PSV haalt 75 miljoen euro op in Europa
LONDEN (ANP) - PSV heeft ruim 75 miljoen euro omgezet in de Champions League. Door de uitschakeling tegen Arsenal liep de Eindhovense club een bedrag van 12,5 miljoen euro, dat wordt uitgekeerd aan de acht kwartfinalisten, mis.
De UEFA heeft nog nooit zoveel prijzengeld in het vooruitzicht gesteld als dit seizoen in de Champions League. Voor de 36 clubs in de groepsfase van de competitie is er in totaal 2,437 miljard euro te verdelen. Voor iedere club bedraagt de startpremie 18,62 miljoen euro. Daarnaast is er een zogenoemde 'value pillar' gebaseerd op de stand van de club op de coëfficiëntenranglijst en de opbrengst van de tv-rechten. Voor PSV ligt dat bedrag op circa 17 miljoen euro. Verder zijn er premies voor sportieve prestaties en de plek op de eindranglijst van de groepsfase te verdienen. De clubs verdienen verder recettes uit de kaartverkoop.
PSV won vier duels in de groepsfase en speelde twee keer gelijk. De veertiende plaats op de ranglijst leverde een bonus van 6,3 miljoen euro op. PSV kreeg nog eens 1 miljoen euro voor het bereiken van de tussenronde. En de Nederlandse kampioen verdiende 11 miljoen voor het bereiken van de achtste finales. De club speelde zesmaal een thuiswedstrijd in een uitverkocht Philips Stadion, goed voor een totale recette van naar schatting ruim 10 miljoen euro.
PSV maakte ook veel kosten in de Champions League. Zo moet de club reiskosten betalen en winstpremies aan spelers afstaan. Daarnaast besloot de clubleiding van PSV de tickets te betalen voor de supporters die ondanks de 7-1-nederlaag tegen Arsenal toch de club bij de return (2-2) in Londen ondersteunden. Die geste kostte PSV circa 200.000 euro.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
14 uur geleden