Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV duikt in de rode cijfers door coronapandemie

PSV duikt in de rode cijfers door coronapandemie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is financieel in de rode cijfers beland als gevolg van de coronapandemie en lockdownmaatregelen. De Eindhovense voetbalclub heeft voor het eerst in tien jaar een seizoen met nettoverlies afgesloten.

Volgens het maandag uitgebrachte financieel jaarverslag kwam PSV over het afgelopen boekjaar na belasting ruim 23 miljoen euro tekort. In het voorgaande jaar, toen de virusuitbraak ook al op de cijfers drukte, was nog sprake van bijna 2 miljoen euro winst.

Door corona was er afgelopen seizoen vrijwel het gehele seizoen geen bedrijvigheid in het Philips Stadion. Wedstrijden werden zonder toeschouwers gespeeld en grootschalige evenementen werden afgelast. Door dit alles ging er ongeveer 25 miljoen euro minder omzet in de boeken dan in een normaal seizoen. De terugval van de omzet werd wel deels gecompenseerd door de coronasteunregelingen van de Nederlandse overheid waarvoor PSV in aanmerking kwam. Ook hielp mee dat veel supporters het geld dat ze hadden betaald voor hun seizoenkaart niet terugvroegen.

Transfers

Op de transfermarkt zat het PSV ook niet mee. De club hoopte in het voorbije jaar eigenlijk een financiële klapper te maken met een grote transfer. Maar dat lukte niet met de verkopen van Sam Lammers, Jeroen Zoet en Jorrit Hendrix. De transfers van onder anderen Donyell Malen en Denzel Dumfries waren pas na de sluiting van het boekjaar een feit. Daardoor zijn de opbrengsten hiervan nog niet meegenomen in de cijfers.

Eerder meldden andere voetbalclubs over het afgelopen jaar ook al rode cijfers als gevolg van de crisis. Voor het nieuwe seizoen zien de financiële verwachtingen er over het algemeen wel weer rooskleuriger uit, al verschilt dat sterk van club tot club. PSV denkt in boekjaar 2021-2022 opnieuw geld tekort te komen als het gaat om de normale inkomsten in het stadion. De impact van de pandemie is nog niet helemaal voorbij. Maar doordat veel recente transfers in de cijfers van het nieuwe jaar meegenomen worden, ziet het beeld er op dit vlak wel beter uit. Daarom denkt PSV in zijn volgende jaarverslag weer een nettowinst te kunnen schrijven.

Meer uit Voetbal

Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

1 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

1 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

4 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

6 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

15 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

17 uur geleden