PSV en Ajax met verschillende emoties naar bekerfinale
AMSTERDAM/EINDHOVEN (ANP) - Met verschillende emoties leven PSV en Ajax toe naar de bekerfinale van zondag in een uitverkochte Kuip. De club uit Eindhoven is gebrand op succes na de uitschakeling van donderdag door Leicester City in de Conference League. Trainer Erik ten Hag verwacht niet dat de vele verhalen over zijn aanstaande benoeming bij Manchester United zijn spelers hebben afgeleid. "We hebben nog nooit zo goed getraind als afgelopen week", zei hij.
Ajax is in het voordeel na een week zonder Europese wedstrijd, erkende ook trainer Ten Hag. Zijn collega Schmidt had liever gezien dat de bekerfinale in Nederland net als in Duitsland aan het einde van het seizoen wordt afgewerkt. "Dan loop je namelijk niet het risico dat de ene club veel minder rust heeft gehad dan de andere", vindt hij.
Toch denkt de Duitser dat PSV klaar is om de KNVB-beker na 10 jaar weer eens te winnen. "Ik voel een goede connectie met deze spelersgroep en het is de hoogste tijd dat we weer een prijs gaan pakken", zei de coach die mogelijk weer een beroep kan doen op Noni Madueke en Armando Obispo.
Bezetting
Bij Ajax zijn Lisandro Martinez en Noussair Mazraoui weer beschikbaar. Achter de naam van Nicolás Tagliafico staat nog een vraagteken. De geblesseerde Antony en Remko Pasveer zijn voorlopig niet inzetbaar. Alles wijst erop dat Maarten Stekelenburg zonder wedstrijdritme terugkeert onder de lat. André Onana stak de afgelopen weken niet alleen in matige vorm, er was ook wel wat aan te merken op de houding van de keeper uit Kameroen. Mogelijk maakt ook Mohamed Ihattaren deel uit van de selectie van Ajax voor de bekerfinale. Ten Hag is tevreden over de manier waarop de oud-speler van PSV zich de afgelopen weken bij Jong Ajax heeft laten zien.
De afloop van de bekerfinale en titelrace bepalen hoe trainer Schmidt aan het einde van het seizoen afzwaait bij PSV. De Duitser won de afgelopen twee jaar alleen een Johan Cruijff Schaal met zijn club uit Eindhoven. Ten Hag kan voor de derde keer de 'dubbel' pakken met Ajax. De landskampioen uit de hoofdstad heeft vijf speelronden voor het einde van de Eredivisie een voorsprong van 4 punten op PSV.
"Ajax tegen PSV is een finale tussen de twee beste clubs van Nederland", zei Ten Hag. "De beste spelers van de Eredivisie staan zondag op het veld in De Kuip. We kijken er ongelooflijk naar uit en zullen er alles aan doen om de finale te winnen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
21 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden