PSV breidt reeks overwinningen in Eredivisie uit tegen Fortuna
EINDHOVEN (ANP) - PSV gaat ook na de voorbije interlandperiode door met winnen. De koploper versloeg Fortuna Sittard in het Philips-stadion met 3-1 en heeft na negen duels het maximale aantal van 27 punten. Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 wonnen de Eindhovenaren, die toen onder leiding stonden van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels.
Trainer Peter Bosz slaagt er tot dusverre steeds in zijn elftal ook te motiveren voor de wedstrijden tegen de 'kleinere' tegenstanders. De voorgaande seizoenen liet PSV, dat ruim vijf jaar geleden voor het laatst kampioen werd, juist in die ontmoetingen de nodige punten liggen.
Noa Lang kon nog niet meedoen bij PSV. De linksbuiten heeft een blessure, waardoor hij ook de twee interlands van Oranje tegen Frankrijk en Griekenland miste. Hirving Lozano nam zijn plek in. Verder gaf Bosz op het middenveld de voorkeur aan Guus Til boven de van een blessure herstelde Malik Tillman.
Luuk de Jong
Luuk de Jong leek de score al in de 10e minuut te openen, nadat doelman Ivor Pandur de bal na een hard schot van Olivier Boscagli niet goed had verwerkt. De Jong scoorde, maar deed dat met zijn hand. Til had niet veel later wel succes. Na een mooie aanval legde Johan Bakayoko de bal goed opzij naar Til, die niet faalde. PSV was veel beter en kreeg ook kansen, maar wist in de eerste helft niet meer te scoren.
Na rust liep de thuisploeg alsnog verder uit. De Braziliaanse verdediger André Ramalho kopte in de 55e minuut raak uit een hoekschop. Bakayoko zorgde in de 78e minuut, met een van richting veranderd schot, voor de 3-0.
Strafschop
Fortuna redde in blessuretijd de eer, door een benutte strafschop van Kaj Sierhuis. De penalty werd gegeven na een overtreding van Tillman. PSV liet door dat doelpunt na een record te evenaren. In het seizoen 1977/1978 had de Brabantse club na negen duels pas twee doelpunten tegen, nu zijn dat er drie.
PSV kan volgende week zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax de tiende zege op rij behalen. Eerst wacht dinsdag in Frankrijk de ontmoeting met RC Lens in de Champions League.
Fortuna Sittard heeft nu de laatste vier competitieduels verloren en zakt na een goede start weg op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
22 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
22 uur geleden