Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV en Philips willen donorbloed vergaren

PSV en Philips willen donorbloed vergaren

EINDHOVEN (ANP) - PSV en Philips hopen bloed te vergaren voor bloedbank Sanquin, met name in en bij Eindhoven. Zo gaan ze samen met Sanquin donoren werven bij wedstrijden van PSV.

Op 21 januari bijvoorbeeld, voorafgaand aan PSV - Vitesse, kunnen bezoekers van het Philips Stadion een bloedgroeptest laten afnemen, hetgeen er toe moet leiden dat ze uiteindelijk donor worden. De truck gaat nog naar minimaal twee andere thuiswedstrijden van PSV en bezoekt verder ook locaties van Philips in de zoektocht naar donorbloed.

Sportcoryfeeën als Ronald Koeman, Guus Hiddink en Pieter van den Hoogenband maar ook burgemeester van Eindhoven Jeroen Dijsselbloem en acteur Frank Lammers werken intussen middels bijdragen aan een filmpje ook mee aan de campagne.

Er is nog geen tekort aan bloed, maar dat zou wel kunnen ontstaan. De bevolking wordt gemiddeld ouder, mensen kunnen zich na hun 65e niet meer aanmelden als donor en senioren doen vaker een beroep op zorg waarbij mogelijk extra bloed nodig is.

Meer uit Binnenland

Excuses psychiater voor ouders door euthanasie overleden tiener

HILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.

6 uur geleden
Families van vermiste Nederlanders 'leven tussen hoop en vrees'

DEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.

10 uur geleden
Slachtoffers dodelijke aanrijding Markerwaarddijk 17 en 19 jaar

LELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.

14 uur geleden
Brand in binnenstad Deventer is geblust

DEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.

14 uur geleden
30-jarige man uit Vinkel meldt zich om dodelijk ongeluk in Oss

OSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.

15 uur geleden
Enkele tientallen bij dienst overleden koning Harald in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.

15 uur geleden
Man (43) uit Naarden verdachte van steekpartij bij Amsterdam CS

AMSTERDAM (ANP) - Degene die ervan wordt verdacht zaterdagavond drie mannen te hebben gestoken bij station Amsterdam Centraal, is een 43-jarige man en hij komt uit Naarden. De drie raakten gewond en twee van hen moesten kort voor behandeling naar het ziekenhuis. De verdachte raakte ook gewond en ligt zondag als enige nog in het ziekenhuis, aldus de politie.

18 uur geleden