Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV en Ajax spelen in duel vol fouten en kansen met 2-2 gelijk

PSV en Ajax spelen in duel vol fouten en kansen met 2-2 gelijk

EINDHOVEN (ANP) - De eerste topper van dit seizoen in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. In een duel waarin bij beide elftallen veel misging en er na rust veel kansen te noteren vielen, scoorden PSV en Ajax allebei twee keer: 2-2. Koploper Feyenoord kan later op zondag profiteren van het gelijkspel.

PSV nam vanaf het begin het initiatief en kende een uitstekende start. Ivan Perisic legde de bal in de zesde minuut vanaf rechts op het hoofd van Ismael Saibari, die weg was gelopen bij zijn directe tegenstander Kenneth Taylor en van dichtbij scoorde: 1-0.

Ajax was lange tijd zoekende en het was vaak niet duidelijk wie welke speler moest oppakken. Middenvelder Jerdy Schouten liet zich bij het opbouwen van een aanval geregeld terugzakken naar de achterste linie en ook veel andere PSV'ers wisselden geregeld van positie.

Knieblessure

Het veldoverwicht leidde verder niet tot veel kansen voor PSV, dat Ajax na een half uur spelen onverwacht langszij zag komen. Sergiño Dest stond op de hak van Oliver Edvardsen, zag scheidsrechter Serdar Gözübüyük nadat hij door de videoscheidsrechter naar de kant was geroepen. Taylor maakte zijn fout bij het tegendoelpunt goed en benutte de toegekende strafschop: 1-1.

PSV raakte niet veel later Ruben van Bommel kwijt. De linkervleugelspeler verstapte zich en liep een op het oog zware knieblessure op.

Lies

Ajax kreeg in de slotfase van de eerste helft twee goede kansen. Eerst stuitte Taylor op de uitgekomen doelman Matej Kovar en Mika Godts schoot de bal na een lange solo naast. Aan de andere kant was Perisic nog dicht bij een doelpunt.

Kasper Dolberg greep in de eerste helft al een paar keer naar zijn lies en de spits van Ajax werd halverwege vervangen door Oscar Gloukh. De niet fitte Wout Weghorst ontbrak.

Net naast

In een open tweede helft, waarin bij beide ploegen veel misging, gebeurde veel voor beide doelen. Saibari kreeg in de 47e minuut een grote kans om PSV weer op voorsprong te zetten. De middenvelder schoot van dichtbij naast. Kort daarna redde Ajax-doelman Vitezslav Jaros op een kopbal van Ricardo Pepi.

Aan de andere kant liet Godts na om te scoren voor Ajax en schoot Gloukh net naast.

PSV drong in de slotfase aan en Saibari leek in de 79e minuut de 2-1 te maken. Dit keer schoot hij vanuit kansrijke positie over. Invaller Yarek Gasiorowski kopte kort daarna wel raak. Ajax kwam via Gloukh in de 88e minuut alsnog langszij.

Meer uit Voetbal

PSV-coach Bosz 'doodziek' van gelijkspel tegen Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kon het puntenverlies tegen Ajax (2-2) in de Eredivisie zondag moeilijk naast zich neerleggen. "Ik ben er doodziek van, echt doodziek", vertelde hij tijdens een persconferentie in het Philips Stadion.

12 minuten geleden
Heitinga prijst 'strijdlust en vechtlust' van Ajax

EINDHOVEN (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga vond dat zijn elftal bij PSV terecht een punt pakte. "Mijn jongens verdienden qua strijdlust en vechtlust de 2-2", vertelde hij in het Philips Stadion.

36 minuten geleden
Bosz over blessure Van Bommel: het ziet er niet goed uit

EINDHOVEN (ANP) - PSV is Ruben van Bommel vermoedelijk voor lange tijd kwijt. "Hij wordt morgen onderzocht, maar ik heb net van de dokter gehoord dat het er niet goed uitziet", vertelde trainer Peter Bosz na het gelijkspel tegen Ajax: 2-2.

1 uur geleden
Hoofdcoach Meuwly: slechtst georganiseerde WK atletiek ooit

TOKIO (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly heeft stevige kritiek op de organisatie van de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. "Ik doe dit werk nu 35 jaar en dit waren de slechtste internationale kampioenschappen die ik ooit heb meegemaakt", zei hij na afloop van het toernooi.

1 uur geleden
Gloukh verwelkomt eerste doelpunt als speler Ajax

EINDHOVEN (ANP) - Oscar Gloukh was zondag blij dat hij zijn waarde voor Ajax eindelijk kon bewijzen. De Israëliër maakte in de 88e minuut van de uitwedstrijd tegen PSV gelijk: 2-2.

1 uur geleden
Heerenveen boekt tegen NEC eerste zege van het seizoen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen NEC benut om de eerste overwinning van het seizoen te boeken. De ploeg van trainer Robin Veldman won met 3-2 en klom daardoor naar de vijftiende plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
Topper tussen PSV en Ajax eindigt onbeslist: 2-2

EINDHOVEN (ANP) - De eerste topper van dit seizoen in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV en Ajax scoorden in een duel, waarbij bij beide elftallen veel fout ging, allebei twee keer: 2-2.

1 uur geleden