Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Rutten merkt niets van eventuele tweespalt in selectie

PSV-coach Rutten merkt niets van eventuele tweespalt in selectie

EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten merkt in aanloop naar de beslissende competitiewedstrijd tegen AZ geen tweespalt in de selectie van PSV. "Ik heb het in ieder geval niet ontdekt", zei de assistent, die zondag in Alkmaar de eindverantwoordelijke is na het vertrek van hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij.

Van Nistelrooij voelde geen draagvlak meer bij PSV, waar een aantal spelers niet te spreken zou zijn over zijn aanpak. Na een gesprek op dinsdag met directeuren Earnest Stewart en Marcel Brands besloot de oud-spits een dag later te vertrekken.

"In onze groep zitten qua leeftijd best wel veel volwassen spelers, maar ook veel jonge spelers. Zij hebben wel even vijf minuten een armpje om hen heen nodig na zo'n moment", zei Rutten. Hij heeft tegen AZ iedereen beschikbaar, ook de vorige week tegen sc Heerenveen geblesseerd uitgevallen linksback Patrick van Aanholt. "De spelers zijn allemaal goedbetaalde professionals, maar ook mensen. Sommigen kunnen de knop snel omdraaien en gaan weer door. Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid pakken."

Veel gesprekken

De 60-jarige Rutten voerde de voorbije dagen veel gesprekken, vertelde hij. "Het is niet zomaar wat. Er zit heel veel teleurstelling in. Daarna ga je nadenken over hoe we het tegen AZ zo goed mogelijk kunnen doen", aldus de oud-speler van FC Twente.

PSV heeft aan een gelijkspel genoeg om zeker te zijn van de tweede plaats, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. "Dit soort wedstrijden vind ik mooi, daar geniet ik van", aldus Rutten. "Maar uiteraard niet van de situatie waarin we terecht zijn gekomen."

De trainer gaat in principe aan de opstelling weinig of niets veranderen, liet hij blijken. "We hebben een hele lange reeks gehad dat we goed presteerden. Mijn basisgedachte is om niet alles overhoop te gooien en niet alles zomaar te doorbreken. Als ik vandaag of morgen voel dat iemand zo diep zit dat hij niet een topprestatie kan leveren, dan moet ik ingrijpen als professional. Er hangt veel af van deze wedstrijd. De norm bij PSV is om in de Champions League te spelen. Lukt dat niet, dan is dat een grote deceptie."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

7 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

7 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

8 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

9 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

11 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

11 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

11 uur geleden