Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV en Ajax met verschillende emoties naar bekerfinale

PSV en Ajax met verschillende emoties naar bekerfinale

AMSTERDAM/EINDHOVEN (ANP) - Met verschillende emoties leven PSV en Ajax toe naar de bekerfinale van zondag in een uitverkochte Kuip. De club uit Eindhoven is gebrand op succes na de uitschakeling van donderdag door Leicester City in de Conference League. Trainer Erik ten Hag verwacht niet dat de vele verhalen over zijn aanstaande benoeming bij Manchester United zijn spelers hebben afgeleid. "We hebben nog nooit zo goed getraind als afgelopen week", zei hij.

Ajax is in het voordeel na een week zonder Europese wedstrijd, erkende ook trainer Ten Hag. Zijn collega Schmidt had liever gezien dat de bekerfinale in Nederland net als in Duitsland aan het einde van het seizoen wordt afgewerkt. "Dan loop je namelijk niet het risico dat de ene club veel minder rust heeft gehad dan de andere", vindt hij.

Toch denkt de Duitser dat PSV klaar is om de KNVB-beker na 10 jaar weer eens te winnen. "Ik voel een goede connectie met deze spelersgroep en het is de hoogste tijd dat we weer een prijs gaan pakken", zei de coach die mogelijk weer een beroep kan doen op Noni Madueke en Armando Obispo.

Bezetting

Bij Ajax zijn Lisandro Martinez en Noussair Mazraoui weer beschikbaar. Achter de naam van Nicolás Tagliafico staat nog een vraagteken. De geblesseerde Antony en Remko Pasveer zijn voorlopig niet inzetbaar. Alles wijst erop dat Maarten Stekelenburg zonder wedstrijdritme terugkeert onder de lat. André Onana stak de afgelopen weken niet alleen in matige vorm, er was ook wel wat aan te merken op de houding van de keeper uit Kameroen. Mogelijk maakt ook Mohamed Ihattaren deel uit van de selectie van Ajax voor de bekerfinale. Ten Hag is tevreden over de manier waarop de oud-speler van PSV zich de afgelopen weken bij Jong Ajax heeft laten zien.

De afloop van de bekerfinale en titelrace bepalen hoe trainer Schmidt aan het einde van het seizoen afzwaait bij PSV. De Duitser won de afgelopen twee jaar alleen een Johan Cruijff Schaal met zijn club uit Eindhoven. Ten Hag kan voor de derde keer de 'dubbel' pakken met Ajax. De landskampioen uit de hoofdstad heeft vijf speelronden voor het einde van de Eredivisie een voorsprong van 4 punten op PSV.

"Ajax tegen PSV is een finale tussen de twee beste clubs van Nederland", zei Ten Hag. "De beste spelers van de Eredivisie staan zondag op het veld in De Kuip. We kijken er ongelooflijk naar uit en zullen er alles aan doen om de finale te winnen."

Meer uit Sport

Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

16 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

18 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

22 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden