PSV en Schmidt willen niet te veel loslaten over zaak-Nijhuis
EINDHOVEN (ANP) - PSV en trainer Roger Schmidt wilden in de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk, zaterdag om 20.00 uur, niet ingaan op de zaak-Nijhuis. De aanklager betaald voetbal is bezig met een onderzoek naar de uitlatingen van de trainer over scheidsrechter Bas Nijhuis.
De persconferentie een dag voor het duel met RKC werd voorafgegaan door een mededeling van de persvrouw. "Zolang het onderzoek loopt, kunnen wij er geen uitspraken over doen."
Na lang aandringen en ondanks herhaaldelijke mededelingen van de persvrouw dat er niks over gezegd mag worden, ging Schmidt er toch kort op in. "Ik heb alleen gezegd dat hij iets erover heeft gezegd", zei de trainer over Nijhuis. "Ik heb nooit gezegd dat hij iets met opzet deed. En daar wil ik het bij laten. Nu is het genoeg."
Kritiek
Schmidt zei afgelopen weekend na het uitduel met Sparta dat Nijhuis had verteld dat hij in het nadeel van PSV had gefloten, omdat Schmidt kritiek op hem had na de wedstrijd tegen Vitesse, eerder in het seizoen.
PSV won dinsdag in de KNVB-beker met 2-0 bij FC Volendam. Toch slaagde PSV er niet in de eerstedivisionist te overklassen. Maar dat is niet zo gek, vindt Schmidt. "Iedere drie dagen goed voetbal spelen is niet mogelijk. Je staat namelijk niet alleen op het veld, je moet ook de tegenstander respecteren. Het was 21.00 uur, een wedstrijd op kunstgras. We hebben het gewoon goed gedaan", aldus de Duitse trainer.
Speciaal seizoen
"Kijk maar eens naar clubs als Bayern München, Real Madrid en FC Barcelona. Die hadden het de afgelopen week ook moeilijk in de beker of werden zelfs uitgeschakeld tegen clubs van een veel lager niveau. Dit is bovendien een speciaal seizoen, je kunt het niet vergelijken met andere seizoenen, toen er fans bij waren en corona geen rol speelde."
PSV kan tegen RKC mogelijk niet beschikken over Ibrahim Sangaré en Olivier Boscagli. Of zij wedstrijdfit zijn, moet volgens Schmidt vrijdag of zaterdag blijken. Cody Gakpo en Mario Götze zijn er sowieso niet bij, Marco van Ginkel zit wel bij de selectie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
12 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
18 uur geleden