PSV en Feyenoord treffen elkaar in kwartfinale KNVB-beker
HILVERSUM (ANP) - PSV en Feyenoord nemen het in de kwartfinale van de KNVB-beker in Eindhoven tegen elkaar op. Beide topclubs werden vrijdag bij de loting in het programma De Voetbalkantine van ESPN aan elkaar gekoppeld.
Feyenoord is in de KNVB-beker de titelhouder. De Rotterdammers versloegen NEC in de finale in april. PSV won het toernooi de twee jaar daarvoor, in 2022 en 2023. Beide keren was Ajax in de finale de tegenstander.
PSV was dinsdag in de achtste finale tegen Excelsior dicht bij uitschakeling. De nummer 2 van de eerste divisie stond tien minuten voor tijd in het Philips Stadion nog met 3-1 voor. In de zevende en laatste minuut maakte Ismael Saibari gelijk (3-3). PSV won na verlenging met 5-4. Feyenoord was woensdag te sterk voor Rijnsburgse Boys: 1-4.
Twee amateurclubs
Met Quick Boys en Noordwijk staan twee amateurclubs in de kwartfinale. Beide ploegen spelen een uitwedstrijd. Quick Boys, dat na verlenging van sc Heerenveen won, moet op bezoek bij AZ. Vorig seizoen speelden beide elftallen ook in Alkmaar tegen elkaar in de beker, destijds in de achtste finale. AZ won, na een stand van 3-3, na strafschoppen.
Noordwijk lootte een uitduel met Go Ahead Eagles. De vierde kwartfinale gaat tussen Heracles Almelo en FC Utrecht.
De kwartfinales zijn op dinsdag 4, woensdag 5 en donderdag 6 februari. De KNVB maakt het speelprogramma komende week bekend.
Meer uit Voetbal
SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
5 uur geleden