PSV-coach Bosz vindt dat Schouten plek in selectie Oranje verdient
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz vindt dat Jerdy Schouten een plek in de selectie van het Nederlands elftal verdient. Dat zei de trainer na de zwaarbevochten zege op RC Lens in de Champions League (1-0). Middenvelder Schouten behoorde in het Philips-stadion tot een van de uitblinkers.
"Ik ga ervan uit dat hij er bij zit. Dat zeg ik op basis van wat we iedere week zien. Ik ben alleen niet de bondscoach", aldus Bosz, die ook vond dat Joey Veerman zich revancheerde voor zijn mindere optreden tegen Ajax, toen hij halverwege al naar de kant werd gehaald. "Dit zijn hele goede wedstrijden voor hem."
Schouten en Veerman zijn de enige PSV'ers die deel uitmaken van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. Komende vrijdag volgt de definitieve selectie. Veerman speelde tot dusverre vier interlands en is onder bondscoach Ronald Koeman inmiddels wel zeker van een plek in de definitieve selectie. In de vorige interlandperiode in oktober was Veerman basisspeler tegen Frankrijk en invaller in de ontmoeting met Griekenland. Koeman riep Schouten toen, ondanks de afwezigheid van enkele middenvelders, niet op.
Goede ontwikkeling
Voor de 26-jarige Schouten staat de teller op één interland. De vorige bondscoach Louis van Gaal liet de speler in juni vorig jaar, toen hij nog uitkwam voor Bologna, debuteren in de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League. Schouten startte in de basis en werd halverwege de tweede helft gewisseld. Van Gaal was niet tevreden, ook niet over de eveneens debuterende PSV'er Jordan Teze. "Schouten leed minder balverlies dan Teze, maar hij speelde de bal ook steeds naar het dichtstbijzijnde station. Ik heb liever dat hij een paar stationnetjes overslaat. Al vind ik dat Schouten uiteindelijk nog wel een voldoende heeft gehaald", sprak de toenmalige bondscoach.
Bosz is van mening dat Schouten een goede ontwikkeling heeft doorgemaakt en zich bij PSV in korte tijd heeft ontwikkeld tot een onmisbare schakel. Koeman is in aanloop naar het EK in Duitsland, waar Oranje zich deze maand definitief voor kan plaatsen, op zoek naar zijn ideale middenveld. Frenkie de Jong is zeker van zijn plek, maar de andere posities zijn vacant. Tijjani Reijnders van AC Milan pakte in oktober zijn kans en staat er inmiddels goed op bij de bondscoach.
"Het zou mooi zijn als Schouten het bij Oranje mag laten zien. Als trainer van PSV vind ik dat hij het verdient", aldus Bosz.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
6 minuten geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
5 uur geleden