PSV-coach Schmidt: deze zege belangrijk voor onze ontwikkeling
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt hechtte zaterdag veel waarde aan de zege op FC Groningen (5-2). Niet zozeer vanwege de uitslag, maar meer hoe die overwinning tot stand kwam.
"We deden het verdedigend goed de laatste weken, maar vandaag waren de ruimtes tussen de linies te groot. We hadden wat problemen aan het begin van de wedstrijd", aldus Schmidt, die Groningen halverwege de eerste helft op voorsprong zag staan. "Soms moet je accepteren dat het moeilijk is wedstrijden te winnen. Fysiek en mentaal waren we na drukke weken niet helemaal fris. Met een goede instelling en hard werken kun je ook wedstrijden winnen, en ook door mooie doelpunten te maken. Deze wedstrijd is daarom belangrijk voor onze ontwikkeling."
PSV gaat de laatste dagen van de transfermarkt proberen de selectie nog te versterken. "Maar dat doen we alleen als we spelers kunnen krijgen die ons echt beter maken. Iemand met extra kwaliteit, een echte toevoeging. We hebben al een goede ploeg, maar we krijgen een pittig schema. Als je voor titels wil spelen en Europees speelt, zul je je moeten versterken."
Aanvaller Luuk de Jong komt niet naar Eindhoven, maakte Schmidt duidelijk. Ook liet de Duitse trainer nogmaals weten dat Mohamed Ihattaren na 1 september geen deel meer uitmaakt van de selectie van PSV. De middenvelder heeft nog tot en met dinsdag om de club te verlaten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
42 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
1 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
1 uur geleden