PSV-coach Schmidt: deze zege belangrijk voor onze ontwikkeling
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt hechtte zaterdag veel waarde aan de zege op FC Groningen (5-2). Niet zozeer vanwege de uitslag, maar meer hoe die overwinning tot stand kwam.
"We deden het verdedigend goed de laatste weken, maar vandaag waren de ruimtes tussen de linies te groot. We hadden wat problemen aan het begin van de wedstrijd", aldus Schmidt, die Groningen halverwege de eerste helft op voorsprong zag staan. "Soms moet je accepteren dat het moeilijk is wedstrijden te winnen. Fysiek en mentaal waren we na drukke weken niet helemaal fris. Met een goede instelling en hard werken kun je ook wedstrijden winnen, en ook door mooie doelpunten te maken. Deze wedstrijd is daarom belangrijk voor onze ontwikkeling."
PSV gaat de laatste dagen van de transfermarkt proberen de selectie nog te versterken. "Maar dat doen we alleen als we spelers kunnen krijgen die ons echt beter maken. Iemand met extra kwaliteit, een echte toevoeging. We hebben al een goede ploeg, maar we krijgen een pittig schema. Als je voor titels wil spelen en Europees speelt, zul je je moeten versterken."
Aanvaller Luuk de Jong komt niet naar Eindhoven, maakte Schmidt duidelijk. Ook liet de Duitse trainer nogmaals weten dat Mohamed Ihattaren na 1 september geen deel meer uitmaakt van de selectie van PSV. De middenvelder heeft nog tot en met dinsdag om de club te verlaten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
16 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
21 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geleden