Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Bosz wil ondanks slechte serie niet spreken van crisis

PSV-coach Bosz wil ondanks slechte serie niet spreken van crisis

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt niet dat er sprake is van een crisis. "Daar is geen reden voor", zei hij in het Philips Stadion. "We doen nog mee in de Champions League, om het kampioenschap en in de beker. Het is wel topclub-onwaardig en PSV-onwaardig dat we zoveel punten verspelen. Dat analyseren we. Het is aan ons om het om te draaien."

PSV won in de Eredivisie slechts één van de laatste zes wedstrijden en is de koppositie kwijtgeraakt. De kritiek op Bosz is daardoor de afgelopen weken flink toegenomen. "Ik probeer er vakinhoudelijk naar te kijken en ga niet mee in de clichés. Want dat zijn ze bijna allemaal. Daar moet ik om lachen."

Bosz doelde met die opmerking onder meer op de eerste tegentreffer bij Juventus van vorige week dinsdag. Middenvelder Joey Veerman probeerde in het eigen zestienmetergebied op een voetballende manier onder de druk van Juventus uit te komen. De Volendammer verspeelde de bal en stond daarmee aan de basis van de 1-0. PSV verloor uiteindelijk met 2-1. "Er wordt altijd gezegd dat spelers bij mij te veel risico nemen, maar ik snap het verband niet. Ik zeg tegen Joey op zo'n moment echt niet dat hij de voetballende oplossing moet zoeken."

Geprikkeld

De 61-jarige trainer reageerde, voor zijn doen, wat geprikkeld op sommige vragen. "Dans ik om het woord crisis heen?", vroeg hij aan een journalist die dat tegen hem zei. "Ik weet misschien ook niet helemaal hoe het zit. Ik kijk naar de feiten en die zeggen dat we veel punten verliezen en doelpunten tegen krijgen. Dat gebeurt veel uit spelhervattingen en ik zie dat daar langzaam verbetering in zit. Als trainer probeer ik wedstrijden te analyseren."

Bosz refereerde aan de duels met NEC (3-3) en Willem II (1-1), waarin PSV in de slotfase een voorsprong weggaf. "Dat mag ons niet gebeuren, dat is te veel. Ik sluit mijn ogen daar niet voor."

Te veel spelers die vorig seizoen een hoog niveau haalden, doen dat nu niet, ziet ook Bosz. "Het is aan mij om ervoor te zorgen dat spelers weer een hoog niveau aantikken, dat we weer dominant zijn", aldus Bosz, die vertrouwen haalt uit de ontmoeting van zaterdag met FC Utrecht (2-2). "Het is niet zo dat bij puntenverlies alles slecht is. Ik zie gelukkig een stijgende lijn, een bepaalde ontwikkeling. Ik hoop morgen op een memorabele Champions League-avond."

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

9 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

10 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

10 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

11 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

11 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

11 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

11 uur geleden