Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles

PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor eigen publiek vrij eenvoudig van Go Ahead Eagles gewonnen (2-0). Joey Veerman en Anwar El Ghazi maakten de doelpunten in het Philips-stadion, waar de meeste toeschouwers vooral tevreden waren over het resultaat.

PSV wist de fans eigenlijk alleen in de openingsfase te vermaken. De nummer 3 van de Eredivisie verkleinde de achterstand op Feyenoord tot 3 punten. De koploper uit Rotterdam speelt zondag nog tegen FC Twente in Enschede. Volgende week zondag treffen Feyenoord en PSV elkaar in een volle Kuip.

Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder liet op 7 januari zijn onvrede blijken toen hij in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam werd gewisseld. Sindsdien verscheen hij niet meer aan de aftrap. Trainer Ruud van Nistelrooij koos de afgelopen vier duels voor Érick Gutiérrez, die verdedigend sterker is.

Frivole acties

PSV had slechts één van de vorige vijf competitiewedstrijden gewonnen. Na het vertrek van Cody Gakpo was Xavi Simons de laatste weken soms de enige echte creatieve speler van de club uit Eindhoven op het veld. Met Veerman in de gelederen had PSV tegen Go Ahead Eagles nog een speler die het publiek met frivole acties kan vermaken.

Veerman opende in de 14e minuut de score, op aangeven van Guus Til. Ook Simons was in de openingsfase dichtbij een treffer. Hij schoot op de lat en stuitte op Jeffrey de Lange, de doelman van de club uit Deventer. Helaas voor de fans van de thuisploeg liet PSV in het tweede deel van de eerste helft weinig meer zien.

De voorhoede

Simons, Anwar El Ghazi en de herstelde Luuk de Jong vormden de voorhoede van PSV. Fábio Silva, op huurbasis overgekomen van Wolverhampton, mocht na twee trainingen nog niet beginnen. De Portugees zag vanaf de bank hoe Go Ahead Eagles steeds beter in de wedstrijd kwam. Finn Stokkers maakte met een geplaatst schot bijna de gelijkmaker.

Toch was de wedstrijd na 64 minuten zo goed als beslist. Phillipp Mwene, de vervanger van de geschorste linksback Mauro Júnior, raakte de paal en El Ghazi verzilverde de rebound (2-0). Silva debuteerde in de 80e minuut voor PSV als vervanger van centrumspits De Jong. Hij was met een vallende kopbal dicht bij de 3-0.

Meer uit Voetbal

Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

5 minuten geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

2 uur geleden
16 Feyenoord-supporters aangehouden in Stuttgart na vernielingen

STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.

8 uur geleden
AZ buigt in Conference League voor Crystal Palace: 1-3

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.

15 uur geleden
VfB Stuttgart neemt in slotfase afstand van Feyenoord

STUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).

15 uur geleden
Voormalig Ajax-trainer Farioli: blij om coach van Porto te zijn

UTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.

16 uur geleden