PSV-coach Bosz: we willen het niet op laatste duel laten aankomen
SEVILLA (ANP) - PSV wil kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League woensdag in de uitwedstrijd tegen Sevilla al veiligstellen. De Eindhovenaren spelen over twee weken in de laatste speelronde nog tegen Arsenal, maar als het aan trainer Peter Bosz ligt, laat zijn elftal het daar niet op aankomen.
"Wij gaan er daarom alles aan doen hier morgen te winnen", vertelde Bosz op een persconferentie, kort voor de afsluitende training van PSV. "Dat is eigenlijk altijd onze intentie en ik moet zeggen dat dat dit seizoen al vaak is gelukt."
PSV stelt een plaats in de achtste finales woensdag veilig als het zelf bij Sevilla wint en Arsenal in Londen RC Lens weet te verslaan. In het seizoen 2015/2016 drong de huidige koploper van de Eredivisie voor het laatst door tot de laatste zestien clubs in de Champions League. PSV, dat toen onder leiding stond van Phillip Cocu, verloor destijds in de achtste finales na strafschoppen van Atlético Madrid.
Overwinteren 'grote stap'
"Ik heb er wel een idee van hoe dat voor een club als PSV is", zei Bosz. "Het is goed voor de club en de spelers om er na de winterstop nog steeds bij te zijn. De spelers leren er ontzettend veel van. Overwinteren zou een grote stap zijn."
PSV begon de groepsfase van de Champions League met een nederlaag van 4-0 bij Arsenal. "Sindsdien zijn we verdedigend vooruitgegaan", vindt Bosz. "We werken nu al vijf maanden met elkaar samen. Onze aanvallers zetten goed druk, want daar begint het druk zetten. Daar hebben we een aantal manieren voor."
Spelers 'voetbalintelligent'
Bosz vindt dat de spelers van PSV zijn visie snel in zich hebben opgenomen. "Dat komt doordat ze voetbalintelligent zijn en goede voetballers zijn." Op de vraag of Bosz die intelligente spelers ook tot zijn beschikking had bij vorige werkgevers als Ajax en Borussia Dortmund, zei hij: "Niet zo goed als hier."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
20 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
17 uur geleden