Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV duikt in de rode cijfers door coronapandemie

PSV duikt in de rode cijfers door coronapandemie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is financieel in de rode cijfers beland als gevolg van de coronapandemie en lockdownmaatregelen. De Eindhovense voetbalclub heeft voor het eerst in tien jaar een seizoen met nettoverlies afgesloten.

Volgens het maandag uitgebrachte financieel jaarverslag kwam PSV over het afgelopen boekjaar na belasting ruim 23 miljoen euro tekort. In het voorgaande jaar, toen de virusuitbraak ook al op de cijfers drukte, was nog sprake van bijna 2 miljoen euro winst.

Door corona was er afgelopen seizoen vrijwel het gehele seizoen geen bedrijvigheid in het Philips Stadion. Wedstrijden werden zonder toeschouwers gespeeld en grootschalige evenementen werden afgelast. Door dit alles ging er ongeveer 25 miljoen euro minder omzet in de boeken dan in een normaal seizoen. De terugval van de omzet werd wel deels gecompenseerd door de coronasteunregelingen van de Nederlandse overheid waarvoor PSV in aanmerking kwam. Ook hielp mee dat veel supporters het geld dat ze hadden betaald voor hun seizoenkaart niet terugvroegen.

Transfers

Op de transfermarkt zat het PSV ook niet mee. De club hoopte in het voorbije jaar eigenlijk een financiële klapper te maken met een grote transfer. Maar dat lukte niet met de verkopen van Sam Lammers, Jeroen Zoet en Jorrit Hendrix. De transfers van onder anderen Donyell Malen en Denzel Dumfries waren pas na de sluiting van het boekjaar een feit. Daardoor zijn de opbrengsten hiervan nog niet meegenomen in de cijfers.

Eerder meldden andere voetbalclubs over het afgelopen jaar ook al rode cijfers als gevolg van de crisis. Voor het nieuwe seizoen zien de financiële verwachtingen er over het algemeen wel weer rooskleuriger uit, al verschilt dat sterk van club tot club. PSV denkt in boekjaar 2021-2022 opnieuw geld tekort te komen als het gaat om de normale inkomsten in het stadion. De impact van de pandemie is nog niet helemaal voorbij. Maar doordat veel recente transfers in de cijfers van het nieuwe jaar meegenomen worden, ziet het beeld er op dit vlak wel beter uit. Daarom denkt PSV in zijn volgende jaarverslag weer een nettowinst te kunnen schrijven.

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

5 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

8 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

10 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

11 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

11 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

13 uur geleden