Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV doet na zege bij Sturm Graz goed mee in Europa League

PSV doet na zege bij Sturm Graz goed mee in Europa League

GRAZ (ANP) - PSV heeft zich in de Europa League hersteld van twee recente nederlagen in de Eredivisie. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in Oostenrijk te sterk voor Sturm Graz: 1-4. Lange tijd leek er niets aan de hand voor PSV, maar de Brabanders maakten het zichzelf in de tweede helft nog even onnodig lastig.

PSV was het toernooi twee weken geleden in eigen stadion begonnen met een gelijkspel tegen Real Sociedad (2-2). Omdat sinds dit seizoen alleen de groepswinnaar zich rechtstreeks plaatst voor de volgende ronde, was een zege voor de Eindhovenaren noodzakelijk.

Na het gelijkspel tegen Sociedad, incasseerde PSV in eigen land twee tegenslagen. Eerst was Feyenoord te sterk (0-4), zes dagen later verloor PSV ook van Willem II (2-1). De kleine voorsprong op Ajax is nu veranderd in een achterstand van 4 punten.

Ongewijzigd basisteam

Schmidt was tegen Willem II ontevreden over het resultaat, maar niet over het veldspel. De Duitser zag dan ook geen redenen zijn basisteam te wijzigen. Middenvelder Davy Pröpper en aanvaller Noni Madueke waren wegens blessures nog niet inzetbaar.

PSV had het initiatief in Oostenrijk, maar het duurde ruim een half uur voordat dat zich vertaalde in de stand. Uit een hoekschop van Cody Gakpo, kopte Marco van Ginkel richting doel. Ibrahim Sangaré wist de bal daarna in het doel te tikken: 0-1. PSV liet na om voor rust verder afstand te nemen.

Even spannend

De tweede treffer viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Uit een scherpe counter scoorde Eran Zahavi in de 51e minuut. Het duel leek gelopen, maar toen Sturm Graz in de 55e minuut uit een vrije trap terugkwam in de wedstrijd werd het toch nog even spannend. De treffer van Jon Gorenc-Stankovic werd gelukkig voor PSV niet gevolgd door nog een doelpunt, al kreeg de thuisploeg wel twee goede kansen.

Philipp Max zorgde met een fraai schot van afstand in de 74e minuut met de 1-3 voor opluchting bij PSV. Invaller Yorbe Vertessen scoorde daarna ook nog.

PSV en AS Monaco, dat met 1-1 gelijkspeelde bij Real Sociedad, hebben na twee speelronden 4 punten. Over drie weken treft PSV in eigen stadion AS Monaco in de derde groepswedstrijd. Sangaré is daar niet bij, hij kreeg in de slotfase in Graz een rode kaart (twee keer geel) en wordt geschorst.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

3 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

3 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

3 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

6 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

7 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

7 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

9 uur geleden