PSV-directeur Gerbrands woedend over gang van zaken rond Bergwijn
EINDHOVEN (ANP) - Toon Gerbrands is woedend over de gang van zaken rond Steven Bergwijn. De aanvaller belde zondagochtend trainer Ernest Faber op, met het verzoek om buiten de selectie te blijven voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Bergwijn is dicht bij een overgang naar de Engelse club Tottenham Hotspur.
Gerbrands was na het duel duidelijk. Bergwijn kreeg van PSV geen toestemming om naar Londen te gaan om te onderhandelen, maar deed dat volgens informatie van sommige media toch. "In dat geval stoppen wij nu de onderhandelingen", zei hij op duidelijke wijze.
De boosheid van Gerbrands richtte zich vooral op Fulco van Kooperen, de zaakwaarnemer van Bergwijn. Zonder de aanvaller verspeelde PSV opnieuw twee punten: 1-1.
Begrip
Trainer Ernest Faber reageerde rustiger en wat begripvoller. Al vond hij de manier waarop het zondag ging niet zo netjes. "Het had ook anders gekund. Bijvoorbeeld: ik wil het bij PSV mooi afsluiten en daarna een supertransfer maken."
De medespelers begrijpen Bergwijn wel, bleek zondag. "Het is voor ons een flinke aderlating, hij is een goede speler. Maar het kan een hele mooie transfer voor hem worden", zei verdediger Denzel Dumfries. Ook Jorrit Hendrix viel hem bij. "Zo'n kans krijg je niet altijd."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
3 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
11 uur geleden