PSV-directeur Gerbrands na boete UEFA boos op misdragende fans
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet de UEFA 33.625 euro betalen. De Eindhovense club wordt door de Europese voetbalbond gestraft voor wangedrag van de fans, eind september in Graz in Oostenrijk. Supporters van PSV gooiden in de uitwedstrijd tegen Sturm Graz in de Europa League spullen op het veld en ook richtten ze vernielingen aan.
Toon Gerbrands, algemeen directeur van PSV, is boos op de daders. "Voor ons is de maat meer dan vol", zegt hij. "Wij accepteren het niet langer dat mensen zich uit naam van PSV misdragen, zeker niet als wij te gast zijn. Dit wangedrag valt niet onder supporten en ik wil dat het voorgoed stopt. Wij hebben inmiddels contact opgenomen met de Oostenrijkse autoriteiten en met Sturm Graz en zetten alles op alles om de daders te identificeren. De boete zullen we op hen verhalen."
Het loopt de laatste maanden vaak uit de hand met supporters. Feyenoord kreeg dit seizoen meerdere boetes van de UEFA. Zondag ging het na afloop van het duel tussen NEC en Vitesse buiten het stadion helemaal mis. De wedstrijd tussen FC Utrecht en RKC Waalwijk werd tijdelijk gestaakt wegens supporters die aanstekers en bekers met bier op het veld gooiden.
De KNVB, de Eredivisie CV, de Keuken Kampioen Divisie, alle clubs uit het betaalde voetbal en het Supporterscollectief willen dat de misstanden stoppen, lieten ze maandag in een gezamenlijke verklaring weten. Ze overleggen nog over hoe ze dat precies voor elkaar willen krijgen.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
17 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
18 uur geleden