Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV en Ajax spelen in duel vol fouten en kansen met 2-2 gelijk

PSV en Ajax spelen in duel vol fouten en kansen met 2-2 gelijk

EINDHOVEN (ANP) - De eerste topper van dit seizoen in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. In een duel waarin bij beide elftallen veel misging en er na rust veel kansen te noteren vielen, scoorden PSV en Ajax allebei twee keer: 2-2. Koploper Feyenoord kan later op zondag profiteren van het gelijkspel.

PSV nam vanaf het begin het initiatief en kende een uitstekende start. Ivan Perisic legde de bal in de zesde minuut vanaf rechts op het hoofd van Ismael Saibari, die weg was gelopen bij zijn directe tegenstander Kenneth Taylor en van dichtbij scoorde: 1-0.

Ajax was lange tijd zoekende en het was vaak niet duidelijk wie welke speler moest oppakken. Middenvelder Jerdy Schouten liet zich bij het opbouwen van een aanval geregeld terugzakken naar de achterste linie en ook veel andere PSV'ers wisselden geregeld van positie.

Knieblessure

Het veldoverwicht leidde verder niet tot veel kansen voor PSV, dat Ajax na een half uur spelen onverwacht langszij zag komen. Sergiño Dest stond op de hak van Oliver Edvardsen, zag scheidsrechter Serdar Gözübüyük nadat hij door de videoscheidsrechter naar de kant was geroepen. Taylor maakte zijn fout bij het tegendoelpunt goed en benutte de toegekende strafschop: 1-1.

PSV raakte niet veel later Ruben van Bommel kwijt. De linkervleugelspeler verstapte zich en liep een op het oog zware knieblessure op.

Lies

Ajax kreeg in de slotfase van de eerste helft twee goede kansen. Eerst stuitte Taylor op de uitgekomen doelman Matej Kovar en Mika Godts schoot de bal na een lange solo naast. Aan de andere kant was Perisic nog dicht bij een doelpunt.

Kasper Dolberg greep in de eerste helft al een paar keer naar zijn lies en de spits van Ajax werd halverwege vervangen door Oscar Gloukh. De niet fitte Wout Weghorst ontbrak.

Net naast

In een open tweede helft, waarin bij beide ploegen veel misging, gebeurde veel voor beide doelen. Saibari kreeg in de 47e minuut een grote kans om PSV weer op voorsprong te zetten. De middenvelder schoot van dichtbij naast. Kort daarna redde Ajax-doelman Vitezslav Jaros op een kopbal van Ricardo Pepi.

Aan de andere kant liet Godts na om te scoren voor Ajax en schoot Gloukh net naast.

PSV drong in de slotfase aan en Saibari leek in de 79e minuut de 2-1 te maken. Dit keer schoot hij vanuit kansrijke positie over. Invaller Yarek Gasiorowski kopte kort daarna wel raak. Ajax kwam via Gloukh in de 88e minuut alsnog langszij.

Meer uit Voetbal

Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

7 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

7 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

10 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

13 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

14 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

15 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

16 uur geleden