PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten
NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij punten verspeeld in een uitwedstrijd. Na nederlagen bij sc Heerenveen (1-0) en PEC Zwolle (3-1) wisten de Eindhovenaren ook niet te winnen bij NEC.
Het puntenverlies was pijnlijk voor PSV, dat kort voor tijd nog met 3-1 voorstond en door een blunder van Ryan Flamingo NEC in de 90e minuut liet terugkomen tot 3-2. Diep in blessuretijd maakte Bryan Linssen uit een hoekschop gelijk.
PSV heeft nu 5 punten meer dan eerste achtervolger Ajax, dat twee duels minder speelde.
Boscagli
PSV incasseerde in aanloop naar het duel ook al een tegenvaller. Verdediger Olivier Boscagli bleek woensdag tegen Liverpool een spierblessure te hebben opgelopen en komt de komende weken niet in actie. De Fransman voegde zich daarmee bij Malik Tillman en Ricardo Pepi, die door blessures ook langere tijd niet inzetbaar zijn. Trainer Peter Bosz moest wat improviseren en koos centraal achterin noodgedwongen weer voor Armando Obispo, naast Ryan Flamingo.
NEC voelde dat er tegen de koploper misschien wel wat te halen viel en startte energiek. Vito van Crooij en Sami Ouaissa testten Walter Benítez met schoten van afstand. De doelman van PSV was in de elfde minuut kansloos toen Sontje Hansen vrij voor hem opdook, maar de aanvaller miste een enorme kans door van dichtbij naast te schieten.
Overtuigender
PSV kwam die moeilijke fase door en werd halverwege de eerste helft voor het eerst gevaarlijk met een gekruld schot van Ismael Saibari, dat net naast ging. Luuk de Jong was even later ook dicht bij de openingstreffer, maar ook hij had geen geluk. Benítez redde PSV kort voor rust op een fraai en hard schot van Calvin Verdonk.
Na de pauze was het spelbeeld anders. PSV begon veel overtuigender en drukte NEC naar achteren. De Jong opende in de 52e minuut de score met een schot van dichtbij in het dak van het doel.
Te korte terugspeelbal
PSV liet na om verder uit te lopen en NEC kwam in de 66e minuut uit het niets langszij. Weer kreeg PSV een treffer tegen uit een 'dood' spelmoment, een vrije trap dit keer. De bal kwam voor de voeten van Ouaissa en hij schoot van dichtbij binnen: 1-1.
Mauro Júnior kwam vaak goed door op de linkerflank en stelde in de 73e minuut eerst Saibari in staat te scoren en kort daarna Johan Bakayoko: 1-3.
Het duel leek gespeeld, maar na een te korte terugspeelbal van Ryan Flamingo maakte Kento Shiogai in de 90e minuut de aansluitingstreffer. Uit een hoekschop zorgde Bryan Linssen voor de 3-3.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
19 uur geleden