Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV haalt met Israëliër Zahavi nieuwe spits binnen

PSV haalt met Israëliër Zahavi nieuwe spits binnen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Eran Zahavi binnen. De Israëlische spits komt transfervrij over van Guangzhou R&F, de Chinese club van trainer Giovanni van Bronckhorst, en hij ondertekent in Eindhoven een contract voor twee jaar. "Eran is een echte goalgetter met een geweldig 'trackrecord' en voegt ervaring aan onze jonge selectie toe", zegt technisch manager John de Jong.

PSV had een extra spits nodig omdat Sam Lammers op het punt staat over te stappen naar Atalanta Bergamo. De club van trainer Roger Schmidt kwam uit bij de 33-jarige Zahavi, die vier jaar in China voetbalde. "Ik heb een geweldige tijd gehad in China, maar ik wil nog één keer in Europa laten zien wat ik kan", zegt de aanvaller die in 54 interlands voor Israël twintig doelpunten maakte. "PSV is voor mij een geweldige kans. Spelen om de prijzen en aanvallend voetbal. Er ligt hier een mooie uitdaging en ik kijk er naar uit om in Nederland te spelen."

Zahavi staat bekend als een echte doelpuntenmaker. Hij speelde in eigen land voor onder meer Hapoel Tel Aviv en Maccabi Tel Aviv. De spits had een kort Italiaans avontuur bij Palermo. In de Serie A maakte Zahavi slechts twee doelpunten. Hij werd wel drie keer topscorer van de Israëlische competitie en twee keer in China.

Brede selectie

"Wij hebben een aantal hele goede, maar ook nog steeds erg jonge aanvallers", zegt De Jong over onder anderen Donyell Malen, Noni Madueke en Cody Gakpo. "We staan aan de vooravond van hopelijk een heel druk seizoen, met veel internationale wedstrijden. Een brede selectie met meerdere opties zijn absoluut noodzakelijk om onze doelstellingen te bereiken."

PSV hoopt in de komende dagen al het papierwerk te hebben afgewikkeld, zodat Zahavi snel kan aansluiten bij de selectie van Schmidt.

Meer uit Voetbal

Real Madrid - Manchester City en PSG - Chelsea in laatste 16 CL

NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.

18 minuten geleden
Frimpong keert terug bij Liverpool-selectie van trainer Slot

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.

2 uur geleden
Messi gevloerd door veldbestormer in oefenduel op Puerto Rico

SAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.

2 uur geleden
Profs willen taboe over mentale problemen in voetbal doorbreken

ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.

6 uur geleden
AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

14 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

15 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

17 uur geleden