PSV en Feyenoord willen naar halve finales Conference League
EINDHOVEN/PRAAG (ANP) - PSV en Feyenoord hopen zich donderdag te plaatsen voor de halve finales van de Conference League, het derde Europese clubtoernooi. PSV speelt om 18.45 uur in Eindhoven de return tegen Leicester City, Feyenoord trapt om 21.00 uur in Tsjechië af tegen Slavia Praag.
Beide Nederlandse clubs speelden vorige week, in de eerste ontmoeting in de kwartfinale gelijk. Leicester tegen PSV eindigde in 3-3. Trainer Roger Schmidt heeft tijdens de return niet de beschikking over de geblesseerde spelers Olivier Boscagli en Noni Madueke.
Feyenoord gaf in de thuiswedstrijd tegen Slavia Praag kort voor tijd een voorsprong weg (3-3). Het is onzeker of middenvelder Guus Til in Praag mee kan doen. Hij liep zondag in het competitieduel met Heracles Almelo een blessure op. Ook de inzetbaarheid van Lutsharel Geertruida is onzeker.
PSV neemt het bij winst in de halve finale op tegen Bodø/Glimt of AS Roma. Als Feyenoord een ronde verder komt, wacht een confrontatie met Olympique Marseille of PAOK Saloniki.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
6 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
9 uur geleden