Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Schmidt: het grote doel is bereikt

PSV-coach Schmidt: het grote doel is bereikt

TRONDHEIM (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt was na de overwinning bij Rosenborg (0-2), goed voor een ticket voor de groepsfase van de Europa League, een meer dan tevreden man. "Het was een verdiende zege", liet de Duitse trainer bij de NOS weten. "We hebben hiermee ons grote doel bereikt. Voor de club, voor de fans en natuurlijk voor de ploeg is het zeer verheugend dat we doorgaan in de Europa League."

Volgens Schmidt lag er veel druk op PSV in Noorwegen. "Ik ben trots en blij dat de ploeg in staat was om hiermee goed om te gaan. We hebben als team sterk gefunctioneerd, zowel in defensief opzicht als in de omschakelmomenten naar de aanval. Rosenborg was als thuisspelende club zeer gemotiveerd. Daarom moesten wij in topvorm zijn, ook in tactisch opzicht. Ik weet hoe goed mijn ploeg kan spelen als de concentratie optimaal is. Nu is het zaak om de stijgende lijn vast te houden. Dit was in elk geval een grote stap in onze ontwikkeling."

Ook Schmidt had uiteraard genoten van zijn debutant Eran Zahavi, die zelf voor 0-1 tekende en bij de 0-2 van Cody Gakpo de assist verzorgde. "We weten dat Eran Zahavi kan scoren, daarom hebben we hem ook gehaald. Hij is een echte teamspeler, met een sterke geldingsdrang. Zijn ambitie brengt hij over op het team. We willen winnen en we willen doelpunten maken en hij doet er alles aan om het te laten gebeuren. Maar ook Donyell Malen heeft als aanvaller heel veel werk verricht voor de ploeg. De saamhorigheid was groot onderling."

Meer uit Sport

'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

7 uur geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

11 uur geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

19 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

19 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

21 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

22 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

22 uur geleden