PSV doet na noodzakelijke zege op Girona weer mee in CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League een noodzakelijke zege geboekt. De Eindhovenaren versloegen Girona met 4-0 en liggen daarmee weer op schema voor een plek bij de beste 24 clubs in het hoofdtoernooi. Na een nederlaag tegen Juventus (3-1) en een gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1) en Paris Saint-Germain (1-1) was het pas de eerste overwinning voor PSV, dat over drie weken in het thuisduel met Sjachtar Donetsk een tweede zege hoopt bij te schrijven.
Met de winstpartij op Girona herstelde PSV zich van de nederlaag bij Ajax in de Eredivisie (3-2) van zaterdag. Trainer Peter Bosz slachtofferde middenvelder Ismael Saibari. De Braziliaan Mauro Júnior kreeg tegen de Spanjaarden de voorkeur. Malik Tillman en Guus Til behielden hun basisplaatsen wel op het middenveld. Tillman kreeg na het duel met Ajax, net als Saibari, de nodige kritiek. De Amerikaan stond met balverlies aan de basis van de winnende treffer van de Amsterdammers.
Tillman revancheerde zich in het Philips-stadion. De eerste kansen waren nog wel voor Girona. Op aangeven van Donny van de Beek had Bojan Miovski de bal in de achtste minuut van dichtbij voor het inschieten, maar keeper Walter Benítez redde met zijn schouder.
Ingooi
Na een verre ingooi van Tillman werkte centrale verdediger Ryan Flamingo de bal, na een kwartier voetballen, via een speler van Girona in het doel (1-0).
PSV nam na die treffer het duel in handen. Tillman zelf zorgde in de 33e minuut voor het tweede doelpunt. Vanaf de linkerkant liep de middenvelder het strafschopgebied van Girona in, waar hij niet werd aangepakt. Tillman verraste keeper Paulo Gazzaniga met een schot in de korte hoek.
Na rust stond Tillman met een fraaie balaanname en assist bijna aan de basis van een derde doelpunt. Luuk de Jong schoot de bal echter tegen de paal. Girona moest vanaf de 55e minuut verder met een man minder na een tweede gele kaart voor aanvoerder Arnau Martínez. Kort daarna verliet Noa Lang het veld met een blessure aan het bovenbeen. Invaller Saibari scoorde een kwartier voor tijd, maar die treffer werd om onduidelijke reden afgekeurd. Johan Bakayoko had vervolgens wel succes (3-0) en de Tsjech Ladislav Krejčí passeerde zijn eigen keeper (4-0).
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
35 minuten geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
22 uur geleden