PSV doet na zege bij Sturm Graz goed mee in Europa League
GRAZ (ANP) - PSV heeft zich in de Europa League hersteld van twee recente nederlagen in de Eredivisie. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in Oostenrijk te sterk voor Sturm Graz: 1-4. Lange tijd leek er niets aan de hand voor PSV, maar de Brabanders maakten het zichzelf in de tweede helft nog even onnodig lastig.
PSV was het toernooi twee weken geleden in eigen stadion begonnen met een gelijkspel tegen Real Sociedad (2-2). Omdat sinds dit seizoen alleen de groepswinnaar zich rechtstreeks plaatst voor de volgende ronde, was een zege voor de Eindhovenaren noodzakelijk.
Na het gelijkspel tegen Sociedad, incasseerde PSV in eigen land twee tegenslagen. Eerst was Feyenoord te sterk (0-4), zes dagen later verloor PSV ook van Willem II (2-1). De kleine voorsprong op Ajax is nu veranderd in een achterstand van 4 punten.
Ongewijzigd basisteam
Schmidt was tegen Willem II ontevreden over het resultaat, maar niet over het veldspel. De Duitser zag dan ook geen redenen zijn basisteam te wijzigen. Middenvelder Davy Pröpper en aanvaller Noni Madueke waren wegens blessures nog niet inzetbaar.
PSV had het initiatief in Oostenrijk, maar het duurde ruim een half uur voordat dat zich vertaalde in de stand. Uit een hoekschop van Cody Gakpo, kopte Marco van Ginkel richting doel. Ibrahim Sangaré wist de bal daarna in het doel te tikken: 0-1. PSV liet na om voor rust verder afstand te nemen.
Even spannend
De tweede treffer viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Uit een scherpe counter scoorde Eran Zahavi in de 51e minuut. Het duel leek gelopen, maar toen Sturm Graz in de 55e minuut uit een vrije trap terugkwam in de wedstrijd werd het toch nog even spannend. De treffer van Jon Gorenc-Stankovic werd gelukkig voor PSV niet gevolgd door nog een doelpunt, al kreeg de thuisploeg wel twee goede kansen.
Philipp Max zorgde met een fraai schot van afstand in de 74e minuut met de 1-3 voor opluchting bij PSV. Invaller Yorbe Vertessen scoorde daarna ook nog.
PSV en AS Monaco, dat met 1-1 gelijkspeelde bij Real Sociedad, hebben na twee speelronden 4 punten. Over drie weken treft PSV in eigen stadion AS Monaco in de derde groepswedstrijd. Sangaré is daar niet bij, hij kreeg in de slotfase in Graz een rode kaart (twee keer geel) en wordt geschorst.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
4 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden