PSV-coach Schmidt focust zich nu op tweede plek
EINDHOVEN (ANP) - Voor PSV staat de rest van het seizoen in het teken van het veroveren van de tweede plaats. Trainer Roger Schmidt gaf de hoop op de landstitel de voorbije weken nog niet helemaal op, maar na nieuw puntenverlies tegen Feyenoord (1-1) kon de Duitse trainer bijna niet anders.
"Voor ons moet de focus gewoon op de eerstvolgende wedstrijd. Maar als we naar de ranglijst kijken, weten we dat het heel erg moeilijk gaat worden om Ajax nog in te halen", aldus Schmidt, die PSV goed zag beginnen in het Philips-stadion tegen Feyenoord. "Het eerste kwartier speelden we in mijn ogen uitstekend. In die fase hadden we echter een doelpunt moeten maken, dat had ons erg geholpen. Daarna raakten we de controle kwijt."
Feyenoord legde in vlugge counters, tot meerdere keren toe, de defensieve zwakheden van PSV bloot. Alleen Steven Berghuis wist een keer te profiteren. Donyell Malen maakte voor rust gelijk. "We gaven in de omschakeling te veel ruimte weg en de 'restverdediging' klopte niet altijd", zag Schmidt.
PSV had in de tweede helft het initiatief, maar Feyenoord kwam op het eerste kwartier na niet echt in de problemen. Schmidt: "De spelers waren kapot, de laatste tik kon niet worden uitgedeeld. Ik denk dat wij in de slotfase net iets meer voor de overwinning gingen, maar daarvoor moeten we wel onze kansen afmaken.’’
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
10 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
34 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
58 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geleden