PSV en Feyenoord treffen elkaar in kwartfinale KNVB-beker
HILVERSUM (ANP) - PSV en Feyenoord nemen het in de kwartfinale van de KNVB-beker in Eindhoven tegen elkaar op. Beide topclubs werden vrijdag bij de loting in het programma De Voetbalkantine van ESPN aan elkaar gekoppeld.
Feyenoord is in de KNVB-beker de titelhouder. De Rotterdammers versloegen NEC in de finale in april. PSV won het toernooi de twee jaar daarvoor, in 2022 en 2023. Beide keren was Ajax in de finale de tegenstander.
PSV was dinsdag in de achtste finale tegen Excelsior dicht bij uitschakeling. De nummer 2 van de eerste divisie stond tien minuten voor tijd in het Philips Stadion nog met 3-1 voor. In de zevende en laatste minuut maakte Ismael Saibari gelijk (3-3). PSV won na verlenging met 5-4. Feyenoord was woensdag te sterk voor Rijnsburgse Boys: 1-4.
Twee amateurclubs
Met Quick Boys en Noordwijk staan twee amateurclubs in de kwartfinale. Beide ploegen spelen een uitwedstrijd. Quick Boys, dat na verlenging van sc Heerenveen won, moet op bezoek bij AZ. Vorig seizoen speelden beide elftallen ook in Alkmaar tegen elkaar in de beker, destijds in de achtste finale. AZ won, na een stand van 3-3, na strafschoppen.
Noordwijk lootte een uitduel met Go Ahead Eagles. De vierde kwartfinale gaat tussen Heracles Almelo en FC Utrecht.
De kwartfinales zijn op dinsdag 4, woensdag 5 en donderdag 6 februari. De KNVB maakt het speelprogramma komende week bekend.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
16 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden