PSV doet na noodzakelijke zege op Girona weer mee in CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League een noodzakelijke zege geboekt. De Eindhovenaren versloegen Girona met 4-0 en liggen daarmee weer op schema voor een plek bij de beste 24 clubs in het hoofdtoernooi. Na een nederlaag tegen Juventus (3-1) en een gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) en Paris Saint-Germain (1-1) was het pas de eerste overwinning voor PSV, dat over drie weken in het thuisduel met Sjachtar Donetsk een tweede zege hoopt bij te schrijven.
Met de winstpartij op Girona herstelde PSV zich van de nederlaag bij Ajax in de Eredivisie (3-2) van zaterdag. Trainer Peter Bosz slachtofferde middenvelder Ismael Saibari. De Braziliaan Mauro Júnior kreeg tegen de Spanjaarden de voorkeur. Malik Tillman en Guus Til behielden hun basisplaatsen wel op het middenveld. Tillman kreeg na het duel met Ajax, net als Saibari, de nodige kritiek. De Amerikaan stond met balverlies aan de basis van de winnende treffer van de Amsterdammers.
Tillman revancheerde zich in het Philips-stadion. De eerste kansen waren nog wel voor Girona. Op aangeven van Donny van de Beek had Bojan Miovski de bal in de achtste minuut van dichtbij voor het inschieten, maar keeper Walter Benítez redde met zijn schouder.
Ingooi
Na een verre ingooi van Tillman werkte centrale verdediger Ryan Flamingo de bal, na een kwartier voetballen, via een speler van Girona in het doel (1-0).
PSV nam na die treffer het duel in handen. Tillman zelf zorgde in de 33e minuut voor het tweede doelpunt. Vanaf de linkerkant liep de middenvelder het strafschopgebied van Girona in, waar hij niet werd aangepakt. Tillman verraste keeper Paulo Gazzaniga met een schot in de korte hoek.
Na rust stond Tillman met een fraaie balaanname en assist bijna aan de basis van een derde doelpunt. Luuk de Jong schoot de bal echter tegen de paal. Girona moest vanaf de 55e minuut verder met een man minder na een tweede gele kaart voor aanvoerder Arnau Martínez. Kort daarna verliet Noa Lang het veld met een blessure aan het bovenbeen. Invaller Saibari scoorde een kwartier voor tijd, maar die treffer werd om onduidelijke reden afgekeurd. Johan Bakayoko had vervolgens wel succes (3-0) en de Tsjech Ladislav Krejčí passeerde zijn eigen keeper (4-0).
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
7 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
9 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
43 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
3 uur geleden