Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles

PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor eigen publiek vrij eenvoudig van Go Ahead Eagles gewonnen (2-0). Joey Veerman en Anwar El Ghazi maakten de doelpunten in het Philips-stadion, waar de meeste toeschouwers vooral tevreden waren over het resultaat.

PSV wist de fans eigenlijk alleen in de openingsfase te vermaken. De nummer 3 van de Eredivisie verkleinde de achterstand op Feyenoord tot 3 punten. De koploper uit Rotterdam speelt zondag nog tegen FC Twente in Enschede. Volgende week zondag treffen Feyenoord en PSV elkaar in een volle Kuip.

Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder liet op 7 januari zijn onvrede blijken toen hij in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam werd gewisseld. Sindsdien verscheen hij niet meer aan de aftrap. Trainer Ruud van Nistelrooij koos de afgelopen vier duels voor Érick Gutiérrez, die verdedigend sterker is.

Frivole acties

PSV had slechts één van de vorige vijf competitiewedstrijden gewonnen. Na het vertrek van Cody Gakpo was Xavi Simons de laatste weken soms de enige echte creatieve speler van de club uit Eindhoven op het veld. Met Veerman in de gelederen had PSV tegen Go Ahead Eagles nog een speler die het publiek met frivole acties kan vermaken.

Veerman opende in de 14e minuut de score, op aangeven van Guus Til. Ook Simons was in de openingsfase dichtbij een treffer. Hij schoot op de lat en stuitte op Jeffrey de Lange, de doelman van de club uit Deventer. Helaas voor de fans van de thuisploeg liet PSV in het tweede deel van de eerste helft weinig meer zien.

De voorhoede

Simons, Anwar El Ghazi en de herstelde Luuk de Jong vormden de voorhoede van PSV. Fábio Silva, op huurbasis overgekomen van Wolverhampton, mocht na twee trainingen nog niet beginnen. De Portugees zag vanaf de bank hoe Go Ahead Eagles steeds beter in de wedstrijd kwam. Finn Stokkers maakte met een geplaatst schot bijna de gelijkmaker.

Toch was de wedstrijd na 64 minuten zo goed als beslist. Phillipp Mwene, de vervanger van de geschorste linksback Mauro Júnior, raakte de paal en El Ghazi verzilverde de rebound (2-0). Silva debuteerde in de 80e minuut voor PSV als vervanger van centrumspits De Jong. Hij was met een vallende kopbal dicht bij de 3-0.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

6 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

7 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

7 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

7 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

8 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

11 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

11 uur geleden