Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten

PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij punten verspeeld in een uitwedstrijd. Na nederlagen bij sc Heerenveen (1-0) en PEC Zwolle (3-1) wisten de Eindhovenaren ook niet te winnen bij NEC.

Het puntenverlies was pijnlijk voor PSV, dat kort voor tijd nog met 3-1 voorstond en door een blunder van Ryan Flamingo NEC in de 90e minuut liet terugkomen tot 3-2. Diep in blessuretijd maakte Bryan Linssen uit een hoekschop gelijk.

PSV heeft nu 5 punten meer dan eerste achtervolger Ajax, dat twee duels minder speelde.

Boscagli

PSV incasseerde in aanloop naar het duel ook al een tegenvaller. Verdediger Olivier Boscagli bleek woensdag tegen Liverpool een spierblessure te hebben opgelopen en komt de komende weken niet in actie. De Fransman voegde zich daarmee bij Malik Tillman en Ricardo Pepi, die door blessures ook langere tijd niet inzetbaar zijn. Trainer Peter Bosz moest wat improviseren en koos centraal achterin noodgedwongen weer voor Armando Obispo, naast Ryan Flamingo.

NEC voelde dat er tegen de koploper misschien wel wat te halen viel en startte energiek. Vito van Crooij en Sami Ouaissa testten Walter Benítez met schoten van afstand. De doelman van PSV was in de elfde minuut kansloos toen Sontje Hansen vrij voor hem opdook, maar de aanvaller miste een enorme kans door van dichtbij naast te schieten.

Overtuigender

PSV kwam die moeilijke fase door en werd halverwege de eerste helft voor het eerst gevaarlijk met een gekruld schot van Ismael Saibari, dat net naast ging. Luuk de Jong was even later ook dicht bij de openingstreffer, maar ook hij had geen geluk. Benítez redde PSV kort voor rust op een fraai en hard schot van Calvin Verdonk.

Na de pauze was het spelbeeld anders. PSV begon veel overtuigender en drukte NEC naar achteren. De Jong opende in de 52e minuut de score met een schot van dichtbij in het dak van het doel.

Te korte terugspeelbal

PSV liet na om verder uit te lopen en NEC kwam in de 66e minuut uit het niets langszij. Weer kreeg PSV een treffer tegen uit een 'dood' spelmoment, een vrije trap dit keer. De bal kwam voor de voeten van Ouaissa en hij schoot van dichtbij binnen: 1-1.

Mauro Júnior kwam vaak goed door op de linkerflank en stelde in de 73e minuut eerst Saibari in staat te scoren en kort daarna Johan Bakayoko: 1-3.

Het duel leek gespeeld, maar na een te korte terugspeelbal van Ryan Flamingo maakte Kento Shiogai in de 90e minuut de aansluitingstreffer. Uit een hoekschop zorgde Bryan Linssen voor de 3-3.

Meer uit Voetbal

Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

31 minuten geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

2 uur geleden
Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

7 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

8 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

8 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

19 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

23 uur geleden