Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten

PSV geeft bij NEC in slotfase voorsprong weg en verspeelt punten

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij punten verspeeld in een uitwedstrijd. Na nederlagen bij sc Heerenveen (1-0) en PEC Zwolle (3-1) wisten de Eindhovenaren ook niet te winnen bij NEC.

Het puntenverlies was pijnlijk voor PSV, dat kort voor tijd nog met 3-1 voorstond en door een blunder van Ryan Flamingo NEC in de 90e minuut liet terugkomen tot 3-2. Diep in blessuretijd maakte Bryan Linssen uit een hoekschop gelijk.

PSV heeft nu 5 punten meer dan eerste achtervolger Ajax, dat twee duels minder speelde.

Boscagli

PSV incasseerde in aanloop naar het duel ook al een tegenvaller. Verdediger Olivier Boscagli bleek woensdag tegen Liverpool een spierblessure te hebben opgelopen en komt de komende weken niet in actie. De Fransman voegde zich daarmee bij Malik Tillman en Ricardo Pepi, die door blessures ook langere tijd niet inzetbaar zijn. Trainer Peter Bosz moest wat improviseren en koos centraal achterin noodgedwongen weer voor Armando Obispo, naast Ryan Flamingo.

NEC voelde dat er tegen de koploper misschien wel wat te halen viel en startte energiek. Vito van Crooij en Sami Ouaissa testten Walter Benítez met schoten van afstand. De doelman van PSV was in de elfde minuut kansloos toen Sontje Hansen vrij voor hem opdook, maar de aanvaller miste een enorme kans door van dichtbij naast te schieten.

Overtuigender

PSV kwam die moeilijke fase door en werd halverwege de eerste helft voor het eerst gevaarlijk met een gekruld schot van Ismael Saibari, dat net naast ging. Luuk de Jong was even later ook dicht bij de openingstreffer, maar ook hij had geen geluk. Benítez redde PSV kort voor rust op een fraai en hard schot van Calvin Verdonk.

Na de pauze was het spelbeeld anders. PSV begon veel overtuigender en drukte NEC naar achteren. De Jong opende in de 52e minuut de score met een schot van dichtbij in het dak van het doel.

Te korte terugspeelbal

PSV liet na om verder uit te lopen en NEC kwam in de 66e minuut uit het niets langszij. Weer kreeg PSV een treffer tegen uit een 'dood' spelmoment, een vrije trap dit keer. De bal kwam voor de voeten van Ouaissa en hij schoot van dichtbij binnen: 1-1.

Mauro Júnior kwam vaak goed door op de linkerflank en stelde in de 73e minuut eerst Saibari in staat te scoren en kort daarna Johan Bakayoko: 1-3.

Het duel leek gespeeld, maar na een te korte terugspeelbal van Ryan Flamingo maakte Kento Shiogai in de 90e minuut de aansluitingstreffer. Uit een hoekschop zorgde Bryan Linssen voor de 3-3.

Meer uit Voetbal

Koploper Paris Saint-Germain verspeelt punten tegen Strasbourg

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie in eigen stadion niet kunnen winnen van Strasbourg. Het doelpuntrijke duel tussen de koploper en de nummer 3 eindigde in 3-3.

13 uur geleden
Spaanse voetballers raken uit protest bal niet aan bij aftrap

MADRID (ANP) - De Spaanse spelersvakbond AFE heeft besloten tot een symbolisch protest bij alle competitiewedstrijden van dit weekend in de hoogste voetbaldivisie (La Liga). De spelers zullen de eerste vijftien seconden van de wedstrijd geen bal aanraken.

13 uur geleden
Doekhi leidt Union met twee treffers langs Mönchengladbach

BERLIJN (ANP) - Verdediger Danilo Doekhi heeft vrijdag een belangrijke rol gespeeld voor Union Berlin. De 27-jarige geboren Rotterdammer scoorde in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach twee keer.

14 uur geleden
ADO wint ook van FC Dordrecht en gaat aan kop in eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie in de eerste divisie overgenomen van SC Cambuur. Het elftal van trainer Robin Peter versloeg voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0. SC Cambuur speelde met 1-1 gelijk bij Almere City FC.

14 uur geleden
Hateboer verruilt Stade Rennes op huurbasis voor Olympique Lyon

LYON (ANP) - Voetballer Hans Hateboer verwisselt in de Franse competitie van club. Olympique Lyon neemt de 31-jarige Nederlander op huurbasis over van Stade Rennes. Dat meldt Olympique Lyon op de clubwebsite.

16 uur geleden
Spitsen Pepi en Boadu keren terug in selectie van PSV

EINDHOVEN (ANP) - De aanvallers Ricardo Pepi en Myron Boadu keren terug in de selectie van PSV. Dat heeft PSV-coach Peter Bosz bij de persconferentie in aanloop naar het competitieduel tussen PSV en Go Ahead Eagles op zaterdagavond bevestigd.

18 uur geleden
FC Barcelona-trainer Flick baalt van competitieduel in de VS

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona vindt het maar niets dat de competitiewedstrijd tegen Villarreal op 20 december in Miami in de Verenigde Staten wordt gespeeld. "Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij", zei de Duitse coach vrijdag op een persconferentie, voorafgaand aan het thuisduel met Girona van zaterdag.

18 uur geleden