PSV-coach Bosz: we willen het niet op laatste duel laten aankomen
SEVILLA (ANP) - PSV wil kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League woensdag in de uitwedstrijd tegen Sevilla al veiligstellen. De Eindhovenaren spelen over twee weken in de laatste speelronde nog tegen Arsenal, maar als het aan trainer Peter Bosz ligt, laat zijn elftal het daar niet op aankomen.
"Wij gaan er daarom alles aan doen hier morgen te winnen", vertelde Bosz op een persconferentie, kort voor de afsluitende training van PSV. "Dat is eigenlijk altijd onze intentie en ik moet zeggen dat dat dit seizoen al vaak is gelukt."
PSV stelt een plaats in de achtste finales woensdag veilig als het zelf bij Sevilla wint en Arsenal in Londen RC Lens weet te verslaan. In het seizoen 2015/2016 drong de huidige koploper van de Eredivisie voor het laatst door tot de laatste zestien clubs in de Champions League. PSV, dat toen onder leiding stond van Phillip Cocu, verloor destijds in de achtste finales na strafschoppen van Atlético Madrid.
Overwinteren 'grote stap'
"Ik heb er wel een idee van hoe dat voor een club als PSV is", zei Bosz. "Het is goed voor de club en de spelers om er na de winterstop nog steeds bij te zijn. De spelers leren er ontzettend veel van. Overwinteren zou een grote stap zijn."
PSV begon de groepsfase van de Champions League met een nederlaag van 4-0 bij Arsenal. "Sindsdien zijn we verdedigend vooruitgegaan", vindt Bosz. "We werken nu al vijf maanden met elkaar samen. Onze aanvallers zetten goed druk, want daar begint het druk zetten. Daar hebben we een aantal manieren voor."
Spelers 'voetbalintelligent'
Bosz vindt dat de spelers van PSV zijn visie snel in zich hebben opgenomen. "Dat komt doordat ze voetbalintelligent zijn en goede voetballers zijn." Op de vraag of Bosz die intelligente spelers ook tot zijn beschikking had bij vorige werkgevers als Ajax en Borussia Dortmund, zei hij: "Niet zo goed als hier."
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
20 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geleden