PSV doet wat het moet doen en wint van Go Ahead Eagles
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor eigen publiek vrij eenvoudig van Go Ahead Eagles gewonnen (2-0). Joey Veerman en Anwar El Ghazi maakten de doelpunten in het Philips-stadion, waar de meeste toeschouwers vooral tevreden waren over het resultaat.
PSV wist de fans eigenlijk alleen in de openingsfase te vermaken. De nummer 3 van de Eredivisie verkleinde de achterstand op Feyenoord tot 3 punten. De koploper uit Rotterdam speelt zondag nog tegen FC Twente in Enschede. Volgende week zondag treffen Feyenoord en PSV elkaar in een volle Kuip.
Veerman keerde terug in de basisformatie van PSV. De middenvelder liet op 7 januari zijn onvrede blijken toen hij in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam werd gewisseld. Sindsdien verscheen hij niet meer aan de aftrap. Trainer Ruud van Nistelrooij koos de afgelopen vier duels voor Érick Gutiérrez, die verdedigend sterker is.
Frivole acties
PSV had slechts één van de vorige vijf competitiewedstrijden gewonnen. Na het vertrek van Cody Gakpo was Xavi Simons de laatste weken soms de enige echte creatieve speler van de club uit Eindhoven op het veld. Met Veerman in de gelederen had PSV tegen Go Ahead Eagles nog een speler die het publiek met frivole acties kan vermaken.
Veerman opende in de 14e minuut de score, op aangeven van Guus Til. Ook Simons was in de openingsfase dichtbij een treffer. Hij schoot op de lat en stuitte op Jeffrey de Lange, de doelman van de club uit Deventer. Helaas voor de fans van de thuisploeg liet PSV in het tweede deel van de eerste helft weinig meer zien.
De voorhoede
Simons, Anwar El Ghazi en de herstelde Luuk de Jong vormden de voorhoede van PSV. Fábio Silva, op huurbasis overgekomen van Wolverhampton, mocht na twee trainingen nog niet beginnen. De Portugees zag vanaf de bank hoe Go Ahead Eagles steeds beter in de wedstrijd kwam. Finn Stokkers maakte met een geplaatst schot bijna de gelijkmaker.
Toch was de wedstrijd na 64 minuten zo goed als beslist. Phillipp Mwene, de vervanger van de geschorste linksback Mauro Júnior, raakte de paal en El Ghazi verzilverde de rebound (2-0). Silva debuteerde in de 80e minuut voor PSV als vervanger van centrumspits De Jong. Hij was met een vallende kopbal dicht bij de 3-0.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
9 uur geleden