelsea via eigen doelpunt Weverton naar halve finale WK clubs

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft met veel moeite de halve finale van het wereldkampioenschap voor clubteams bereikt. De Londenaren rekenden in Philadelphia kort voor tijd af met de Braziliaanse club Palmeiras: 2-1.

6 uur geleden
Fluminense verslaat Al-Hilal en bereikt laatste vier op WK clubs

ORLANDO (ANP) - Het Braziliaanse Fluminense heeft als eerste club de laatste vier op het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. Fluminense versloeg in de kwartfinales in Orlando Al-Hilal uit Saudi-Arabië met 2-1.

16 uur geleden
Duitse voetbalsters beginnen EK met zege op Polen

SANKT GALLEN (ANP) - De Duitse voetbalsters zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overwinning op Polen. In Sankt Gallen werd het 2-0 voor de ploeg van bondscoach Christian Wück.

16 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz in vier sets naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste tweevoudig kampioen versloeg in vier sets de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-1 3-6 6-3 6-4.

18 uur geleden