PSV en Philips willen donorbloed vergaren
EINDHOVEN (ANP) - PSV en Philips hopen bloed te vergaren voor bloedbank Sanquin, met name in en bij Eindhoven. Zo gaan ze samen met Sanquin donoren werven bij wedstrijden van PSV.
Op 21 januari bijvoorbeeld, voorafgaand aan PSV - Vitesse, kunnen bezoekers van het Philips Stadion een bloedgroeptest laten afnemen, hetgeen er toe moet leiden dat ze uiteindelijk donor worden. De truck gaat nog naar minimaal twee andere thuiswedstrijden van PSV en bezoekt verder ook locaties van Philips in de zoektocht naar donorbloed.
Sportcoryfeeën als Ronald Koeman, Guus Hiddink en Pieter van den Hoogenband maar ook burgemeester van Eindhoven Jeroen Dijsselbloem en acteur Frank Lammers werken intussen middels bijdragen aan een filmpje ook mee aan de campagne.
Er is nog geen tekort aan bloed, maar dat zou wel kunnen ontstaan. De bevolking wordt gemiddeld ouder, mensen kunnen zich na hun 65e niet meer aanmelden als donor en senioren doen vaker een beroep op zorg waarbij mogelijk extra bloed nodig is.
Meer uit Binnenland
GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.
8 uur geleden