PSV, Feyenoord en AZ beginnen aan groepsfase Europa League
EINDHOVEN (ANP) - De groepsfase van de Europa League begint donderdag met drie Nederlandse clubs. PSV speelt om 18.55 uur in Eindhoven tegen Granada uit Spanje. AZ trapt op hetzelfde tijdstip in Italië af tegen Napoli en Feyenoord treft vanaf 21.00 uur Dinamo Zagreb in Kroatië.
AZ is met een uitgedunde groep op pad gegaan omdat er dertien spelers zijn die het coronavirus hebben. In de selectie van trainer Arne Slot ontbreken onder anderen Myron Boadu, Ferdy Druijf, Ron Vlaar, Jordy Clasie, Timo Letschert, Hakon Evjen, Zakaria Aboukhlal, Juan Familia-Castillo, Tijjani Reijnders en Thijs Oosting.
Ook PSV is getroffen door het virus. Basisspelers Cody Gakpo en Pablo Rosario moeten het duel met Granada aan zich voorbij laten gaan omdat ze positief testten.
Bij Feyenoord is Leroy Fer de belangrijkste afwezige, maar dat komt niet door corona. De middenvelder liep zondag tegen Sparta Rotterdam een hamstringblessure op en is daarvan nog niet hersteld.
De tweede speelronde in de Europa League is volgende week donderdag al.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
15 uur geleden