PSV-coach Bosz vindt dat Schouten plek in selectie Oranje verdient
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz vindt dat Jerdy Schouten een plek in de selectie van het Nederlands elftal verdient. Dat zei de trainer na de zwaarbevochten zege op RC Lens in de Champions League (1-0). Middenvelder Schouten behoorde in het Philips-stadion tot een van de uitblinkers.
"Ik ga ervan uit dat hij er bij zit. Dat zeg ik op basis van wat we iedere week zien. Ik ben alleen niet de bondscoach", aldus Bosz, die ook vond dat Joey Veerman zich revancheerde voor zijn mindere optreden tegen Ajax, toen hij halverwege al naar de kant werd gehaald. "Dit zijn hele goede wedstrijden voor hem."
Schouten en Veerman zijn de enige PSV'ers die deel uitmaken van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. Komende vrijdag volgt de definitieve selectie. Veerman speelde tot dusverre vier interlands en is onder bondscoach Ronald Koeman inmiddels wel zeker van een plek in de definitieve selectie. In de vorige interlandperiode in oktober was Veerman basisspeler tegen Frankrijk en invaller in de ontmoeting met Griekenland. Koeman riep Schouten toen, ondanks de afwezigheid van enkele middenvelders, niet op.
Goede ontwikkeling
Voor de 26-jarige Schouten staat de teller op één interland. De vorige bondscoach Louis van Gaal liet de speler in juni vorig jaar, toen hij nog uitkwam voor Bologna, debuteren in de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League. Schouten startte in de basis en werd halverwege de tweede helft gewisseld. Van Gaal was niet tevreden, ook niet over de eveneens debuterende PSV'er Jordan Teze. "Schouten leed minder balverlies dan Teze, maar hij speelde de bal ook steeds naar het dichtstbijzijnde station. Ik heb liever dat hij een paar stationnetjes overslaat. Al vind ik dat Schouten uiteindelijk nog wel een voldoende heeft gehaald", sprak de toenmalige bondscoach.
Bosz is van mening dat Schouten een goede ontwikkeling heeft doorgemaakt en zich bij PSV in korte tijd heeft ontwikkeld tot een onmisbare schakel. Koeman is in aanloop naar het EK in Duitsland, waar Oranje zich deze maand definitief voor kan plaatsen, op zoek naar zijn ideale middenveld. Frenkie de Jong is zeker van zijn plek, maar de andere posities zijn vacant. Tijjani Reijnders van AC Milan pakte in oktober zijn kans en staat er inmiddels goed op bij de bondscoach.
"Het zou mooi zijn als Schouten het bij Oranje mag laten zien. Als trainer van PSV vind ik dat hij het verdient", aldus Bosz.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
14 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
16 uur geleden