PSV gebrand op revanche in bekerderby tegen NAC Breda
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil dinsdag in de bekerwedstrijd tegen provinciegenoot NAC Breda revanche nemen voor de pijnlijke thuisnederlaag afgelopen zaterdag tegen AZ (1-2). Coach Roger Schmidt rekent op de goede afloop van de derby in Eindhoven. "Alleen de winst telt", benadrukte de Duitser, die na dit seizoen afscheid neemt bij de Brabantse topclub.
Volgens Schmidt is zijn selectie in fysiek opzicht klaar voor de bekerwedstrijd in de kwartfinales. "Met de fitheid zit het goed. We hoeven ons niet te verschuilen achter het feit dat we in een druk programma zijn beland. Ik zie het als een mooie kans om ons drie dagen na de nederlaag tegen AZ direct te revancheren. We zijn erop gebrand een positieve reactie te tonen."
Schmidt keek in zijn vooruitblik nog even kort terug op het duel met AZ. "We hebben de wedstrijd van afgelopen weekend geëvalueerd en zijn logischerwijs tot de conclusie gekomen dat er een boel dingen beter moeten. Dinsdag is het zaak dat we de gehele wedstrijd vechten voor wat we waard zijn. Het creëren van open kansen liet de vorige wedstrijd te wensen over. Daarnaast zullen we beter op onze hoede moeten zijn voor eventuele tegenstoten."
Volgens Schmidt mag van enige onderschatting bij PSV tegen NAC Breda, de huidige nummer 11 van de eerste divisie, geen sprake zijn. "Wedstrijden in het bekertoernooi zijn vaak totaal verschillend van competitieduels. NAC zal dinsdag alles of niets spelen. Zij hebben niets te verliezen. Het is aan ons om hen niet te onderschatten en door te stoten naar de halve finales. De beker staat bij ons hoog op het prioriteitenlijstje."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
10 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
55 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
2 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
20 uur geleden