PSV-coach Schmidt: slim en gedisciplineerd gespeeld
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt wilde na de succesvolle thuiswedstrijd tegen FC Midtjylland (3-0) in de derde voorronde van de Champions League nog niet aan de return volgende week dinsdag in Denemarken denken. "We moeten nu eerst herstellen van deze wedstrijd en dan gaat het vizier op zaterdag. We gaan proberen de eerste prijs van het seizoen te pakken", doelde hij bij RTL7 op het duel om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax. "Pas daarna gaan we ons op de return in Denemarken richten."
PSV had een groot overwicht tegen de Denen, maar Schmidt vond het zeker geen gemakkelijke wedstrijd voor zijn ploeg. "Midtjylland is moeilijk te bespelen. Ze gebruiken vaak de lange bal en met al die verre ingooiballen moet je ook uitkijken. Het team heeft in verdedigend opzicht gezamenlijk hard gewerkt en aanvallend hebben we het geduld kunnen opbrengen om de juiste oplossingen te vinden."
Schmidt: "We hebben in de hele wedstrijd ons niveau weten vast te houden, met intelligent, slim en gedisciplineerd spel. We hebben het duel voortdurend gecontroleerd. We hebben amper kansen weggegeven en zelf veel kansen gecreëerd. Het is een goed teken dat we daartoe in staat waren, al hadden we nog wel wat meer moeten scoren. Maar dit is een verdiende zege."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).
44 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).
45 minuten geledenZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.
4 uur geleden