PSV breidt reeks overwinningen in Eredivisie uit tegen Fortuna
EINDHOVEN (ANP) - PSV gaat ook na de voorbije interlandperiode door met winnen. De koploper versloeg Fortuna Sittard in het Philips-stadion met 3-1 en heeft na negen duels het maximale aantal van 27 punten. Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 wonnen de Eindhovenaren, die toen onder leiding stonden van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels.
Trainer Peter Bosz slaagt er tot dusverre steeds in zijn elftal ook te motiveren voor de wedstrijden tegen de 'kleinere' tegenstanders. De voorgaande seizoenen liet PSV, dat ruim vijf jaar geleden voor het laatst kampioen werd, juist in die ontmoetingen de nodige punten liggen.
Noa Lang kon nog niet meedoen bij PSV. De linksbuiten heeft een blessure, waardoor hij ook de twee interlands van Oranje tegen Frankrijk en Griekenland miste. Hirving Lozano nam zijn plek in. Verder gaf Bosz op het middenveld de voorkeur aan Guus Til boven de van een blessure herstelde Malik Tillman.
Luuk de Jong
Luuk de Jong leek de score al in de 10e minuut te openen, nadat doelman Ivor Pandur de bal na een hard schot van Olivier Boscagli niet goed had verwerkt. De Jong scoorde, maar deed dat met zijn hand. Til had niet veel later wel succes. Na een mooie aanval legde Johan Bakayoko de bal goed opzij naar Til, die niet faalde. PSV was veel beter en kreeg ook kansen, maar wist in de eerste helft niet meer te scoren.
Na rust liep de thuisploeg alsnog verder uit. De Braziliaanse verdediger André Ramalho kopte in de 55e minuut raak uit een hoekschop. Bakayoko zorgde in de 78e minuut, met een van richting veranderd schot, voor de 3-0.
Strafschop
Fortuna redde in blessuretijd de eer, door een benutte strafschop van Kaj Sierhuis. De penalty werd gegeven na een overtreding van Tillman. PSV liet door dat doelpunt na een record te evenaren. In het seizoen 1977/1978 had de Brabantse club na negen duels pas twee doelpunten tegen, nu zijn dat er drie.
PSV kan volgende week zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax de tiende zege op rij behalen. Eerst wacht dinsdag in Frankrijk de ontmoeting met RC Lens in de Champions League.
Fortuna Sittard heeft nu de laatste vier competitieduels verloren en zakt na een goede start weg op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
17 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
23 uur geleden