Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Bosz: we willen het niet op laatste duel laten aankomen

PSV-coach Bosz: we willen het niet op laatste duel laten aankomen

SEVILLA (ANP) - PSV wil kwalificatie voor de achtste finales van de Champions League woensdag in de uitwedstrijd tegen Sevilla al veiligstellen. De Eindhovenaren spelen over twee weken in de laatste speelronde nog tegen Arsenal, maar als het aan trainer Peter Bosz ligt, laat zijn elftal het daar niet op aankomen.

"Wij gaan er daarom alles aan doen hier morgen te winnen", vertelde Bosz op een persconferentie, kort voor de afsluitende training van PSV. "Dat is eigenlijk altijd onze intentie en ik moet zeggen dat dat dit seizoen al vaak is gelukt."

PSV stelt een plaats in de achtste finales woensdag veilig als het zelf bij Sevilla wint en Arsenal in Londen RC Lens weet te verslaan. In het seizoen 2015/2016 drong de huidige koploper van de Eredivisie voor het laatst door tot de laatste zestien clubs in de Champions League. PSV, dat toen onder leiding stond van Phillip Cocu, verloor destijds in de achtste finales na strafschoppen van Atlético Madrid.

Overwinteren 'grote stap'

"Ik heb er wel een idee van hoe dat voor een club als PSV is", zei Bosz. "Het is goed voor de club en de spelers om er na de winterstop nog steeds bij te zijn. De spelers leren er ontzettend veel van. Overwinteren zou een grote stap zijn."

PSV begon de groepsfase van de Champions League met een nederlaag van 4-0 bij Arsenal. "Sindsdien zijn we verdedigend vooruitgegaan", vindt Bosz. "We werken nu al vijf maanden met elkaar samen. Onze aanvallers zetten goed druk, want daar begint het druk zetten. Daar hebben we een aantal manieren voor."

Spelers 'voetbalintelligent'

Bosz vindt dat de spelers van PSV zijn visie snel in zich hebben opgenomen. "Dat komt doordat ze voetbalintelligent zijn en goede voetballers zijn." Op de vraag of Bosz die intelligente spelers ook tot zijn beschikking had bij vorige werkgevers als Ajax en Borussia Dortmund, zei hij: "Niet zo goed als hier."

Meer uit Voetbal

Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

56 minuten geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

2 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

3 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

5 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

11 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

20 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

21 uur geleden