PSV breidt reeks overwinningen in Eredivisie uit tegen Fortuna
EINDHOVEN (ANP) - PSV gaat ook na de voorbije interlandperiode door met winnen. De koploper versloeg Fortuna Sittard in het Philips-stadion met 3-1 en heeft na negen duels het maximale aantal van 27 punten. Deze eeuw zette PSV in de competitie één keer een langere reeks met zeges neer. In het seizoen 2018/2019 wonnen de Eindhovenaren, die toen onder leiding stonden van trainer Mark van Bommel, de eerste dertien duels.
Trainer Peter Bosz slaagt er tot dusverre steeds in zijn elftal ook te motiveren voor de wedstrijden tegen de 'kleinere' tegenstanders. De voorgaande seizoenen liet PSV, dat ruim vijf jaar geleden voor het laatst kampioen werd, juist in die ontmoetingen de nodige punten liggen.
Noa Lang kon nog niet meedoen bij PSV. De linksbuiten heeft een blessure, waardoor hij ook de twee interlands van Oranje tegen Frankrijk en Griekenland miste. Hirving Lozano nam zijn plek in. Verder gaf Bosz op het middenveld de voorkeur aan Guus Til boven de van een blessure herstelde Malik Tillman.
Luuk de Jong
Luuk de Jong leek de score al in de 10e minuut te openen, nadat doelman Ivor Pandur de bal na een hard schot van Olivier Boscagli niet goed had verwerkt. De Jong scoorde, maar deed dat met zijn hand. Til had niet veel later wel succes. Na een mooie aanval legde Johan Bakayoko de bal goed opzij naar Til, die niet faalde. PSV was veel beter en kreeg ook kansen, maar wist in de eerste helft niet meer te scoren.
Na rust liep de thuisploeg alsnog verder uit. De Braziliaanse verdediger André Ramalho kopte in de 55e minuut raak uit een hoekschop. Bakayoko zorgde in de 78e minuut, met een van richting veranderd schot, voor de 3-0.
Strafschop
Fortuna redde in blessuretijd de eer, door een benutte strafschop van Kaj Sierhuis. De penalty werd gegeven na een overtreding van Tillman. PSV liet door dat doelpunt na een record te evenaren. In het seizoen 1977/1978 had de Brabantse club na negen duels pas twee doelpunten tegen, nu zijn dat er drie.
PSV kan volgende week zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax de tiende zege op rij behalen. Eerst wacht dinsdag in Frankrijk de ontmoeting met RC Lens in de Champions League.
Fortuna Sittard heeft nu de laatste vier competitieduels verloren en zakt na een goede start weg op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
7 uur geleden