
PSV-coach Schmidt: we hebben laten zien waartoe we in staat zijn
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt vond dat zijn elftal zondag tegen Ajax (1-1) recht had op de zege. "We hadden het eerder af moeten maken. We kregen kansen op een tweede of derde treffer", aldus de Duitser, die tevreden was over het optreden van zijn ploeg.
"Tactisch was het top, we hebben het erg goed gedaan", zei Schmidt. "Alleen het eerste kwartier was het moeizaam. Daarna liep het precies zoals we wilden. We gaven niets weg en maakten zelf op een mooi moment een doelpunt."
Ajax nam na rust meer risico's en PSV kreeg in de omschakeling wat kansen. Schmidt: "In balbezit kon het misschien nog wat beter, maar we hebben progressie geboekt. Zowel donderdag tegen Olympiakos als vandaag tegen Ajax."
PSV moet zich voorlopig richten op de tweede plaats. AZ heeft na zondag nog een achterstand van 2 punten op de Eindhovenaren. "We hebben nu weken waarin we volop kunnen trainen, met alleen een wedstrijd in het weekend. Die trainingen kunnen we gebruiken om ons te ontwikkelen", aldus Schmidt.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
15 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
17 uur geleden