PSV doet na noodzakelijke zege op Girona weer mee in CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League een noodzakelijke zege geboekt. De Eindhovenaren versloegen Girona met 4-0 en liggen daarmee weer op schema voor een plek bij de beste 24 clubs in het hoofdtoernooi. Na een nederlaag tegen Juventus (3-1) en een gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) en Paris Saint-Germain (1-1) was het pas de eerste overwinning voor PSV, dat over drie weken in het thuisduel met Sjachtar Donetsk een tweede zege hoopt bij te schrijven.
Met de winstpartij op Girona herstelde PSV zich van de nederlaag bij Ajax in de Eredivisie (3-2) van zaterdag. Trainer Peter Bosz slachtofferde middenvelder Ismael Saibari. De Braziliaan Mauro Júnior kreeg tegen de Spanjaarden de voorkeur. Malik Tillman en Guus Til behielden hun basisplaatsen wel op het middenveld. Tillman kreeg na het duel met Ajax, net als Saibari, de nodige kritiek. De Amerikaan stond met balverlies aan de basis van de winnende treffer van de Amsterdammers.
Tillman revancheerde zich in het Philips-stadion. De eerste kansen waren nog wel voor Girona. Op aangeven van Donny van de Beek had Bojan Miovski de bal in de achtste minuut van dichtbij voor het inschieten, maar keeper Walter Benítez redde met zijn schouder.
Ingooi
Na een verre ingooi van Tillman werkte centrale verdediger Ryan Flamingo de bal, na een kwartier voetballen, via een speler van Girona in het doel (1-0).
PSV nam na die treffer het duel in handen. Tillman zelf zorgde in de 33e minuut voor het tweede doelpunt. Vanaf de linkerkant liep de middenvelder het strafschopgebied van Girona in, waar hij niet werd aangepakt. Tillman verraste keeper Paulo Gazzaniga met een schot in de korte hoek.
Na rust stond Tillman met een fraaie balaanname en assist bijna aan de basis van een derde doelpunt. Luuk de Jong schoot de bal echter tegen de paal. Girona moest vanaf de 55e minuut verder met een man minder na een tweede gele kaart voor aanvoerder Arnau Martínez. Kort daarna verliet Noa Lang het veld met een blessure aan het bovenbeen. Invaller Saibari scoorde een kwartier voor tijd, maar die treffer werd om onduidelijke reden afgekeurd. Johan Bakayoko had vervolgens wel succes (3-0) en de Tsjech Ladislav Krejčí passeerde zijn eigen keeper (4-0).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
9 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
5 uur geleden