PSV-coach Schmidt: slim en gedisciplineerd gespeeld
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt wilde na de succesvolle thuiswedstrijd tegen FC Midtjylland (3-0) in de derde voorronde van de Champions League nog niet aan de return volgende week dinsdag in Denemarken denken. "We moeten nu eerst herstellen van deze wedstrijd en dan gaat het vizier op zaterdag. We gaan proberen de eerste prijs van het seizoen te pakken", doelde hij bij RTL7 op het duel om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax. "Pas daarna gaan we ons op de return in Denemarken richten."
PSV had een groot overwicht tegen de Denen, maar Schmidt vond het zeker geen gemakkelijke wedstrijd voor zijn ploeg. "Midtjylland is moeilijk te bespelen. Ze gebruiken vaak de lange bal en met al die verre ingooiballen moet je ook uitkijken. Het team heeft in verdedigend opzicht gezamenlijk hard gewerkt en aanvallend hebben we het geduld kunnen opbrengen om de juiste oplossingen te vinden."
Schmidt: "We hebben in de hele wedstrijd ons niveau weten vast te houden, met intelligent, slim en gedisciplineerd spel. We hebben het duel voortdurend gecontroleerd. We hebben amper kansen weggegeven en zelf veel kansen gecreëerd. Het is een goed teken dat we daartoe in staat waren, al hadden we nog wel wat meer moeten scoren. Maar dit is een verdiende zege."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
15 minuten geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
17 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden