PSV-coach Rutten merkt niets van eventuele tweespalt in selectie
EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten merkt in aanloop naar de beslissende competitiewedstrijd tegen AZ geen tweespalt in de selectie van PSV. "Ik heb het in ieder geval niet ontdekt", zei de assistent, die zondag in Alkmaar de eindverantwoordelijke is na het vertrek van hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij.
Van Nistelrooij voelde geen draagvlak meer bij PSV, waar een aantal spelers niet te spreken zou zijn over zijn aanpak. Na een gesprek op dinsdag met directeuren Earnest Stewart en Marcel Brands besloot de oud-spits een dag later te vertrekken.
"In onze groep zitten qua leeftijd best wel veel volwassen spelers, maar ook veel jonge spelers. Zij hebben wel even vijf minuten een armpje om hen heen nodig na zo'n moment", zei Rutten. Hij heeft tegen AZ iedereen beschikbaar, ook de vorige week tegen sc Heerenveen geblesseerd uitgevallen linksback Patrick van Aanholt. "De spelers zijn allemaal goedbetaalde professionals, maar ook mensen. Sommigen kunnen de knop snel omdraaien en gaan weer door. Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid pakken."
Veel gesprekken
De 60-jarige Rutten voerde de voorbije dagen veel gesprekken, vertelde hij. "Het is niet zomaar wat. Er zit heel veel teleurstelling in. Daarna ga je nadenken over hoe we het tegen AZ zo goed mogelijk kunnen doen", aldus de oud-speler van FC Twente.
PSV heeft aan een gelijkspel genoeg om zeker te zijn van de tweede plaats, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. "Dit soort wedstrijden vind ik mooi, daar geniet ik van", aldus Rutten. "Maar uiteraard niet van de situatie waarin we terecht zijn gekomen."
De trainer gaat in principe aan de opstelling weinig of niets veranderen, liet hij blijken. "We hebben een hele lange reeks gehad dat we goed presteerden. Mijn basisgedachte is om niet alles overhoop te gooien en niet alles zomaar te doorbreken. Als ik vandaag of morgen voel dat iemand zo diep zit dat hij niet een topprestatie kan leveren, dan moet ik ingrijpen als professional. Er hangt veel af van deze wedstrijd. De norm bij PSV is om in de Champions League te spelen. Lukt dat niet, dan is dat een grote deceptie."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
3 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
6 uur geleden