Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Rutten merkt niets van eventuele tweespalt in selectie

PSV-coach Rutten merkt niets van eventuele tweespalt in selectie

EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten merkt in aanloop naar de beslissende competitiewedstrijd tegen AZ geen tweespalt in de selectie van PSV. "Ik heb het in ieder geval niet ontdekt", zei de assistent, die zondag in Alkmaar de eindverantwoordelijke is na het vertrek van hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij.

Van Nistelrooij voelde geen draagvlak meer bij PSV, waar een aantal spelers niet te spreken zou zijn over zijn aanpak. Na een gesprek op dinsdag met directeuren Earnest Stewart en Marcel Brands besloot de oud-spits een dag later te vertrekken.

"In onze groep zitten qua leeftijd best wel veel volwassen spelers, maar ook veel jonge spelers. Zij hebben wel even vijf minuten een armpje om hen heen nodig na zo'n moment", zei Rutten. Hij heeft tegen AZ iedereen beschikbaar, ook de vorige week tegen sc Heerenveen geblesseerd uitgevallen linksback Patrick van Aanholt. "De spelers zijn allemaal goedbetaalde professionals, maar ook mensen. Sommigen kunnen de knop snel omdraaien en gaan weer door. Iedereen moet nu zijn verantwoordelijkheid pakken."

Veel gesprekken

De 60-jarige Rutten voerde de voorbije dagen veel gesprekken, vertelde hij. "Het is niet zomaar wat. Er zit heel veel teleurstelling in. Daarna ga je nadenken over hoe we het tegen AZ zo goed mogelijk kunnen doen", aldus de oud-speler van FC Twente.

PSV heeft aan een gelijkspel genoeg om zeker te zijn van de tweede plaats, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. "Dit soort wedstrijden vind ik mooi, daar geniet ik van", aldus Rutten. "Maar uiteraard niet van de situatie waarin we terecht zijn gekomen."

De trainer gaat in principe aan de opstelling weinig of niets veranderen, liet hij blijken. "We hebben een hele lange reeks gehad dat we goed presteerden. Mijn basisgedachte is om niet alles overhoop te gooien en niet alles zomaar te doorbreken. Als ik vandaag of morgen voel dat iemand zo diep zit dat hij niet een topprestatie kan leveren, dan moet ik ingrijpen als professional. Er hangt veel af van deze wedstrijd. De norm bij PSV is om in de Champions League te spelen. Lukt dat niet, dan is dat een grote deceptie."

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

5 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

6 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

7 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

8 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

9 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

9 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

11 uur geleden