Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten

PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij punten verspeeld in een uitwedstrijd. Na nederlagen bij sc Heerenveen (1-0) en PEC Zwolle (3-1) wisten de Eindhovenaren ook niet te winnen bij NEC.

Het puntenverlies was pijnlijk voor PSV, dat kort voor tijd nog met 3-1 voorstond en door een blunder van Ryan Flamingo NEC in de 90e minuut liet terugkomen tot 3-2. Diep in blessuretijd maakte Bryan Linssen uit een hoekschop gelijk.

PSV heeft nu 5 punten meer dan eerste achtervolger Ajax, dat twee duels minder speelde.

Boscagli

PSV incasseerde in aanloop naar het duel ook al een tegenvaller. Verdediger Olivier Boscagli bleek woensdag tegen Liverpool een spierblessure te hebben opgelopen en komt de komende weken niet in actie. De Fransman voegde zich daarmee bij Malik Tillman en Ricardo Pepi, die door blessures ook langere tijd niet inzetbaar zijn. Trainer Peter Bosz moest wat improviseren en koos centraal achterin noodgedwongen weer voor Armando Obispo, naast Ryan Flamingo.

NEC voelde dat er tegen de koploper misschien wel wat te halen viel en startte energiek. Vito van Crooij en Sami Ouaissa testten Walter Benítez met schoten van afstand. De doelman van PSV was in de elfde minuut kansloos toen Sontje Hansen vrij voor hem opdook, maar de aanvaller miste een enorme kans door van dichtbij naast te schieten.

Overtuigender

PSV kwam die moeilijke fase door en werd halverwege de eerste helft voor het eerst gevaarlijk met een gekruld schot van Ismael Saibari, dat net naast ging. Luuk de Jong was even later ook dicht bij de openingstreffer, maar ook hij had geen geluk. Benítez redde PSV kort voor rust op een fraai en hard schot van Calvin Verdonk.

Na de pauze was het spelbeeld anders. PSV begon veel overtuigender en drukte NEC naar achteren. De Jong opende in de 52e minuut de score met een schot van dichtbij in het dak van het doel.

Te korte terugspeelbal

PSV liet na om verder uit te lopen en NEC kwam in de 66e minuut uit het niets langszij. Weer kreeg PSV een treffer tegen uit een 'dood' spelmoment, een vrije trap dit keer. De bal kwam voor de voeten van Ouaissa en hij schoot van dichtbij binnen: 1-1.

Mauro Júnior kwam vaak goed door op de linkerflank en stelde in de 73e minuut eerst Saibari in staat te scoren en kort daarna Johan Bakayoko: 1-3.

Het duel leek gespeeld, maar na een te korte terugspeelbal van Ryan Flamingo maakte Kento Shiogai in de 90e minuut de aansluitingstreffer. Uit een hoekschop zorgde Bryan Linssen voor de 3-3.

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

9 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

9 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

12 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

12 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

14 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

14 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

14 uur geleden