Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV en Schmidt willen niet te veel loslaten over zaak-Nijhuis

PSV en Schmidt willen niet te veel loslaten over zaak-Nijhuis

EINDHOVEN (ANP) - PSV en trainer Roger Schmidt wilden in de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk, zaterdag om 20.00 uur, niet ingaan op de zaak-Nijhuis. De aanklager betaald voetbal is bezig met een onderzoek naar de uitlatingen van de trainer over scheidsrechter Bas Nijhuis.

De persconferentie een dag voor het duel met RKC werd voorafgegaan door een mededeling van de persvrouw. "Zolang het onderzoek loopt, kunnen wij er geen uitspraken over doen."

Na lang aandringen en ondanks herhaaldelijke mededelingen van de persvrouw dat er niks over gezegd mag worden, ging Schmidt er toch kort op in. "Ik heb alleen gezegd dat hij iets erover heeft gezegd", zei de trainer over Nijhuis. "Ik heb nooit gezegd dat hij iets met opzet deed. En daar wil ik het bij laten. Nu is het genoeg."

Kritiek

Schmidt zei afgelopen weekend na het uitduel met Sparta dat Nijhuis had verteld dat hij in het nadeel van PSV had gefloten, omdat Schmidt kritiek op hem had na de wedstrijd tegen Vitesse, eerder in het seizoen.

PSV won dinsdag in de KNVB-beker met 2-0 bij FC Volendam. Toch slaagde PSV er niet in de eerstedivisionist te overklassen. Maar dat is niet zo gek, vindt Schmidt. "Iedere drie dagen goed voetbal spelen is niet mogelijk. Je staat namelijk niet alleen op het veld, je moet ook de tegenstander respecteren. Het was 21.00 uur, een wedstrijd op kunstgras. We hebben het gewoon goed gedaan", aldus de Duitse trainer.

Speciaal seizoen

"Kijk maar eens naar clubs als Bayern München, Real Madrid en FC Barcelona. Die hadden het de afgelopen week ook moeilijk in de beker of werden zelfs uitgeschakeld tegen clubs van een veel lager niveau. Dit is bovendien een speciaal seizoen, je kunt het niet vergelijken met andere seizoenen, toen er fans bij waren en corona geen rol speelde."

PSV kan tegen RKC mogelijk niet beschikken over Ibrahim Sangaré en Olivier Boscagli. Of zij wedstrijdfit zijn, moet volgens Schmidt vrijdag of zaterdag blijken. Cody Gakpo en Mario Götze zijn er sowieso niet bij, Marco van Ginkel zit wel bij de selectie.

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

2 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

4 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

14 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

17 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

21 uur geleden