Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV en Philips willen donorbloed vergaren

PSV en Philips willen donorbloed vergaren

EINDHOVEN (ANP) - PSV en Philips hopen bloed te vergaren voor bloedbank Sanquin, met name in en bij Eindhoven. Zo gaan ze samen met Sanquin donoren werven bij wedstrijden van PSV.

Op 21 januari bijvoorbeeld, voorafgaand aan PSV - Vitesse, kunnen bezoekers van het Philips Stadion een bloedgroeptest laten afnemen, hetgeen er toe moet leiden dat ze uiteindelijk donor worden. De truck gaat nog naar minimaal twee andere thuiswedstrijden van PSV en bezoekt verder ook locaties van Philips in de zoektocht naar donorbloed.

Sportcoryfeeën als Ronald Koeman, Guus Hiddink en Pieter van den Hoogenband maar ook burgemeester van Eindhoven Jeroen Dijsselbloem en acteur Frank Lammers werken intussen middels bijdragen aan een filmpje ook mee aan de campagne.

Er is nog geen tekort aan bloed, maar dat zou wel kunnen ontstaan. De bevolking wordt gemiddeld ouder, mensen kunnen zich na hun 65e niet meer aanmelden als donor en senioren doen vaker een beroep op zorg waarbij mogelijk extra bloed nodig is.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

50 minuten geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

4 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

6 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

12 uur geleden