Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV breidt reeks overwinningen in Eredivisie uit tegen Fortuna

PSV breidt reeks overwinningen in Eredivisie uit tegen Fortuna

EINDHOVEN (ANP) - PSV gaat ook na de voorbije interlandperiode door met winnen. De koploper versloeg Fortuna Sittard in het Philips-stadion met 3-1 en heeft na negen duels het maximale aantal van 27 punten. Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 wonnen de Eindhovenaren, die toen onder leiding stonden van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels.

Trainer Peter Bosz slaagt er tot dusverre steeds in zijn elftal ook te motiveren voor de wedstrijden tegen de 'kleinere' tegenstanders. De voorgaande seizoenen liet PSV, dat ruim vijf jaar geleden voor het laatst kampioen werd, juist in die ontmoetingen de nodige punten liggen.

Noa Lang kon nog niet meedoen bij PSV. De linksbuiten heeft een blessure, waardoor hij ook de twee interlands van Oranje tegen Frankrijk en Griekenland miste. Hirving Lozano nam zijn plek in. Verder gaf Bosz op het middenveld de voorkeur aan Guus Til boven de van een blessure herstelde Malik Tillman.

Luuk de Jong

Luuk de Jong leek de score al in de 10e minuut te openen, nadat doelman Ivor Pandur de bal na een hard schot van Olivier Boscagli niet goed had verwerkt. De Jong scoorde, maar deed dat met zijn hand. Til had niet veel later wel succes. Na een mooie aanval legde Johan Bakayoko de bal goed opzij naar Til, die niet faalde. PSV was veel beter en kreeg ook kansen, maar wist in de eerste helft niet meer te scoren.

Na rust liep de thuisploeg alsnog verder uit. De Braziliaanse verdediger André Ramalho kopte in de 55e minuut raak uit een hoekschop. Bakayoko zorgde in de 78e minuut, met een van richting veranderd schot, voor de 3-0.

Strafschop

Fortuna redde in blessuretijd de eer, door een benutte strafschop van Kaj Sierhuis. De penalty werd gegeven na een overtreding van Tillman. PSV liet door dat doelpunt na een record te evenaren. In het seizoen 1977/1978 had de Brabantse club na negen duels pas twee doelpunten tegen, nu zijn dat er drie.

PSV kan volgende week zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax de tiende zege op rij behalen. Eerst wacht dinsdag in Frankrijk de ontmoeting met RC Lens in de Champions League.

Fortuna Sittard heeft nu de laatste vier competitieduels verloren en zakt na een goede start weg op de ranglijst.

Meer uit Voetbal

AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

8 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

8 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 dag geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

1 dag geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

1 dag geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

1 dag geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

1 dag geleden