Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles

PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor eigen publiek vrij eenvoudig van Go Ahead Eagles gewonnen (2-0). Joey Veerman en Anwar El Ghazi maakten de doelpunten in het Philips-stadion, waar de meeste toeschouwers vooral tevreden waren over het resultaat.

PSV wist de fans eigenlijk alleen in de openingsfase te vermaken. De nummer 3 van de Eredivisie verkleinde de achterstand op Feyenoord tot 3 punten. De koploper uit Rotterdam speelt zondag nog tegen FC Twente in Enschede. Volgende week zondag treffen Feyenoord en PSV elkaar in een volle Kuip.

Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder liet op 7 januari zijn onvrede blijken toen hij in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam werd gewisseld. Sindsdien verscheen hij niet meer aan de aftrap. Trainer Ruud van Nistelrooij koos de afgelopen vier duels voor Érick Gutiérrez, die verdedigend sterker is.

Frivole acties

PSV had slechts één van de vorige vijf competitiewedstrijden gewonnen. Na het vertrek van Cody Gakpo was Xavi Simons de laatste weken soms de enige echte creatieve speler van de club uit Eindhoven op het veld. Met Veerman in de gelederen had PSV tegen Go Ahead Eagles nog een speler die het publiek met frivole acties kan vermaken.

Veerman opende in de 14e minuut de score, op aangeven van Guus Til. Ook Simons was in de openingsfase dichtbij een treffer. Hij schoot op de lat en stuitte op Jeffrey de Lange, de doelman van de club uit Deventer. Helaas voor de fans van de thuisploeg liet PSV in het tweede deel van de eerste helft weinig meer zien.

De voorhoede

Simons, Anwar El Ghazi en de herstelde Luuk de Jong vormden de voorhoede van PSV. Fábio Silva, op huurbasis overgekomen van Wolverhampton, mocht na twee trainingen nog niet beginnen. De Portugees zag vanaf de bank hoe Go Ahead Eagles steeds beter in de wedstrijd kwam. Finn Stokkers maakte met een geplaatst schot bijna de gelijkmaker.

Toch was de wedstrijd na 64 minuten zo goed als beslist. Phillipp Mwene, de vervanger van de geschorste linksback Mauro Júnior, raakte de paal en El Ghazi verzilverde de rebound (2-0). Silva debuteerde in de 80e minuut voor PSV als vervanger van centrumspits De Jong. Hij was met een vallende kopbal dicht bij de 3-0.

Meer uit Voetbal

Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

1 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

19 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

21 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

1 dag geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

1 dag geleden