PSV en Philips willen donorbloed vergaren
EINDHOVEN (ANP) - PSV en Philips hopen bloed te vergaren voor bloedbank Sanquin, met name in en bij Eindhoven. Zo gaan ze samen met Sanquin donoren werven bij wedstrijden van PSV.
Op 21 januari bijvoorbeeld, voorafgaand aan PSV - Vitesse, kunnen bezoekers van het Philips Stadion een bloedgroeptest laten afnemen, hetgeen er toe moet leiden dat ze uiteindelijk donor worden. De truck gaat nog naar minimaal twee andere thuiswedstrijden van PSV en bezoekt verder ook locaties van Philips in de zoektocht naar donorbloed.
Sportcoryfeeën als Ronald Koeman, Guus Hiddink en Pieter van den Hoogenband maar ook burgemeester van Eindhoven Jeroen Dijsselbloem en acteur Frank Lammers werken intussen middels bijdragen aan een filmpje ook mee aan de campagne.
Er is nog geen tekort aan bloed, maar dat zou wel kunnen ontstaan. De bevolking wordt gemiddeld ouder, mensen kunnen zich na hun 65e niet meer aanmelden als donor en senioren doen vaker een beroep op zorg waarbij mogelijk extra bloed nodig is.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
4 uur geleden