Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV doet na zege bij Sturm Graz goed mee in Europa League

PSV doet na zege bij Sturm Graz goed mee in Europa League

GRAZ (ANP) - PSV heeft zich in de Europa League hersteld van twee recente nederlagen in de Eredivisie. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in Oostenrijk te sterk voor Sturm Graz: 1-4. Lange tijd leek er niets aan de hand voor PSV, maar de Brabanders maakten het zichzelf in de tweede helft nog even onnodig lastig.

PSV was het toernooi twee weken geleden in eigen stadion begonnen met een gelijkspel tegen Real Sociedad (2-2). Omdat sinds dit seizoen alleen de groepswinnaar zich rechtstreeks plaatst voor de volgende ronde, was een zege voor de Eindhovenaren noodzakelijk.

Na het gelijkspel tegen Sociedad, incasseerde PSV in eigen land twee tegenslagen. Eerst was Feyenoord te sterk (0-4), zes dagen later verloor PSV ook van Willem II (2-1). De kleine voorsprong op Ajax is nu veranderd in een achterstand van 4 punten.

Ongewijzigd basisteam

Schmidt was tegen Willem II ontevreden over het resultaat, maar niet over het veldspel. De Duitser zag dan ook geen redenen zijn basisteam te wijzigen. Middenvelder Davy Pröpper en aanvaller Noni Madueke waren wegens blessures nog niet inzetbaar.

PSV had het initiatief in Oostenrijk, maar het duurde ruim een half uur voordat dat zich vertaalde in de stand. Uit een hoekschop van Cody Gakpo, kopte Marco van Ginkel richting doel. Ibrahim Sangaré wist de bal daarna in het doel te tikken: 0-1. PSV liet na om voor rust verder afstand te nemen.

Even spannend

De tweede treffer viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Uit een scherpe counter scoorde Eran Zahavi in de 51e minuut. Het duel leek gelopen, maar toen Sturm Graz in de 55e minuut uit een vrije trap terugkwam in de wedstrijd werd het toch nog even spannend. De treffer van Jon Gorenc-Stankovic werd gelukkig voor PSV niet gevolgd door nog een doelpunt, al kreeg de thuisploeg wel twee goede kansen.

Philipp Max zorgde met een fraai schot van afstand in de 74e minuut met de 1-3 voor opluchting bij PSV. Invaller Yorbe Vertessen scoorde daarna ook nog.

PSV en AS Monaco, dat met 1-1 gelijkspeelde bij Real Sociedad, hebben na twee speelronden 4 punten. Over drie weken treft PSV in eigen stadion AS Monaco in de derde groepswedstrijd. Sangaré is daar niet bij, hij kreeg in de slotfase in Graz een rode kaart (twee keer geel) en wordt geschorst.

Meer uit Voetbal

Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

30 minuten geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

1 uur geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

2 uur geleden
Clubs in juni voor rechter tegen nieuwe weekendcompetitie KNVB

UTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.

2 uur geleden
FA onderzoekt drie gevallen van spionage door Southampton

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.

2 uur geleden
Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

5 uur geleden