Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Schmidt: het grote doel is bereikt

PSV-coach Schmidt: het grote doel is bereikt

TRONDHEIM (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt was na de overwinning bij Rosenborg (0-2), goed voor een ticket voor de groepsfase van de Europa League, een meer dan tevreden man. "Het was een verdiende zege", liet de Duitse trainer bij de NOS weten. "We hebben hiermee ons grote doel bereikt. Voor de club, voor de fans en natuurlijk voor de ploeg is het zeer verheugend dat we doorgaan in de Europa League."

Volgens Schmidt lag er veel druk op PSV in Noorwegen. "Ik ben trots en blij dat de ploeg in staat was om hiermee goed om te gaan. We hebben als team sterk gefunctioneerd, zowel in defensief opzicht als in de omschakelmomenten naar de aanval. Rosenborg was als thuisspelende club zeer gemotiveerd. Daarom moesten wij in topvorm zijn, ook in tactisch opzicht. Ik weet hoe goed mijn ploeg kan spelen als de concentratie optimaal is. Nu is het zaak om de stijgende lijn vast te houden. Dit was in elk geval een grote stap in onze ontwikkeling."

Ook Schmidt had uiteraard genoten van zijn debutant Eran Zahavi, die zelf voor 0-1 tekende en bij de 0-2 van Cody Gakpo de assist verzorgde. "We weten dat Eran Zahavi kan scoren, daarom hebben we hem ook gehaald. Hij is een echte teamspeler, met een sterke geldingsdrang. Zijn ambitie brengt hij over op het team. We willen winnen en we willen doelpunten maken en hij doet er alles aan om het te laten gebeuren. Maar ook Donyell Malen heeft als aanvaller heel veel werk verricht voor de ploeg. De saamhorigheid was groot onderling."

Meer uit Sport

UCI-baas voorziet geen snelle hittemaatregelen in wielrennen

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.

6 uur geleden
Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

13 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

13 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

14 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

16 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

16 uur geleden